kalkulator pozyczki

Kalkulator pożyczki

Z kalkulatora pożyczki możesz w łatwy sposób skorzystać w domu, przez Internet. Dzięki niemu będziesz mógł w łatwy sposób poznać najlepsze oferty pożyczkowe dopasowane do Twoich potrzeb. Policzy też odsetki, gdy wybierzesz kwotę i okres spłaty. Upewnisz się na jakich warunkach możesz wziąć pożyczkę gotówkową. Będziesz mógł także obliczyć jaka jest Twoja zdolność kredytowa.

Jak korzystać z kalkulatora pożyczki?

By porównać kredyty gotówkowe wystarczy wejść na stronę banku, w którym posiadasz konto i wypełnić odpowiedni formularz. Potrzebne będą informacje o celu pożyczki – może być ona potrzebna by spłacić inne zadłużenia, kupić auto lub na przykład wyremontować dom – a więc może to być dowolny cel. Podaj szczegółowe informacje na temat statusu mieszkaniowego, limitach na aktualnym rachunku, historii spóźnień spłaty i generalnych wydatków w Twoim gospodarstwie domowym. Gdy uzupełnisz dane osobowe, będziesz mógł przejść do kalkulatora rat kredytu gotówkowego. Zastanów się na ile rat chcesz rozłożyć kredyt, jak szybko potrzebujesz gotówki i dla jakiej kwoty kredytu chcesz zrobić porównanie.

Kalkulator pożyczki Provident pozwala od razu sprawdzić jaka będzie całkowita kwota spłaty przy wybranej przez Ciebie kwocie i okresie spłaty. Możesz wziąć od 300 do 20 000 zł. z maksymalnym 48 miesięcznym okresem spłaty przy RRSO (rocznej rzeczywistej stopie oprocentowania) uzależnionej od wysokości pożyczki. ING Bank Śląski lub Credit Agricole udostępniają te same narzędzia ułatwiające obliczenie zdolności kredytowej lub raty kredytu. Uzupełnić trzeba prawie zawsze te same informacje wraz z danymi osobowymi.

Jeśli Twoim celem jest kupno mieszkania – wybierz kalkulator kredytu hipotecznego. Kalkulator kredytowy hipoteczny pomoże Ci oszacować, jaką część miesięcznych zarobków będziesz musiał przeznaczyć na spłatę raty i jaka będzie całkowita kwota – ile będziesz winien bankowi w całym okresie kredytowania. Jeśli jest to inny dowolny cel, powinien wystarczyć zwykły kalkulator pożyczki, choć oba te narzędzia działają na podobnych zasadach. Zanim jednak to zrobisz, poznaj swoją zdolność kredytową za pomocą kalkulatora zdolności kredytowej. Dowiesz się od czego zależy ta zdolność i jakie aspekty są brane pod uwagę. Po podaniu potrzebnych informacji zostanie podana szacowana zdolność kredytowa, a więc warto pamiętać, że bank także dokona takich obliczeń, ale na podstawie dołączonych do wniosku dokumentów.

Na co zwracać uwagę, by wziąć najlepszy kredyt gotówkowy?

Przede wszystkim na wysokość oprocentowania, a zatem także odsetki składające się na to, ile wyniesie całkowita kwota kredytu. Jeśli ustalimy, że każda rata kredytu gotówkowego będzie równa, wówczas wysokość raty zawiera kwotę odsetek. Jeśli wybierzemy raty malejące – do kapitału zostaną doliczone odsetki. Są to opłaty comiesięczne.

Szczegółowy kalkulator kredytu pozwoli też sprawdzić harmonogram rat – zarówno dla kredytu spłacanego w ratach równych, jak i malejących.

Z jakiego banku wziąć najkorzystniejszy kredyt?

Oferty banków różnią się od siebie. By dowiedzieć się w jakim aktualnie dostępna jest najlepsza dla Ciebie oferta, warto na bieżąco sprawdzać porównywarki. Dopasuj okres spłaty i kwotę jaką jesteś zainteresowany by poznać oprocentowanie pożyczki. Zapytaj o kredyt w swoim banku, może zostanie przedstawiona Ci korzystna oferta pożyczki gotówkowej dla klientów indywidualnych należących do konkretnego banku.

