pozyczki dla zadluzonych

Pożyczki dla zadłużonych – jak je uzyskać i co musisz o nich wiedzieć?

Nasze życie nie zawsze układa się tak, jak byśmy tego chcieli. Nieraz musimy zweryfikować swoje plany i zachowania. Czasami nasza sytuacja finansowa jest trudna. Bywa też tak, że wpadamy w długi. Dla nikogo nie jest to przyjemne i wygodne, dlatego, jak mamy do czynienia z takimi problemami, musimy zrobić wszystko, aby pozbyć się swoich zadłużeń. Jedną z takich możliwości są właśnie pożyczki pozabankowe.

Na czym polegają pożyczki dla zadłużonych?

Pożyczki dla zadłużonych nie różnią się zbytnio od standardowych produktów firm pożyczkowych. Najważniejszą różnicą jest to, że mogą być udzielone osobom z długami w bankach lub innych instytucjach – wpis do BIK, KRD, ERIF czy BIG (Biuro Informacji Kredytowej, Krajowy Rejestr dłużników, Europejski Rejestr Informacji Finansowej, Biuro Informacji Gospodarczej) nie skreśla pożyczkobiorcy z możliwości uzyskania dodatkowych pieniędzy.

pożyczki dla zadłużonych

Zdecydowana większość firm pożyczkowych oferuje dla nowych klientów promocyjne warunki spłaty lub promocje np. „pierwsza pożyczka za darmo”. Stali klienci również mogą liczyć na promocje np. korzystne oprocentowanie lub możliwość przedłużenia spłaty zobowiązania. Firmy udzielają pomocy zazwyczaj na zasadach popularnych chwilówek, jednak coraz częściej w ofercie można znaleźć pożyczki długoterminowe dla osób wpisanych do baz dłużników. Charakteryzuje je długi okres spłaty. Większość firm pozabankowych oferuje pożyczki online. Charakteryzuje to, że klienci muszą dopełnić minimum formalności. Obowiązkowo trzeba dostarczyć jedynie dowód osobisty. Firma pożyczkowa nie wymaga od nas dodatkowych dokumentów. Spłatę zobowiązania można rozłożyć na raty. Oprócz tego pożyczkobiorca musi posiadać własne konto bankowe, założone na swoje imię i nazwisko. Uwaga! Przed udzieleniem pożyczki będzie to sprawdzane. W tym celu jesteśmy zobligowani do wykonania przelewu weryfikacyjnego.

 

Nie dość, że pożyczkodawcy wymagają od nas tylko jednego dokumentu, to jeszcze o takie pożyczki możemy ubiegać się o dowolnej porze i 7 dni w tygodniu. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji pieniądze są przelewane na rachunek bankowy bezzwłocznie – tak na prawdę wszystkie formalności trwają około 15 minut. Po uzyskaniu pożyczki trzeba tylko pamiętać o terminowej spłacie zobowiązania, aby w przyszłości nadal mieć możliwość starania się o kolejną pożyczkę.

Wśród klientów, którzy zwracają się o pożyczkę pozabankową krąży kilka mitów m.in.:

 • Nikt nie bada historii kredytowej – nie jest to do końca prawda. Oczywiście, znajdziemy takie firmy, ale zdecydowana większość zagląda np. do BIK i bada przeszłość kredytową swoich klientów. Różnica polega jednak na tym, że negatywna historia kredytowa nie przekreśla uzyskania pożyczki pozabankowej.
 • Kolejny mit dotyczy tego, że firmy udzielają pożyczek dosłownie wszystkim – to również nie jest do końca prawdą. Co do zasady tzw. szybkie pożyczki można uzyskać zdecydowanie łatwiej niż standardowy kredyt gotówkowy, lecz mimo to można się spotkać z odmową np. gdy podczas badania oceny zdolności kredytowej okaże się, że potencjalny klient ma zbyt niskie dochody.

Wiele osób boi się korzystać z oferty firm pożyczkowych. Jednak niepotrzebnie. Firmy te podlegają pod takie sama prawa co banki, za wyjątkiem jednego. Nie obowiązuje je prawo bankowe, dlatego nie muszą tak rygorystycznie podchodzić do danych zawartych w bazach (BIK) dłużników. Mogą udzielać pożyczek klientom ze złą historią kredytową, osobom wpisanym do Biur Informacji Gospodarczej czy w innych rejestrach dłużników. Pracownik banku zawsze podlega pod ustawę i musi dokonać weryfikacji BIK, a w razie złej historii, nie może udzielić kredytu.

Z oferty szybkich chwilówek mogą skorzystać wszyscy. Również osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, chcą uzyskać wsparcie finansowe, mają niespodziewane wydatki, kłopoty finansowe, starają się o tani kredyt, nie są w stanie spłacić swojego długu (w innej firmie), chcą opłacić inne zobowiązania finansowe czy mają negatywną historię kredytową.

