finbo opinie, informacje

Finbo: chwilówki – opinie, informacje i recenzja

W świecie obfitującym w nieprzewidziane wydatki jesteśmy narażeni na sytuacje, gdy ilość posiadanej przez nas gotówki może okazać się niewystarczająca do pokrycia kosztów życia. Szukając dodatkowych źródeł finansowania możemy liczyć na pomoc tradycyjnych banków oraz instytucji z sektora pozabankowego. O ile te pierwsze cechuje duża biurokracja i nieufność w stosunku do klientów, te drugie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. Jednym z takich podmiotów jest Finbo. To firma kierująca swoją ofertę do osób zainteresowanych szybką pożyczką bez zbędnych formalności i długiego czasu oczekiwania na jej otrzymanie.

Finbo – nasza opinia

Finbo to polska firma udzielająca pożyczek krótkoterminowych zarówno nowym jak i stałym klientom. Ta instytucja jest częścią spółki Fincapital istniejącej na rynku od 2016 roku. Szukając szybkiej pożyczki krótkoterminowej warto zapoznać się z ofertą Finbo, ponieważ klienci obdarzyli ją dużą sympatią i zaufaniem. Dzięki przyjaznej użytkownikom stronie internetowej proces wnioskowania o pożyczkę trwa kilka minut. Bardzo łatwo zweryfikować również jej koszty używając suwaka dostępnego w serwisie www.finbo.pl. Wybierając kwotę, o jaką chcemy wnioskować poznajemy dokładny dzień, w którym najpóźniej powinniśmy zwrócić pożyczoną gotówkę. Pożyczki udzielane są na okres 30 dni. Dodatkowo osoby terminowo spłacając zadłużenie mogą liczyć na rabat obniżający prowizję, odsetki oraz RRSO. Finbo ceni sobie wiarygodnych klientów oferując im również korzystniejsze warunki przy ubieganiu się o kolejne szybkie pożyczki online.

Kto może otrzymać szybką pożyczkę w Finbo

Finbo udziela pożyczek osobom w wieku od 20 do 75 lat. Aby otrzymać szybką pożyczkę należy posiadać własny numer telefonu komórkowego, osobisty rachunek bankowy z dostępem do bankowości elektronicznej, ważny dowód osobisty oraz polskie obywatelstwo i nieograniczoną zdolność do czynności prawnych. Spełniając te kryteria wystarczy kliknąć przycisk „weź pożyczkę” dostępny na stronie internetowej finbo.pl.

Osoby ubiegające się o pierwszą pożyczkę w Finbo mogą wnioskować o kwotę w wysokości od 500 do 5000 zł. Kolejne zobowiązania mogą zostać udzielone aż do 15000 zł.

Jak otrzymać pożyczkę w Finbo

Otrzymanie pożyczki w Finbo jest naprawdę łatwe. Po wybraniu opcji „weź pożyczkę” na stronie internetowej finbo.pl klient zostanie przekierowany bezpośrednio do gotowego wniosku. Jego wypełnienie zajmuje dosłownie chwilę i nie wymaga żadnych dodatkowych informacji o sytuacji finansowej poza niezbędnym minimum. We wniosku należy podać swoje dane osobowe tj.:

  • Imię;
  • Nazwisko;
  • PESEL;
  • serię i numer dowodu osobistego.

Następnie klient otrzyma na wskazany numer telefonu kod weryfikacyjny niezbędny do dalszej rejestracji. Ubiegając się o pożyczkę użytkownikowi serwisu automatycznie zostanie utworzony profil klienta. W tym celu niezbędne będzie podanie adresu e-mail oraz utworzenie hasła autoryzacyjnego. Kolejnym krokiem jest wyrażenie zgody potwierdzającej zapoznanie się oraz zaakceptowanie warunków polityki prywatności, a także wyrażenie zgody związanej z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) oraz opcjonalne potwierdzenie zgód marketingowych.

Kolejnym etapem jest podanie adresu zamieszkania oraz deklarowanych danych finansowych. Te informacje zostają następnie poddane weryfikacji – sprawdzona zostanie zdolność kredytowa. Warto zaznaczyć, że Finbo kieruje się wewnętrzną oceną ryzyka i negatywna historia kredytowa nie musi zaważyć na ostatecznej decyzji. Instytucja jednak zasięgnie informacji dostępnych w bazie Biura Informacji Kredytowej (BIK), Krajowym Rejestrze Dłużników (KRD), czy w Biurze Informacji Gospodarczej (BIG).

Wykonanie przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza jest konieczne, aby system powiązał deklarowane przez przyszłego pożyczkobiorcę dane ze wskazanym kontem bankowym. To na nie wypłacona zostanie szybka pożyczka. Należy zatytułować go „Potwierdzam warunki Umowy Finbo (numer PESEL klienta)”. Posiadając konto w jednym z banków współpracujących z Finbo możemy liczyć na szybki przelew, nawet w ciągu 15 minut. Tymi placówkami są PKO Bank Polski, mBank, ING Bank, Millenium Bank, Pekao Bank, Santander Bank, Getin Bank i Alior Bank. Jeżeli klient korzysta z usług innego podmiotu przelew gotówki otrzyma zgodnie ze standardowym czasem księgowania. W przypadku wnioskowania w dzień wolny od pracy lub poza godzinami pracy Finbo pieniądze trafią na wskazane konto niezwłocznie w następny dzień roboczy.

