alior bank pożyczka

Alior Bank – oferta pożyczek, opinie o banku i recenzja

Alior Bank jest marką, która od wielu lat dba o swoją rozpoznawalność na polskim rynku finansowym. Ich szeroko zakrojone kampanie reklamowe należą do tych kreatywnych i założymy się, że każdy przynajmniej raz widział spot, w którym rolę narratora przyjęła sympatyczna osoba w kapeluszu i garniturze. Identyfikacja wizualna jest bowiem ważnym elementem komunikowania tej marki.

Alior Bank jako uniwersalna instytucja pojawił się na rynku w 2008 r. po tym, jak w końcówce tego roku spółka rozpoczęła swoją operacyjną działalność. Co ciekawe, internetowe usługi bankowe skierowane są tu nie tylko do osób fizycznych, jak to ma miejsce w typowej internetowej bankowości. Z usług i oferty Alior Banku mogą korzystać też podmioty prawne.

Jest to niezwykle innowacyjny operator na polskim rynku, bo to właśnie Alior Bank wprowadzał wideo weryfikację jako pierwszy. Mocno rozwinął on też krajową bankowość mobilną i internetową (w tym na przykład funkcję kantoru online), a także niezmiennie bada nowe możliwości technologiczne. Dziś jednak przyjrzymy się ich ofercie pożyczkowej i dokładnie ją omówimy.

Oferta pożyczek internetowych Alior Bank

Skoro Alior Bank jest instytucją o ogólnopolskim zasięgu, a także posiada ponad 600 punktów w całym kraju, nic dziwnego, że ich oferta pożyczek i kredytów jest tak rozbudowana. Rozbijmy zatem kolejne pozycje z ich katalogów na czynniki pierwsze i oceńmy je. Znajdzie się wśród nich kilka takich, które umożliwiają telefoniczne i internetowe zawarcie umowy, co umożliwia to innowacyjny system weryfikacji tożsamości wprowadzony przez Alior Bank.

 

Pożyczka internetowa w Alior Banku

Pożyczka internetowa nie wymaga wychodzenia z domu i zdecydowanie warto się jej przyjrzeć. Brak tu zbędnych wizyt w placówkach Alior Banku, co jest nie tyle pokłosiem niedawnych lockdownów, a raczej krokiem ku przyszłości. Co za to będzie miało miejsce, to telefoniczna rozmowa z pracownikiem banku, który zadzwoni do klienta, gdy ten wypisze krótki formularz.

Maksymalna kwota tej pożyczki to aż 200 tysięcy złotych z okresem spłaty, który rozciągnąć można nawet na 10 lat. Jeśli chodzi o minimalne wartości, to mówimy o pożyczce w wysokości 500 złotych na 3 miesiące. RRSO jest w tym przypadku stałe i wynosi 9,02%. Na odpowiedniej podstronie banku, do której oczywiście odsyłamy, możecie znaleźć kalkulator dedykowany tej usłudze. Oblicza on dokładnie kwotę raty miesięcznej, jeszcze zanim z klientem skontaktuje się konsultant.

alior bank pozyczka internetowa

Pożyczka stabilna w Alior Banku

Czas na usługę, która spodoba się osobom nielubiącym zawirowań i zmian. Pożyczka stabilna jest dokładnie tym, na co wskazuje jej nazwa – niezmieniającą się ofertą. Jeśli już klient zdecyduje się na zawarcie tej konkretnej umowy z Alior Bankiem, wówczas może mieć pewność, że przez cały okres spłaty (od 5 miesięcy do 5 lat), jego rata będzie niezmienna. Maksymalna suma tej pożyczki to 70 tysięcy złotych, a stałe RRSO znajduje się na poziomie 10,85%. Podobnie jak w przypadku pożyczki internetowej, po wypełnieniu podstawowego formularza z klientem kontaktuje się konsultant. Pożyczka, kalkulator rat i formularze dostępne są  na dedykowanej podstronie Alior Banku.

alior bank pozyczka stabilna

Pożyczka przez internet w Alior Bank – e-pożyczka

Ciekawe rozwiązanie bankowców Alior Banku, które umożliwia zawarcie umowy w całości przez internet, ale z zastrzeżeniem, że suma pożyczki nie przekroczy 5000 złotych. Dlaczego taki margines? Zdaniem Alior Banku to idealna wysokość środków, która pozwoli zażegnać wszelkie pilne kłopoty. Wyższe kwoty (do 70 tysięcy złotych) również wchodzą w ramy tej oferty, ale tutaj, podobnie jak w obu powyższych propozycjach pożyczek, konieczne będzie skontaktowanie się z konsultantem za pośrednictwem telefonu.

