citi bank pozyczka

Citi Handlowy: oferta pożyczek, opinie klientów i recenzja

Mało jest przedsiębiorstw tak silnych, że przez ponad półtora wieku mogą niezmiennie dobrze prosperować. Dokładnie w takiej unikalnej sytuacji jest Bank Handlowy, który obecnie znamy pod nazwą Citi Handlowy po tym, jak stał się częścią grupy Citi. Pierwsza jego placówka powstała w Warszawie w roku 1870 z inicjatywy Leopolda Stanisława Kronenberga i przez dekady działał on z większymi i mniejszymi sukcesami, rozrastając się. Ostatecznie w 2001 roku połączył się z amerykańskim Citibankiem. Jak dziś wygląda oferta pożyczkowa tego nestora wśród polskich banków?

Przegląd oferty pożyczek Citi Handlowy

Przekrojowa działalność banku skupia się oczywiście na wielu aspektach nowoczesnego zarządzania finansami, a mocno ugruntowana pozycja w świadomości społeczeństwa pozwala mu łatwo docierać do klientów. Dlatego też w odpowiedzi na potrzeby stale rosnącej bazy użytkowników, Citi Handlowy decyduje się regularnie na usprawnianie działających już usług, a także na wprowadzanie innowacji. Pożyczki zdecydowanie nie są dla nich nowością, ale wrażenie może robić nieszablonowe i przede wszystkim nowoczesne spojrzenie na nie.

Pożyczka gotówkowa bez prowizji od banku Citi Handlowy

Pożyczki 0% zawsze są interesującym tematem dla rynku, a dla banków świetną reklamą. W Citi nie jest inaczej, gdyż to dokładnie taka pożyczka przyciągnęła w ostatnim czasie wielu klientów do tego banku. To niezwykle interesująca opcja, szczególnie że wniosek można złożyć całkowicie zdalnie za pomocą formularza online. Niskie, lecz zmienne oprocentowanie w wysokości 7,19% dodatkowo dodaje na atrakcyjności oferty, a imponujące widełki kwotowe sprawiają, że trudno jej odmówić.

Citi Handlowy pozwala bowiem na wzięcie pożyczki wynoszącej od 1000 złotych do aż 150 000 złotych na dowolny cel. Jedyne czego potrzeba, by złożyć wniosek, to komputer i odpowiednie dokumenty, które pomogą wypełnić formularz. Na stronie Citi oczywiście znajdzie się odpowiednia zakładka z wszelkimi potrzebnymi regulaminami, kalkulatorem raty miesięcznej i możliwością złożenia wniosku online. Możliwe terminy spłaty należności to od 9 miesięcy do 2 lat.

citi handlowy pozyczka gotowkowa

Przejdźmy do wypełniania dokumentów. Formularz, który wypełnić należy, żeby zostać zakwalifikowanym do pożyczki gotówkowej Citi Handlowy, składa się z pięciu etapów, których nazwy trafnie oddają, co koniecznie trzeba w nich przedstawić: dane kontaktowe, informacje osobiste, dane o zatrudnieniu i informacje dodatkowe. Ostatnia część to miejsce, w którym załączyć trzeba odpowiednie dokumenty.

Po złożeniu wniosku przychodzi pora na etap drugi, czyli potwierdzenie tożsamości. Bez tego kroku niezwykle łatwo byłoby wziąć kredyt online na skradzione dokumenty czy fałszywe dane. Weryfikacja polega na przesłaniu zdjęcia dowodu osobistego użytego do wypełnienia formularza, a także zdjęcia własnej twarzy w formie selfie. Niektórym może wydać się to zbędne, ale weryfikowanie tożsamości przez internet jest po prostu utrudnione.

Do wniosku kredytowego koniecznie załączyć trzeba też dokument dochodowy, który stanowi potwierdzenie zatrudnienia lub innej formy uzyskiwania stałego dochodu. Jest to istotny załącznik, który pomaga specjalistom zadecydować o przyznaniu lub odrzuceniu wniosku o kredyt. Całość należy potem potwierdzić unikalnym kodem, który zostanie wysłany automatycznie na numer telefonu podany we wniosku (dlatego koniecznie sprawdźcie poprawność wszystkich danych, które wpisujecie). Po zatwierdzeniu kodu we wniosku należy czekać na decyzję banku. Kiedy ta się pojawi, odpowiednia informacja przyjdzie w formie wiadomości SMS na wasze telefony.

