rankomat opinie informacje

Porównywarka Rankomat – informacje, opinie i recenzja

Rankomat to internetowy portal porównujący oferty ubezpieczeń i produktów finansowych. Rankomat jest częścią Bauer Media Group zrzeszająca wydawnictwa, stacje radiowe oraz porównywarki internetowe. Przedsiębiorstwa wchodzące w skład Bauer Media Group funkcjonują na rynkach aż 14 Państw europejskich, które docierają łącznie do 200 000 milionów odbiorców.

Rankomant to tylko jedna z kilku porównywarek internetowych. Bauer Media Group zarządza również:

 • Zmarta Group – skandynawska porównywarka. Za jej pośrednictwem możesz kupić usługi z zakresu: ubezpieczeń, produktów finansowych czy dostaw energii;
 • NetBrokers Holdings – najpopularniejsza porównywarka na Czechach i Słowacji. Po przeszło 10 latach na rynku może pochwalić się zawarciem ponad 1,5 miliona umów;
 • CrediMarket – hiszpańska porównywarka produktów finansowych. Korzystając z niej, możesz porównać oferty: kart kredytowych, kont bankowych czy pożyczek hipotecznych.

To tylko najpopularniejsze i największe portale internetowe należące do Bauer Media Group.

 

Z jakimi organizacjami współpracuje Rankomat?

Korzystając z porównywarki, możesz wybrać i porównać oferty kredytów lub ubezpieczeń. Chcesz wybrać kredyt na realizację swoich celów? Otrzymasz ofertę z takim banków jak m.in.:

A może szukasz sposobu na ubezpieczenie tego, co dla Ciebie najważniejsze? Rankomant porówna oferty pochodzące od takich ubezpieczycieli jak m.in.:

 • Ergo Hestia,
 • Allianz.

To tylko niektórzy dostawcy ubezpieczeń i produktów finansowych, których oferty znajdziesz na porównywarce.

 

Kredyty za pośrednictwem Rankomatu

Zdarzają się sytuacje, kiedy każdy potrzebuje wsparcia finansowego. Pilna potrzeba naprawy samochodu, chęć podniesienia kwalifikacji zawodowych czy może po prostu rozwój zainteresowań. Do wszystkich tych czynności niezbędne są pieniądze, co jednak możesz zrobić, nie mając oszczędności? Poprosić kogoś o pomoc lub wziąć kredyt.

Za pośrednictwem Rankomatu otrzymujesz możliwość skorzystania z takich ofert, jak:

 • Kredyt gotówkowy – możesz go przeznaczyć, na co tylko chcesz. Nikt nie będzie wnikał, w co zainwestowałeś kwotę kredytu;
 • Kredyt samochodowy – jak nazwa wskazuje, produkt głównie wykorzystuje się do inwestycji w nowy samochód;
 • Kredyt hipoteczny – potrzebujesz środków na zakup wymarzonego mieszkania? To jest opcja dla Ciebie. Pieniądze uzyskane z kredytu hipotecznego możesz przeznaczyć na: zakup mieszkania, kupno działki czy budowę domu;
 • Kredyt firmowy – oferta przygotowana dla przedsiębiorców. Chcesz zmodernizować swoją firmę, ale nie masz pieniędzy? Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś pozyskał środki z kredytu;
 • Karty kredytowe – produkt finansowy przeznaczony dla firmy i zwykłego konsumenta. Dzięki karcie kredytowej możesz płacić w sklepie, nie mając ani grosza w kieszeni czy na koncie bankowym.

Wybierając jeden z powyższych produktów, otrzymasz listę z porównaniem ofert tego samego, np. kredytu gotówkowego, pochodzących z kilku różnych banków. Na jej podstawie będziesz mógł wybrać najlepszą dla siebie ofertę.

Rankomat w swoich zestawieniach wykorzysta ofertę takich banków jak m.in.:

 • NestBank,
 • Millenium Bank,
 • MBank,
 • PKO Bank Polski.

To tylko niektóre z przedsiębiorstw. Rankomat współpracuje z aż 19 organizacjami bankowymi, które udostępniają do porównania swoje oferty. Na pewno, więc znajdziesz coś dla siebie.

 

Kredyt za pośrednictwem Rankomatu

Kredyt czy chwilówka uzyskane za pośrednictwem internetu to już codzienność. Większość poważnych firm, oferujących produkty finansowe, utworzyło specjalne internetowe platformy zakupowe dla klientów.

Pamiętaj jednak, że nawet kredyty udzielane za pośrednictwem internetu nie są bezpłatne. Trzeba też zachować odpowiednie procedury przyznawania kredytu czy dostarczyć odpowiednie dane (czasami nawet dokumenty) kredytodawcy.