Po kliknięciu pola „złóż wniosek” na dedykowanej podstronie banku, system przenosi klienta do specjalnego formularza, w którym może określić on swoje preferencje. Znajdzie się tam suwak ustalający kwotę pożyczki, suwak z terminem spłaty (od 3 miesięcy do 10 lat), a także nawet pole, gdzie podać można preferowany dzień miesiąca, w którym najwygodniej będzie zapłacić ratę.

alior bank wniosek o pozyczke

Pożyczka na klik – pożyczka w Alior Banku bez zaświadczeń

Pożyczka na klik to natychmiastowe rozwiązanie drobnych potrzeb finansowych. Załóżmy scenariusz, w którym życie okazuje się zaskakujące i z dnia na dzień potrzebne są dodatkowe środki. Może być to sytuacja związana ze zdrowiem, zakupem sprzętu do nauki i pracy, naprawami w domu – jednym słowem: cokolwiek. Wówczas natychmiastowe załatwienie kilku tysięcy złotych może wydawać się niemożliwe, a szczególnie w szanowanym banku i to w dodatku całkowicie przez internet. Okazuje się jednak, że Alior Bank ma ofertę przygotowaną specjalnie na takie okazje. Bez ruszania się z domu i załatwiania jakichkolwiek dodatkowych dokumentów można teraz wziąć pożyczkę do 5000 złotych. Nie będzie tu potrzebne nawet zaświadczenie od pracodawcy!

Kwestia wnioskowania o tę pożyczkę jest również bardzo prosta. Wystarczy, że na stronie Alior Banku klient wybierze kwotę pożyczki, która go interesuje i zaznaczy, jak długo chce ją spłacać. Wówczas przyjdzie czas na wypełnienie formularza na stronie, w którym oczywiście podać należy wszystkie szczegóły, w tym także numer konta bankowego, na które przelane mają zostać pożyczone pieniądze.

Następnym krokiem jest potwierdzenie swojej tożsamości za pomocą ciekawego systemu. Wystarczy, że z rachunku bankowego, który zawarty został we wniosku, klient prześle Alior Bankowi złotówkę. Jest to weryfikacja pozwalająca wykluczyć oszustwa pożyczkowe i złośliwe zawieranie pożyczek na czyjeś dane. Kiedy tylko Alior Bank otrzyma informację, że informacje z wniosku są potwierdzone i poprawne, a umowa została ostatecznie dopięta, pieniądze powinny znaleźć się na koncie bankowym wnioskującego.

alior bank pozyczka na klik

Omówiliśmy sobie podstawowe rodzaje pożyczek w Alior Banku, które dostępne są dla nowych i stałych klientów. To, co widzieliśmy powyżej, to opcje pożyczek szybkich i wymagających od wnioskującego minimalnego wysiłku. To podstawowe i najprostsze narzędzia, z których korzystają klienci Alior Banku, którzy decydują się na szybkie kredyty. Zbieranie dokumentów zostało tu ograniczone do minimum, a wygodne terminy spłaty i wysokości rat pozwalają na cieszenie się pieniędzmi bez wielkiego stresu.

Pozostałe usługi Alior Banku

Jeśli mówimy o spółce tak dużej i tak globalnie traktującej bankowość, nie sposób wspomnieć o wszystkich (lub większości) funkcjonalnościach, które oferuje bank. Przypominamy, że Alior Bank oferuje swoim klientom pełną opiekę w zakresie bankowości, dlatego w ich ofercie znajdują się także usługi takie jak:

  • Osobiste konta i rachunki;
  • Karty debetowe i kredytowe;
  • Lokaty i konta oszczędnościowe;
  • Kredyty ratalne, hipoteczne i konsolidacyjne;
  • Rewolucyjny wirtualny kantor walut;
  • Usługi ubezpieczeniowe;
  • Wsparcie inwestycyjne;
  • inne.

Żeby omówić dokładnie każdą z pozycji, którą wymieniliśmy powyżej, musielibyśmy napisać pewnie książkę na temat usług Alior Banku. Choć gałęzie ich działalności wydają się być bardzo rozległe, to w rzeczywistości większość z tych usług jest komplementarna i wspiera się wzajemnie. Klienci o różnych profilach będą więc w stanie wybierać te z usług, które najbardziej są im potrzebne i te, które najlepiej znają.