Pierwsza promocyjna pożyczka

Od 2 czerwca 2021 roku Finbo oferuje nowym klientom udział w promocji „Pierwsza Promocyjna Pożyczka”. Osoby ubiegające się o pierwszą pożyczkę otrzymają ją zupełnie za darmo – zostaną zwolnieni ze spłaty jakichkolwiek prowizji czy odsetek. Zgodnie z regulaminem promocji, aby w niej uczestniczyć należy spełnić poniższe warunki:

  • o pożyczkę w Finbo konsument musi wnioskować po raz pierwszy;
  • kwota pożyczki musi wynosić minimum 3000 zł, maksymalnie 5000 zł;
  • spłata pożyczki musi nastąpić najpóźniej w terminie ustalonym w umowie. Nie dostosowanie się do tego warunku będzie skutkować anulowaniem przyznania promocyjnych warunków spłaty zobowiązania.

Co w przypadku braku terminowej spłaty?

Musimy pamiętać, że terminowa spłata pożyczki zapewnia klientom brak dodatkowych opłat oraz łatwy dostęp do kolejnych pożyczek. Finbo wychodzi jednak naprzeciw pożyczkobiorcą i oferuje jednorazową możliwość przedłużenia spłaty zobowiązania. Po uprzednim kontakcie z pożyczkodawcą klient otrzyma możliwość wydłużenia terminu spłaty. Będzie mógł wybrać wskazany przez siebie czas, w którym zobowiąże się do uiszczenia należnej sumy z trzech dostępnych możliwości – o tydzień, dwa tygodnie lub 30 dni.

Finbo – kontakt, godziny pracy

Klienci zainteresowani szybką pożyczką online w Finbo mogą o nią wnioskować przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Pracownicy działu obsługi klienta nieustająco służą pomocą. Dostępni są na infolinii, pod numerem telefonu 22 266 81 70. Kontakt możliwy jest również drogą elektroniczną. Adres e-mail to [email protected]. Firma pracuje od godziny 8 do 20 w dni robocze, oraz w soboty i niedziele od 9 do 17. Osoby chcące skontaktować się z tą instytucją, mogą również skorzystać z możliwości dostępnej na stronie www.finbo.pl i odbyć chat z konsultantem. Ta forma jest dostępna z każdego miejsca, wystarczy posiadać przy sobie urządzenie z dostępem do sieci.

Kontakt z działem windykacji jest możliwy pod numerem telefonu 22 266 81 71 oraz adresem e-mail [email protected] w godzinach pracy Finbo.

Finbo – opinie

Tę instytucję z sektora pozabankowego cechuje duża otwartość na potrzeby klientów. Łatwy kontakt z pracownikami Finbo oraz atrakcyjne warunki przyznawania pożyczek zostały przez nich docenione. Użytkownicy google.com zostawiają wiele pozytywnych opinii, poniżej przytoczymy dwie z nich:

Finbo opinie

 

Pytania i odpowiedzi

Kiedy mogę się ubiegać o kolejną pożyczkę w Finbo?

Finbo udziela szybkich pożyczek na atrakcyjnych zasadach. Te warunki stają się korzystniejsze przy kolejnym korzystaniu z usług tego pożyczkodawcy zakładając terminową i regularną spłatę poprzedniego zobowiązania. Należy jednak uwzględnić fakt, że w danym momencie klient może posiadać tylko jedną aktywną pożyczkę w Finbo. Ubieganie się o następną jest możliwe dopiero po spłaceniu pierwszego zobowiązania.

Czy możliwe jest otrzymanie szybkiej pożyczki w Finbo bez zdolności kredytowej?

Tak. W Finbo możliwe jest otrzymanie szybkiej pożyczki krótkoterminowej nawet w przypadku posiadania aktywnego zobowiązania w banku lub w innej instytucji. Firma z pewnością dokona weryfikacji zdolności kredytowej w bazie Biura Informacji Kredytowej (BIK), jednak terminowa spłata istniejących zobowiązań wpłynie pozytywnie na proces analizowania przesłanego wniosku do Finbo.

Jak długo trwa oczekiwanie na decyzję pożyczkową?

Czas oczekiwania na decyzję w kwestii przyznania szybkiej pożyczki w Finbo jest uzależniony w dużej mierze od wykonania przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza. Dokonanie go z konta jednego z banków współpracujących z Finbo przyspieszy otrzymanie decyzji. Przelew wykonany poza godzinami pracy tej instytucji lub w dzień wolny od pracy przełoży otrzymanie decyzji do następnego dnia roboczego.

Jak spłacić pożyczkę?

Spłata szybkiej pożyczki zaciągniętej w Finbo powinna nastąpić nie później niż w dniu wskazanym we wniosku na jedno z kont bankowych dostępnych na stronie www.finbo.pl w zakładce „kontakt”. W zależności od rachunku, z którego będziemy dokonywać spłaty mamy do wyboru siedem możliwości. W tytule przelewu należy wpisać „Spłata pożyczki nr ( numer pożyczki)”. Możliwe jest również uiszczenie należnego zobowiązania z innego konta niż to, które podaliśmy w procesie weryfikacji. Niezwykle istotne w tym przypadku będzie podanie poprawnego tytułu przelewu.

Nie pomyl nazwy – to nie Finbo

Fibo

Fiinbo

Ginbo

Finpo

Fino

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.