Za przykład poruszymy proces składania wniosku, liczenia kosztów i finalizacji kredytu gotówkowego. W dalszej części znajdziesz wszystkie niezbędne dane potrzebne do uzyskania dodatkowych środków finansowych pokrytych kredytem konsumenckim (gotówkowym).

 

Kredyt gotówkowy z Rankomatem – od czego zacząć?

Pierwszą czynnością, za którą musisz się wziąć, jest określenie swojej zdolności kredytowej. Musisz się porządnie zastanowić, czy te pieniądze są Ci potrzebne. Potem policz, czy dasz radę terminowo spłacać raty kredytu. Zsumuj swoje wszystkie koszty i odejmij je od dochodów. Nadwyżka, jaka Ci wyszła, może zostać przeznaczona na regulowanie rat kredytu.

Jeśli uważasz, że poradzisz sobie ze zobowiązaniem, nie pozostanie nic innego jak odwiedzić stronę Rankomatu. Będąc na witrynie, zostaniesz poproszony o:

 • Wybranie celu, jaki chcesz osiągnąć za pomocą pożyczonych pieniędzykredyt gotówkowy ma to do siebie, że środku z niego pozyskane możesz przeznaczyć na wszystko. Remont mieszkania, kupienie nowych książek, ubrań, a może sfinansowanie kursu podnoszącego kwalifikacje? Wszystko zależy od Ciebie;
 • Wybranie formy finansowania – może się okazać, że cel, który określiłeś wcześniej, da się sfinansować taniej, innym rodzajem kredytu. Na przykład zakup samochodu będzie tańszy, jeśli zdecydujesz się na kredyt samochodowy. To jest oczywiście jedynie propozycja, końcowy wybór należy do Ciebie;
 • Porównanie ofert – Rankomat, jako porównywarka ma dostęp do oferty kredytów pochodzących z aż 19 banków. Do Ciebie należy wybór najkorzystniejszej oferty spośród dostępnych opcji;
 • Wysłanie wniosku za pośrednictwem internetu – sprzedaż internetowa umożliwia wnioskowanie o kredyt lub ubezpieczenie, nie ruszając się z domu. Wystarczy, że wypełnisz formularz. Następnie Rankomat przekaże go wybranemu przez Ciebie bankowi;
 • Decyzja kredytowa – na tym etapie, bankowi analitycy liczą Twoja zdolność kredytową. Na podstawie obliczeń mogą wydać pozytywną lub negatywną decyzję kredytową. W przypadku negatywnej decyzji proces ubiegania się o kredyt kończy się teraz. Jeśli jednak otrzymasz pozytywną decyzję kredytową, zostanie przesłana Ci umowa kredytowa;
 • Uruchomienie kredytu – po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej oraz podpisaniu umowy z bankiem zostanie Ci wypłacona kwota, o którą wnioskowałeś;
 • Terminowe regulowanie zobowiązania – teraz pozostaje Ci tylko na czas spłacać zobowiązanie. Pamiętaj, że zwłoka w oddawaniu pieniędzy może liczyć się z naliczeniem dodatkowych kosztów.

Tak rysuje się ścieżka wnioskowania o dowolny kredyt za pośrednictwem systemu przygotowanego przez Rankomat.

 

Kredyt z Rankomatem – dane wymagane do podpisania umowy

Jak w przypadku wszystkich innych umów, tak i tutaj musisz przygotować informację o sobie. Podczas wypełniania wniosku o kredyt zostaniesz poproszony m.in. o:

 • Imię i nazwisko,
 • PESEL,
 • Serię i numer dowodu osobistego,
 • Adres zameldowania,
 • Formę zatrudnienia (nie przy każdym kredycie).

To oczywiście tylko podstawowe informacje, niezbędne kredytodawcy do podpisania umowy. Może zdarzyć się, że zostaniesz poproszony o podane innych danych oraz dostarczenie dodatkowych dokumentów. Jednym z nich może być: zaświadczenie o otrzymywanych zarobkach – otrzymasz je od swojego pracodawcy.

 

Czym jest zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa to główny element decydujący o akceptacji lub odrzuceniu Twojego wniosku o kredyt. Na podstawie zdolności kredytowej bank przewiduje, czy będziesz terminowo spłacał raty zobowiązania. Określa też w ten sposób ryzyko, jakie ponosi, udzielając Ci kredytu.

Wysoka zdolność kredytowa wiąże się z niskim ryzykiem braku spłaty comiesięcznych rat, więc bank chętniej udostępni Ci swoje środki finansowe. Analogicznie jest w przypadku niskiej zdolności kredytowej. Dla banku jest to zwiększone ryzyko. Brak spłaty kredytu narazi kredytodawcę na niepotrzebne straty i koszty finansowe.