Aktualnie najwięcej pozytywnych opinii otrzymuje Smartney – oferujący od 3 000 do 60 000 zł. pożyczki z okresem spłaty od 6 do 48 miesięcy, a RRSO wynosi 15,32% z oprocentowaniem – 7,20%, jednak warto pamiętać, że sytuacje mogą się od siebie różnić, gdy zaczniemy rozpatrywać poszczególne aspekty, takie jak:

  • rodzaj kredytu (z reguły najłatwiej otrzymać kredyt gotówkowy na dowolny cel, ze względu na to, że wysokość takich finansowań są znacznie mniejsze niż w przypadku kredytów hipotecznych),
  • wysokość kredytu (analogicznie do wzrastającej kwoty pożyczki, wzrosną także wszelkie zobowiązania),
  • polityka kredytowa wybranej instytucji (dowiedz się jaki bank rozwija akcję kredytową),
  • warunki przyznawania kredytu (w prawie każdym banku panują podobne, a więc warto poznać te panujące w Twoim).

Warunki przyznania kredytu

By wybrany przez Ciebie bank mógł rozważyć Twój wniosek, musisz spełniać kilka warunków. Twoje szanse na otrzymanie kredytu wzrosną, jeśli:

  • Twoja historia kredytowa będzie stosunkowo dobra, a więc w Twojej przeszłości kredytowania nie zostaną odnotowane znaczne spóźnienia w uiszczaniu rat,
  • będziesz posiadał odpowiedni staż pracy dotyczący zarówno prowadzenia własnej działalności, jak i pracy na umowie oraz stażu,
  • Twoje dochody będą odpowiednio dopasowane do wnioskowanej kwoty kredytu,
  • nie będziesz posiadał na swoim utrzymaniu zbyt dużej liczby osób,
  • suma rat nie będzie przekraczać połowy Twoich miesięcznych dochodów.

W przypadku kredytu hipotecznego, warunki będą nieco inne. Ze względu na to, że w tym przypadku będziesz potrzebował dużo większej sumy, bank będzie rozpatrywał to w inny sposób, a więc będzie wymagał udowodnienia wyższych dochodów niż w przypadku ubiegania się o kredyt gotówkowy. Bank nie udzieli kredytu przewyższającego 80% wartości nieruchomości, na którą chcesz pożyczyć pieniądze. Resztę musi stanowić Twój wkład własny. Pod uwagę będzie także brana atrakcyjność nieruchomości, by upewnić się, że jest to produkt, który z łatwością będzie można sprzedać. Na tę atrakcyjność będzie składała się lokalizacja lub stan techniczny budynku/lokalu. Bank może odrzucić wniosek, gdy nieruchomość nie będzie odpowiadała na wymagania instytucji.

Roczna stopa oprocentowania (RRSO) przy wyborze kredytu

Analizując interesujące nas oferty kredytowe natrafiamy na wiele informacji, których nie musimy od razu rozumieć. RRSO jest w większości przypadków kluczową kwestią, ze względu na to, że określa całkowitą kwotę spłaty zaciągniętej pożyczki. Jest to kwota obejmująca oprocentowanie nominalne wraz z pozostałymi kosztami kredytu. Znając oprocentowanie kredytów w różnych bankach, będziesz mógł wybrać tę, która będzie dla Ciebie najbardziej korzystna.

Jak wyliczyć całkowity koszt kredytu?

Do tego przyda się wspomniany kalkulator kredytowy. Dzięki temu bez pomocy pracowników banku, samodzielnie obliczysz koszt kredytu na wybraną kwotę wraz z oprocentowaniem. By dokonać takich obliczeń wystarczy pomnożyć wysokość raty przez okres spłaty w systemie równych rat. Przy ratach malejących trzeba będzie zsumować wysokość wszystkich rat.

Dodatkowe opłaty

Poza prowizją naliczoną przez bank, należy wziąć jeszcze pod uwagę opłatę przygotowawczą – czyli opłata, którą należy uregulować w momencie składania wniosku o pożyczkę, jest to stała kwota. W niektórych instytucjach prowizja może zostać naliczona w przypadku wcześniejszej spłaty pożyczki lub wykupienia ubezpieczenia. Powinieneś pamiętać także o kosztach notarialnych i sądowych, są to jednak opłaty, których nie można uwzględnić w kalkulatorze kredytu.

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.