Pożyczka gotówkowa z okresem kredytowania do 8 lat

Oprócz istotnych detali może się wydawać, że niniejsza opcja pożyczkowa bardzo przypomina powyżej opisaną pożyczkę gotówkową bez prowizji. To jednak tylko pozory, bo różnic jest sporo. Co jednak nie ulega zmianie, to wniosek kredytowy, a także późniejsze kroki dotyczące potwierdzania tożsamości i źródeł zarobku.

Przejdźmy do najważniejszych informacji, jakie będą potrzebne do podjęcia decyzji o składaniu wniosku o tę konkretną pożyczkę. Widełki kwoty pożyczki nie uległy w tym wypadku zmianie. Oznacza to więc, że zainteresowany może liczyć na pożyczkę w wysokości od 1000 złotych do 150 000 złotych. Pieniądze (ponownie) przeznaczone mogą zostać na dowolny cel, a cały proces odbywa się online.

Co jednak ulega zmianie i powinno ucieszyć wiele osób, to okres kredytowania. Nie ulega wątpliwości, że 8 lat (96 miesięcy) jest wystarczająco wygodną górną granicą, by można było spokojnie planować swoje budżety. Dodatkowo RRSO na pułapie 9,59% jest na tyle korzystne, że nawet wydłużony okres spłaty nie powinien być wielką tragedią. To wszystko bardzo zachęcające parametry, które wypadają dobrze w porównaniu z innymi ofertami. Nie inaczej jest ze zmiennym oprocentowaniem tej konkretnej oferty, które ustalone zostało na poziomie 6,99%.

Na stronie Citi Banku znajduje się oczywiście osobna sekcja na tę konkretną ofertę pożyczki gotówkowej, która zawiera dedykowany kalkulator miesięcznej raty i formularz kredytowy.

Citi Handlowy — pożyczki konsolidacyjne o niskim oprocentowaniu

Pożyczki konsolidacyjne są dla wielu ratunkiem przed kłopotami związanymi ze spłacaniem wielu rat naraz. W końcu to wygodny sposób, żeby wszystkie swoje należności przerzucić na jedno zewnętrzne zadłużenie i martwić się tylko nim. Co istotne, to nie tylko sposób na zebranie zobowiązań razem, ale także i metoda na ustalenie z bankiem nowego terminu spłaty, który może być po prostu wygodniejszy. Rata miesięczna po konsolidacji będzie przede wszystkim niższa!

Konsolidacyjną pożyczkę można wziąć na wszelkie zadłużenia w innych bankach, na kartach kredytowych i na wszelkie inne zobowiązania tego typu. Dodatkowo, żeby skorzystać z tej opcji, nie musisz wcale wychodzić z domu. Citi Handlowy umożliwia rozwiązanie wszelkich kwestii związanych z dokumentami od ręki i z domu.

Ze względu na charakter usługi, która zmieniać się będzie w zależności od konkretnego przypadku, nie ma jednego standaryzowanego wniosku dla wszystkich klientów banku Citi. Zamiast tego, wchodząc w zakładkę z pożyczką konsolidacyjną na stronie citibank.pl, zobaczyć można krótki formularz kontaktowy, który służy do nawiązania kontaktu z konsultantem.

citi bank wniosek o pozyczke

Prosty formularz pozwala konsultantowi skontaktować się z osobami zainteresowanymi pożyczką konsolidacyjną.

Po uzupełnieniu go doradca kredytowy oddzwoni na podany numer i ustali, czego konkretnie dotyczyłaby potencjalna usługa. Na tej podstawie rozpoczną się rozmowy, których celem będzie wypracowanie konsensusu i odpowiedniego rozwiązania, które będzie satysfakcjonowało zarówno bank, jak i samego klienta.

Decyzja kredytowa w tym przypadku zapada zazwyczaj bardzo szybko, bo nawet do godziny. Klient sam może za to dostosować liczbę rat, którą spłaci – bank oferuje termin spłaty rozciągnięty nawet na 120 miesięcy, czyli 10 lat.

Jeśli takie porozumienie zostanie osiągnięte, wówczas przyjdzie czas na dopięcie formalności i złożenie podpisu na umowie. Tu ponownie pojawia się opcja zrobienia tego zdalnie, a w grę wchodzą 3 opcje: internetowa, telefoniczna i z pomocą kuriera.

