wandoo chwilówki

Wandoo: pożyczki – opinie, informacje, recenzja

Wandoo Finance sp. z o. o. to firma pożyczkowa, która udziela wsparcia finansowego od 5 lat klientom, u których zdążyła zdobyć zaufanie i sympatię. Firma wychodzi naprzeciw klientom, dla których ważne są wszelkie udogodnienia – a więc możliwość brania pożyczek online. Oferty Wandoo zawierają wiele rodzajów pożyczek, a także wysokie sumy możliwe do uzyskania. Każdy nowy klient otrzymuje kolejne ułatwienie jakim jest pierwsza darmowa pożyczka. O pożyczkę w Wandoo możemy wnioskować także posiadając zobowiązania w innych instytucjach.

Opinie o Wandoo Finance

Jest to jeden z faworytów Polaków, mimo, że na rynku pojawił się stosunkowo niedawno, bo w roku 2016. Uwagę klientów przyciąga wysoką kwotą pierwszej pożyczki oraz atrakcyjnymi ofertami nie tylko dla nowych klientów. Pierwsza pożyczka o maksymalnej wysokości 3000 zł. jest całkowicie darmowa, a więc pożyczkobiorcy oddają tyle, ile pożyczyli. Jedynym warunkiem jest dotrzymanie terminu spłaty. Aspektem uważanym za zaletę firmy jest to, że Wandoo nie sprawdza BIK.

Oferuje możliwość zaciągania pożyczki online, a więc nie wymaga osobistego stawiania się w firmie. Wszelkie formalności można wypełnić z domu, a cały proces odbywa się w kilka minut.

Wymagania Wandoo co do wnioskodawców są łagodne, zatem nie jest ciężko otrzymać pożyczkę. Jest to instytucja, która odpowiada na potrzeby klientów znajdującej się w nagłej, trudnej sytuacji finansowej. Udziela pożyczki na dowolny cel i w bardzo szybkim tempie. Dokonując sprawdzenia historii kredytowej pożyczkobiorców, upewnia się, że klienci będą w stanie terminowo spłacić pożyczki. Pieniądze po pozytywnym przejściu weryfikacji, na koncie klienta pojawiają się w kilkanaście minut – a zatem to kolejny powód, dla którego klienci decydują się na podjęcie współpracy z Wandoo.

Wandoo to ceniona firma pożyczkowa, z której ofert skorzystały już tysiące Polaków i liczba ta nieustannie wzrasta. Pożyczkobiorcy cenią łatwość i szybkość procesu wnioskowania.

Atutem jest szybki kontakt z firmą, najszybciej telefonicznie bądź korzystając z komunikatora dostępnego na stronie. To ułatwienie dla osób posiadających wątpliwości, pragnących uzyskać odpowiedź na nurtujące pytania w bardzo krótkim czasie.

Oferta pożyczek w Wandoo

Pierwsza pożyczka dostępna jest bez dodatkowych kosztów i można ją zaciągnąć nawet o wysokości 3000 zł. – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 0%. Ulega to zmianie w przypadku nieterminowej spłaty pożyczki, wtedy RRSO wynosi 1925,38%. Terminowa spłata tej i każdej kolejnej pożyczki zwiększa limit kwoty do 8000 zł.

Minimalna kwota pożyczki to 100zł., maksymalna 8000 zł. Spłata pożyczki może zostać rozłożona na od 14 do 30 dni. By wziąć ją online, wystarczy wypełnić formularz na stronie wandoo.pl, wybrać kwotę oraz termin spłaty, potwierdzić numer rachunku bankowego i poczekać aż Wandoo rozpatrzy wniosek. Wszystkie formalności załatwiane są online. Wandoo oferuje także refinansowanie w przypadku pojawienia się problemu z terminową spłatą. Jeśli wnioskodawca otrzyma pozytywną decyzję, pieniądze pojawią się na koncie w kilka minut.

Wandoo stworzyła program lojalnościowy dla stałych pożyczkobiorców. Od trzeciej pożyczki Wandoo zaczyna naliczać rabat procentowy odliczany od kosztów kolejnego zobowiązania. Rośnie on wraz z każdą kolejną spłaconą pożyczką, a ostatecznie można uzyskać 50% zniżki. Rabat zostanie naliczony również tym, którzy pożyczali w przeszłości. Indywidualny rabat promocyjny możesz sprawdzić w swoim profilu Klienta. W obliczeniu szczegółowych kosztów kolejnych pożyczek pomóc może znajdujący się na stronie kalkulator. Stawka prowizyjna w Wandoo to od 8% do 25%.