Alior Bank – kontakt

Alior Bank to jedna z firm, które robią wszystko, by klient czuł się wspierany. Jednym z narzędzi, które pomaga w budowaniu poczucia bezpieczeństwa wśród klienteli, jest całodobowa obsługa klienta indywidualnego. Pod numerem 19 502 lub +48 12 370 70 00 dodzwonić można się do wirtualnej asystentki infoNiny, która dostępna jest przez 7 dni w tygodniu przez całą dobę.

Z infolinią połączyć też można się za pomocą aplikacji Alior Mobile, która nie tylko jest centrum bankowości mobilnej dla klientów banku, ale również i skutecznym narzędziem komunikacyjnym w razie pytań lub kłopotów.

Jeśli klient chce porozmawiać z konsultantem, powinien kontaktować się z bankiem w godzinach od 8:00 do 22:00, również przez 7 dni w tygodniu. Wówczas zapytać można o wszelkie kwestie związane z usługami banku. W przypadku zapytań o kredyty najlepiej jest dzwonić do nich od 8:00 do 20:00 w dni robocze, a także od 9:00 do 18:00 w soboty. Żeby dowiedzieć się nieco więcej, zawsze istnieje możliwość fizycznego stawienia się w jednym z punktów Alior Banku, które rozsiane są po całej Polsce. Zerknij na mapę salonów, żeby sprawdzić ich godziny otwarcia i lokalizację.

Bazy dłużników a pożyczki Alior Banku

Jako instytucja o wysokim statusie, Alior Bank musi brać pod uwagę zdolność kredytową swoich klientów. Dlatego też tak często czytamy o odrzuceniu wniosków, które w mniejszych firmach by przeszły. Alior Bank, jak każdy inny liczący się polski bank, sprawdza swoich wnioskodawców w najpopularniejszych bazach dłużników takich jak BIK (Biuro Informacji Kredytowej), KRD (Krajowy Rejestr Długów) i innych. Ma to na celu sprawdzenie, czy przypadkiem potencjalny pożyczkobiorca nie ma udokumentowanych kłopotów ze spłacaniem należności.

Nasza recenzja pożyczek Alior Banku

Z pewnością na uznanie zasługuje tempo, w jakim Alior Bank rozwinął się na polskim rynku. W towarzystwie bardzo mocno ugruntowanej konkurencji bank ten był w stanie rozepchać się łokciami i wywalczyć mocną pozycję. Gdybyśmy mieli strzelać, jakie działania umożliwiły tak szybki wzrost, postawilibyśmy na zaufanie innowacji i sprawny marketing. Stale rosnąca baza zadowolonych klientów zadziałała jak kula śnieżna, przyciągając coraz więcej osób.

Oferta internetowych pożyczek jest tu z jednej strony mocno rozbudowana, ale i jednocześnie bardziej ograniczona względem ofert na rynku, jeśli zerkniemy na przykład na najpopularniejsze szybkie kredyty online. Ze względu na pozycję i charakter przedsiębiorstwa, Alior Bank oferuje co prawda wyższe pożyczki, dłuższe okres spłaty i stabilne RRSO, ale równocześnie dużo trudniej jest tam otrzymać finansowanie. Oczywiście nie oceniamy tego jako zbyt mocną kontrolę i przesadnie gęste sito, tylko bardziej jako wyważone i rozsądne działania, które mogą po prostu nie odpowiadać części klienteli.

Opinie klientów o Alior Banku

„Alior odrzucił mój pierwszy wniosek parę lat temu, ale jak próbowałem teraz, wszystko poszło dobrze”. Mateusz

„Mam w Alior Banku konto i korzystam z niego codziennie i nie było żadnych problemów z e-pożyczką”. Ada

„Brałam w Alior Banku parę lat temu kredyt na dom i nie mogę powiedzieć złego słowa, a jesteśmy z mężem już za połową rat”. Maja

„Mam konto firmowe w Alior Banku i rachunek osobisty. Na początku roku wziąłem kredyt na 7 lat i wszystko jest zgodnie z obietnicami”. Adrian

„Czytam złe opinie o dziale obsługi i się nie zgadzam. Nigdy nie było problemów, nawet jak moja starsza mama załatwiała sobie rachunek. Automat bywa męczący, ale zawsze można zadzwonić do żywego konsultanta i tyle. Dostępność cały tydzień na plus”. Mateusz

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.