Inne usługi banku Citi Handlowy

Powyżej przedstawiliśmy 3 opcje pożyczek, po które sięgnąć można bez wychodzenia z domu. Jak jednak można przekonać się po samym odwiedzeniu strony głównej banku, pożyczki to nie jedyna gałąź działalności tej instytucji. Klienci tego uniwersalnego banku mogą tam korzystać z takich funkcjonalności jak:

– Konta osobiste i walutowe;

– Kredyty hipoteczne, gotówkowe i konsolidacyjne;

– Produkty maklerskie i inwestycyjne;

– Karty płatnicze i debetowe;

– I wiele więcej.

Oczywiście szeroko zakrojone usługi banku Citi Handlowy sięgają dużo głębiej i tworzą sieć, w której znaczna większość klientów po prostu coś dla siebie znajdzie. Będą to zarówno usługi typowo bankowe, które przypadną do gustu standardowemu klientowi banku, który będzie potrzebował ich do codziennych wydatków i oszczędzania, jak i takie bardziej zaawansowane. W ich spektrum śmiało zaliczyć można kredyty, hipoteki, inwestycje, ubezpieczenia i inne tego typu możliwości. To, z których opcji skorzystacie, zależy tylko i wyłącznie od was.

Kontakt z bankiem Citi Handlowy

Citi Handlowy przewiduje przynajmniej kilka sposobów skontaktowania się z obsługą klienta w bardziej lub mniej palących sprawach. Najprostszą metodą jest zwyczajne napisanie do konsultanta na czacie, który dostępny jest na stronie. Pamiętać należy jednak, że opcja ta dostępna jest wyłącznie w dni robocze w godzinach od 8:00 do 21:00.

Klienci indywidualni mogą też bez problemu skontaktować się z bankiem poprzez któryś z poniższych numerów telefonów: (+48) 22 362 24 84, (+48) 22 692 24 84, 1 9009. Z kolei mikroprzedsiębiorstwa, czyli takie, których roczne obroty nie przekraczają 15 milionów złotych, posiadają osobne infolinie: 801 33 44 33, (+48) 22 692 29 00, 1 9009. Firmy przekraczające wspomniany próg rocznych obrotów powinny za to dzwonić na numer (+48) 22 692 9982.

Przestrzegamy jednak, że najskuteczniejszym (i najszybszym) sposobem dostania się do któregoś z konsultantów banku będzie użycie panelu klienta dostępnego po zalogowaniu. Opcją jest też wizyta w placówce i rozwiązanie problemów w obecności pracownika banku, ale oczywiście nie każdy będzie miał na to czas.

Nasza recenzja banku Citi Handlowy

Trudno poddać w wątpliwość hasło, jakie proponuje klientom Citi Handlowy, czyli „150 lat postępu”. To bank zdecydowanie nastawiony na przyszłość i inwestujący duże pieniądze w rozwój nowych technologii i implementację najnowszych narzędzi. W końcu ułatwiają one życie nie tylko klientom, ale też samej administracji banku.

Co do oferty pożyczek, którą przedstawiliśmy powyżej, trudno doszukiwać się w niej słabych punktów. Opcji jest kilka i z pewnością każdy klient znajdzie wśród nich coś dla siebie. Czas potrzebny na złożenie wniosku i otrzymanie decyzji jest w tym wypadku maksymalnie skrócony, dzięki czemu pieniądze bardzo szybko znajdują się na kontach zainteresowanych nimi osób. Jak w przypadku każdej dużej decyzji finansowej – zalecamy ostrożność, ale nie odradzamy korzystania z usług Citi, a wręcz zachęcamy do przejrzenia ich oferty.

Citi Handlowy – opinie klientów

„Wszystko było dobrze. Pieniądze mam już na koncie, na rozmowę nie czekałem specjalnie długo. Wszystko dało się załatwić zdalnie, za co jestem wdzięczny”. Karol

„Nie byłem entuzjastycznie nastawiony, ale musiałem wziąć pożyczkę i wszystko obyło się bez kłopotów”. Mariusz

„Mam w Citi pożyczkę konsolidacyjną i jestem wdzięczna. Polecam każdemu, kto ma kłopoty ze spłacaniem dużej ilości rat. Pożyczka pozwoliła mi stanąć na nogi i powoli pozbywam się długu”. Anna

„Citi Handlowy jak zawsze na poziomie. Mam tam konto osobiste i wziąłem niedawno kredyt hipoteczny. Wszystko idzie dobrze, a pieniądze doszły szybko na konto”. Kamil

„Wziąłem szybką pożyczkę gotówkową w Citi, bo pojawiła się nagła potrzeba i udało się wszystko załatwić w dosłownie chwilę. Gdybym miał czekać dłużej, byłoby krucho, ale się udało”. Marceli

 

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.