Wandoo nie oferuje możliwości rozłożenia zobowiązania na raty. Jeśli jednak nie będziesz w stanie spłacić zobowiązania w terminie, to masz wówczas szansę na refinansowanie pożyczki.

Warunki otrzymania pożyczki

By otrzymać pożyczkę, trzeba spełniać kilka warunków:

 • Mieć ukończone 20 lat,
 • posiadać numer PESEL i dowód osobisty,
 • być rezydentem Polski
 • nie posiadać w swojej historii opóźnień spłaty innych pożyczek,
 • posiadać osobiste konto bankowe,
 • nie widnieć w bazie dłużników,
 • brak aktywnej, nieopłaconej pożyczki,
 • konto bankowe z dostępem w formie elektronicznej,
 • posiadać telefon komórkowy z polskim numerem,
 • uzyskać pozytywną ocenę zdolności kredytowej.

W przypadku, kiedy wnioskodawca nie spełnia powyższych wymagań, istnieje duża szansa, że jego wniosek zostanie odrzucony. Należy pamiętać, że oferta Wandoo oferuje pożyczki krótkoterminowe, zatem każdą pożyczkę należy spłacić w wyznaczonym terminie 30 dni. 

Jak złożyć wniosek o pożyczkę w Wandoo krok po kroku

 1. Po wejściu na stronę internetową firmy za pomocą suwaków wybierz kwotę i okres spłaty, o które będziesz wnioskować, a następnie kliknij “Złóż wniosek”.
 2. Zostaniesz przekierowany do formularza rejestracyjnego i poproszony o podanie danych osobowych i adresowych.
 3. Wpisz numer konta bankowego i zleć przelew weryfikacyjny o wysokości 1 grosza. Teraz poczekaj na weryfikacje swojego wniosku i jego wynik, który otrzymasz SMS-em lub na e-mail.
 4. Jeśli pozytywnie przejdziesz weryfikację, środki na Twoim koncie pojawią się w kilkanaście. Czas transferu gotówki jest uzależniony od godzin pracy danego banku.

W przypadku przelewu weryfikacyjnego istotne będzie to, czy masz konto w jednym z banków, gdzie konto posiada również Wandoo. (PKO BP, Santander Consumer Bank, Pekao SA, Millenium Bank, Alior Bank, mBank).

Wszystko o spłacaniu pożyczki w Wandoo

 • Wandoo wymaga od klientów terminowej spłaty, jednak w przypadku trudności w spłaceniu pożyczki oferuje pomoc

W takim przypadku należy niezwłocznie skontaktować się z firmą w celu opracowania planu refinansowania pożyczki. Termin można odroczyć aż do 30 dni. Dzięki tej decyzji i prędkim zareagowaniu na napotkany kłopot, można uniknąć ponoszenia konsekwencji związanych z niezgłoszonym opóźnieniem uiszczenia spłaty. Jeśli podejrzewasz, że mimo opcji refinansowania nie spłacisz zobowiązania na czas, skontaktuj się z firmą pożyczkową korzystając z infolinii.

 • Należności spłacamy w tej samej walucie, w której została zaciągnięta przez nas pożyczka

Wandoo nie przewiduje akceptowania spłat w różnych jednostkach pieniężnych, jeśli udzieli jej w określonej walucie.

 • Istnieje możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki lub zrobienie tego przez osobę trzecią

Jeśli sytuacja finansowa klienta pozwala mu na wcześniejszą spłatę, zmianie ulegają koszty pożyczki. Zostają one zmniejszone o odsetki w związku ze skróceniem okresu spłaty.

Jeśli pożyczkę ma spłacić osoba trzecia, zostanie poproszona o wpisanie w tytule przelewu numer pożyczki, którą chce opłacić.

 • Klient może odstąpić od umowy

Klienci na odstąpienie od umowy mają do 14 dni od podpisania umowy.

Jak odstąpić od umowy?