Kto może się starać o pożyczki dla zadłużonych?

Grupa osób, która może się starać o uzyskanie pożyczki pozabankowej, jest bardzo szeroka. Głównie jest dedykowana dla osób, które są już zadłużone, posiadają długi i potrzebują pieniędzy na spłatę poprzednich zadłużeń. Nie chcemy, żeby ktokolwiek miał wątpliwości co do przypadków, w których można się starać o pożyczki przez internet, dlatego dokładnie je teraz omówimy:

 • O pożyczkę dla zadłużonych online mogą starać się wszystkie osoby, które zostały wpisane do baz dłużników (zarówno BIK, BIG jak i KRD oraz innych rejestrach). Niestety w takiej sytuacji osoby, które stają się o kredyt w banku w zdecydowanej większości spotykają się z odmową z powodu negatywnej historii kredytowej – w takim przypadku można się zwrócić o ofertę pomocy finansowej w firmach pożyczkowych.
 • Taka oferta pożyczek jest również dedykowana osobą, które mają problemy z komornikiem, firmą windykacyjną lub mają wszczęte postępowanie egzekucji komorniczej. Oczywiście w takiej sytuacji może być trudniej otrzymać pożyczkę, jednak mając zdolność kredytową, powinniśmy ją uzyskać bez większych problemów. Warto mieć na uwadze to, że koszt takiej pożyczki może być nieco wyższy.
 • O pożyczkę dla zadłużonych mogą się również starać wszystkie osoby, które mają niską zdolność kredytową. Wiadomo, że osoby z lepszą zdolnością mogą liczyć na większą kwotę pożyczki, jednak oferta firm pozabankowych jest również dedykowana osobom, którym bank odmówił kredytu ze względu na niskie zarobki. Czasami banki zbyt pochopnie podchodzą do takich decyzji i nie chcą udzielić kredytu osobom, które pracują na podstawie umowy zlecenie, nie mają regularnych dochodów lub pobierają świadczenia np. emeryturę, lub rentę, dlatego też firmy pożyczkowe wyszły naprzeciw takim klientom i oferują swoje pożyczki również takim klientom. Warto tutaj wspomnieć, że podczas starania się o pomoc finansową w instytucjach pozabankowych nie trzeba przedstawiać zaświadczenia o dochodach czy udowadniać zatrudnienie. W większości przypadków wystarczy tylko oświadczenie od pożyczkobiorcy.

Na jakich warunkach są udzielane pożyczki dla zadłużonych?

Jak się zapewne już domyślacie, pożyczki dla zadłużonych są udzielane na dogodnych warunkach dla klientów. Przedstawimy teraz w pigułce, jakie formalności trzeba spełnić:

 • trzeba mieć dokument tożsamości – najlepiej ważny dowód osobisty,
 • trzeba być osobą pełnoletnią, chociaż zdarzają się firmy pożyczkowe, które udzielają takich pożyczek osobom nieco starszym np. po ukończeniu 21 lat,
 • trzeba posiadać polskie obywatelstwo,
 • trzeba mieć i przedstawić swój stały adres zameldowania,
 • trzeba również posiadać numer i telefon komórkowy,
 • trzeba posiadać rachunek bankowy.

Jak widzicie, podczas ubiegania się o pożyczkę firma pozabankowa nie wymaga od nas wielu formalności, dlatego osoby zadłużone chętnie korzystają z takich produktów. Pamiętajcie jednak, żeby zawsze przed skorzystaniem z takiej oferty spojrzeć na ranking pożyczek z aktualnymi ofertami. Najpopularniejsze firmy to np. Bocian Pożyczki, Szybka Gotówka, Kasa Stefczyka. Bardzo często można trafić na okazję i skorzystać z promocji „pierwsza darmowa pożyczka” lub „darmowa chwilówka”.

pożyczka dla zadłużonych bez bik

Jak już wiemy, jakie wymagania trzeba spełnić podczas ubiegania się pożyczek, przedstawimy Wam teraz, jak wygląda cały proces złożenia wniosku:

 • Większość chwilówek jest udzielana przez Internet. Jak już wybierzesz firmę, z której usług chcesz skorzystać, na jej stronie internetowej można złożyć wniosek online. W pierwszej kolejności trzeba wybrać kwotę pożyczki oraz okres spłaty i ilość rat.
 • Następnie trzeba wypełnić prosty wniosek. Na tym etapie przyda Ci się dowód osobisty. Należy również określić źródło i wysokość miesięcznych dochodów We wniosku będziesz musiał wpisać również swoje dane kontaktowe.
 • Kolejny etap to weryfikacja tożsamości. Najczęściej robi się to przez przelewy weryfikacyjne ze swojego konta bankowego. Niektórzy pożyczkodawcy dokonują weryfikacji przez dodatkowe aplikacje.
 • Następnie trzeba czekać na decyzję kredytową. Zazwyczaj jest ona udzielana w ciągu kilkunastu (zazwyczaj 15) minut. Po otrzymaniu zgody należy podpisać umowę z instytucją pożyczkową. Pieniądze są przelewane na wskazane konto bankowe. Pamiętaj, żeby dokładnie się z nią zapoznać i sprawdzić – jaka jest całkowita kwota kredytu, RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania), okres spłaty, oprocentowanie pożyczki, termin spłaty, oprocentowanie zmienne).
 • Ostatnim krokiem jest terminowe spłacanie swojego zobowiązania. Trzeba o tym bezwzględnie pamiętać, ponieważ niewywiązanie się z zapisów w umowę może skutkować wpisem do bazy dłużników, wpadnięciem w spiralę zadłużenia i złą historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej. W niektórych przypadkach niespłacenie swoich zobowiązań może rozpocząć postępowanie egzekucyjne.

W tym miejscu warto wspomnieć, że niektóre firmy udzielają pożyczek w domu klienta – jest ich jednak zdecydowanie mniej. Pieniądze są wtedy często dostarczane w formie gotówki.

Pożyczka dla zadłużonych – o czym musisz pamiętać?

Pamiętajcie, że szybka pożyczka online jest bezpiecznym produktem finansowym, tylko trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przedstawimy teraz najważniejsze rzeczy, o które trzeba sprawdzić podczas ubiegania się o pożyczkę:

 • Przed podpisaniem umowy, dokładnie się z nią zapoznaj. Niektóre instytucje pozabankowe mają zapisy o wysokim RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) lub innych ukrytych kosztach. Sprawdź, jaki jest całkowity koszt pożyczki, jaki jest okres spłaty tj. ile masz czasu na spłatę zadłużenia.
 • Niektóre firmy mają w swojej ofercie tzw. kredyt konsolidacyjny – zmieniają one kilka pożyczek w jedną. Jest to czasami świetne rozwiązanie dla osób, które mają kilka pożyczek.
 • Bezwzględnie trzeba pamiętać o terminowej spłacie zadłużenia. O ile niewielkie opóźnienie nie będzie dużym problemem, to w przypadku problemów z wywiązaniem się z umowy możemy narazić się na problemy komornikiem.
 • Zdecydowana większość firm świadczy swoje usługi przez Internet. Tylko kilka z nich oferuje swoje usługi stacjonarnie.

Pożyczka dla zadłużonych – najczęściej zadawane pytania

 • Jak wygląda badanie zdolności kredytowej klienta?

Firmy pozabankowe podczas badania zdolności kredytowej weryfikują m.in. informację o uzyskiwanych dochodach.

 • Komu są udzielane pożyczki dla zadłużonych?

Mogą być udzielane wszystkim. Jednak są dedykowane głównie osobom w złej sytuacji finansowej, zadłużonych lub szukają szansy na zdobycie pilnej pożyczki.

 • Gdzie znajdę informacje, jaka jest całkowita kwota pożyczki?

Informacje na temat tego, jaka jest całkowita kwota do spłaty pożyczki, znajdziesz w swojej umowie.

 • Czy w firmach pozabankowych znajdę w ofercie pożyczki ratalne?

Tak. Niektóre instytucje pożyczkowe mają w swojej ofercie pożyczki na raty dla zadłużonych.

 • Czy firmy pozabankowe weryfikują swoich klientów w bazach dłużników?

Tak. W znacznej większość klienci są sprawdzani w bazie dłużników, jednak zła historia kredytowa nie wyklucza dostania pożyczki.

 • Ile wynosi maksymalny okres kredytowania pożyczek dla zadłużonych?

W zależności od wybranej oferty ten czas może być różny. Popularne chwilówki mogą być udzielane zazwyczaj na 1 miesiąc z możliwością wydłużenia do 60 dni. Wiele firm oferują pożyczki długoterminowe swoim klientom.

 • Gdzie wypełnię wniosek kredytowy o pożyczkę dla zadłużonych?

Wnioski pożyczkowe znajdują się na stronie pożyczkodawcy. Jest to krótki formularz. Po jego wypełnieniu można złożyć dokumenty o pożyczkę online.

 • Czy niska zdolność kredytowa uniemożliwia uzyskanie pożyczki?

Co do zasady nie. Mając nawet niską zdolność kredytową, można dostać pożyczkę. Czasami jednak jej kwota może być nieco niższa.

 • Czy firmy pozabankowe mają w ofercie pożyczki dla osób zadłużonych?

Tak. Jest to jeden z najpopularniejszych produktów oferowanych przez firmy pożyczkowe.

 • Jak skorzystać z promocji „pierwsza pożyczka za darmo”?

Promocja „pierwsza pożyczka za darmo” najczęściej jest udzielana nowym klientom. Informacji najlepiej jest szukać na stronach internetowych poszczególnych firm.

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.