Podczas liczenia Twojej wiarygodności, bank weźmie pod uwagę:

 • Twoje comiesięczne dochody – im wyższe, tym naturalnie, lepiej;
 • Okres zatrudnienia – sprawdzany jest tu staż Twojej pracy. Im dłużej pracujesz w jednym miejscu, tym lepiej. Natomiast minimalny czas zatrudnienia potrzebny do otrzymania kredytu gotówkowego wynosi 3 miesiące;
 • Comiesięczne koszty – to wszystkie koszty, jakie ponosisz co miesiąc, np. abonament za telefon, internet, jedzenie, czynsz itd.;
 • Inne zobowiązania finansowe – masz już inne uruchomione kredyty? Spłać je jak najszybciej, ponieważ zaniżają one Twoją aktualną zdolność kredytową, utrudniając wzięcie kolejnego;
 • Historię kredytową w BIK lub innych bazach dłużników – bank prześwietla Twoją historię kredytową. Chce się upewnić, że nie jesteś obecny w bazach dłużników. Można tam trafić za m.in. nieterminowe spłaty swoich zobowiązań.

Pamiętaj, że w celu sprecyzowania swoich obliczeń bank może poprosić Cię o podanie informacji dotyczących: Twojego wieku, wykształcenia, miejsca zamieszkania, wykonywanego zawodu czy stanu cywilnego.

 

Jakie koszty wystąpią przy kredycie za pośrednictwem Rankomatu?

Kredyt w każdej organizacji jest opatrzony kosztami, które stanowią wynagrodzenie dla banku. To właśnie dzięki tym dodatkowym sumom bank jest w stanie dalej funkcjonować.

Biorąc kredyt, musisz liczyć się z powiększeniem kwoty kredytu o:

 • Prowizję bankową za udzielnie kredytu,
 • Oprocentowanie,
 • Ubezpieczenie (nieobowiązkowo).

Dodając powyższe punkty do kwoty kredytu, otrzymasz całkowitą kwotę, jaką będziesz musiał zwrócić. Zobowiązanie oczywiście zostanie rozłożone na raty.

Ubezpieczenie kredytu

Większość banków do kredytów oferuje usługę dodatkową – ubezpieczenie. Jest to w pełni dobrowolne zobowiązanie, więc bank nie może odmówić Ci udzielenia kredytu, jeśli nie zdecydujesz się na wykupienie dodatkowe ubezpieczenia.

Decydując się na polisę, zazwyczaj otrzymasz ochronę w przypadku:

 1. Utraty pracy;
 2. Pogorszenia stanu zdrowia, np. zachorowania na nowotwór;
 3. Śmierci.

W przypadku wystąpienia sytuacji określonej w umowie ubezpieczenia otrzymasz wypłatę odszkodowania. Będziesz mógł je przeznaczyć na spłatę zobowiązania lub pokrycie kosztów leczenia, lub pogrzebu.

Jak pominąć niektóre koszty kredytu?

Niestety nie da się całkowicie uniknąć kosztów kredytu. Jest jednak jeden sposób na otrzymanie zwrotu prowizji, jaką płacisz bankowi za udzielnie kredytu. Wystarczy, że będziesz nadpłacać kredyt:

 • Drobnymi kwotami dodanymi do comiesięcznych rat,
 • Jednorazowo, regulując całe zobowiązanie.

Nadpłacanie kredytu będzie się wiązać ze zwrotem całości lub część prowizji do Twojej kieszeni.

 

Rankomat – opinie

Konsumenci decydujacy się na skorzystanie z systemu przygotowanego przez Rankomat, za największe zalety serwisu wymieniają m.in.:

 • Wyszukiwanie najkorzystniejszych ofert,
 • Profesjonalna obsługa klienta,
 • Duży wybór produktów pochodzących od wielu firm,
 • Możliwość realizacji wniosku online,

Te punkty działalności Rankomatu klienci najczęściej wymieniali w swoich opiniach dotyczących działania porównywarki.

 

Kontakt z Rankomatem

Masz jakieś pytania? Chcesz dopytać się o szczegóły dotyczące funkcjonowania portalu? Rankomant przygotował dla Ciebie:

 • Czat internetowy,
 • Infolinię z blisko 200 doradcami,
 • Numer telefonu,
 • Ares email.

Znajdziesz to, odwiedzając stronę internetową Rankomatu wchodząc na podstronę “Kontakt”.

To już wszystko. Teraz wiesz wszystko, aby zdecydować, czy chcesz podjąć współpracę z Rankomatem.

Dodatkowa gotówka jest na wyciagnięcie ręki. To czy po nią sięgniesz, zależy tylko od Ciebie.

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.