By odstąpić od umowy z Wandoo, należy odszukać na stronie internetowej firmy odpowiedni formularz. Znajduje się on w zakładce “Dokumenty”. Odsetki w tym przypadku wynoszą 0%.

Wypełniony dokument należy przesłać do siedziby firmy drogą elektroniczną lub dostarczyć go osobiście. By odstąpić od umowy nie trzeba podawać żadnych przyczyn.

Konsekwencje braku terminowej spłaty

W przypadku braku terminowej spłaty oraz pominięciu zgłoszenia spóźnienia, pożyczkobiorcę mogą spotkać następujące konsekwencje:

 • Wpis do rejestrów dłużników

Może to utrudnić przyszłe wnioskowanie o pożyczkę od jakiejkolwiek firmy pożyczkowej sprawdzającej swoich klientów w bazach dłużników – np. KRD, BIK, BIG, ERIF.

 • Odsetki karne

W Wandoo mogą one wynosić nawet 14% w skali roku, a naliczone zostaną natychmiast.

 • Ponaglanie

Klienci, którzy zwlekają ze spłatą otrzymają ponaglenie w formie SMS, e-mail, telefonicznie lub w formie listu.

 • Windykacja terenowa

Odzyskanie należności zostanie przeprowadzone w miejscach, w których dłużnik wykonuje działalność gospodarczą, mieszka lub posiada majtek.

 • Droga postępowania sądowego

Dłużnik może zostać pociągnięty do przeniesienia kosztów postępowania i reprezentacji na pożyczkobiorcę. Może dojść do egzekucji komorniczej na podstawie wyroku sądowego.

Ile trzeba będzie zapłacić za pożyczkę w Wandoo?

Mimo, że pierwsza pożyczka jest darmowa, przy kolejnym pożyczeniu trzeba liczyć się z kosztami prowizji oraz oprocentowania wynoszącego 7,2% w skali roku. Oto przykłady kwot doliczanych do pożyczonej sumy:

 • 100 zł – 16,09 zł kosztów,
 • 1000 zł – 160,90 zł,
 • 5000 zł – 804,50 zł,
 • 8000 zł – 1287,21 zł.

Sumy mogą zmienić się w przypadku opóźnień spłaty lub przedterminowego uregulowania pożyczki.

Zalety i wady Wandoo

Zalety

 • Pierwsza darmowa pożyczka o maksymalnej wysokości 3000 zł,
 • brak górnej granicy wiekowej,
 • atrakcyjne oferty dla nowych i stałych klientów,
 • możliwość przedłużenia okresu spłaty,
 • możliwość wcześniejszej spłaty,
 • proces wnioskowania z minimum formalności,
 • Wandoo nie wymaga zaświadczeń o dochodach.

Wady

 • Weryfikacja klientów w Krajowym Rejestrze Długów,
 • stosunkowo wysokie koszty kolejnych pożyczek.

Jak widać, jest to firma pożyczka, która wyróżnia się tym, że w stosunku do wad posiada wiele zalet. Tym prostym zestawieniem plusów i minusów może sugerować się potencjalny wnioskodawca, ze względu na to, że Wandoo ma się czym pochwalić i przypodobać przyszłym i stałym klientom. Opinie są pozytywne ze względu na to, że firma swoją bogatą ofertą i korzystnymi rozwiązaniami zyskała zaufanie i sympatię klientów.

Wandoo – logowanie

By zalogować się do profilu Klienta, należy w prawym-górnym rogu strony internetowej wybrać opcję “Zaloguj”. Za login posłuży Twój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji, następnie wpisz hasło, które ustaliłeś wcześniej.

W przypadku zapomnianego hasła skorzystaj z opcji przypominania hasła, a na Twoją skrzynkę pocztową zostanie wysłane nowe hasło. Jeśli to nie przyniesie oczekiwanych skutków, możesz skontaktować się drogą mailową bezpośrednio z firmą, wysyłając wiadomość na adres [email protected].

Dane firmy

Adres: ul. Chałubińskiego 8, 00-613 Warszawa

Telefon: 22 380 01 02

E-mail: [email protected]

Strona www: www.wandoo.pl

Godziny pracy: Pon.-Pt.: 08:00-20:00, Sb.: 09:00-17:00

NIP: 5252670955

REGON: 365046670

KRS: 0000629774

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.