pozyczka bez weryfikacji konta

Pożyczka bez weryfikacji konta

Firmy pożyczkowe w zdecydowanej większości udzielają pomocy finansowej swoim klientom po wykonaniu przelewu weryfikacyjnego. Musi on być zrobiony z własnego konta bankowego. Jest to istotny element dla firm pożyczkowych – pozwala na zbadanie tożsamości klienta i zapobiega oszustwom. Obecnie coraz więcej instytucji pozabankowych wychodzi naprzeciw swoim klientom – weryfikacja tożsamości nie musi odbywać się poprzez wykonanie przelewu. Zagłębimy się dzisiaj w ten temat i opowiemy, jak działają pożyczki bez weryfikacji.

Pożyczka bez weryfikacji konta – informacje ogólne

Najważniejszą funkcją przelewu weryfikacyjnego jest dbanie o bezpieczeństwo. Zarówno klientów, jak i instytucji pozabankowych. Chroni przed wyłudzeniami i oszustwami. Niestety przelew weryfikacyjny dla niektórych osób jest dosyć problematyczny z dwóch powodów:

  • po pierwsze czasami trzeba długo czekać na zaksięgowanie kwoty, co wydłuża czas uzyskania pożyczki.
  • po drugie osoby, które mają wyzerowane konto lub są na debecie (nie ma możliwości przelewania grosza) w konsekwencji tego nie mogą dokonać weryfikacji.

Właśnie dlatego instytucje finansowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i postanowiły zrewolucjonizować rynek chwilówek. Wszystkie osoby, które starają się o pożyczki online wiedzą, że najważniejsze jest to, żeby cały proces wnioskowania był łatwy i szybki.

Nie można jednak zapominać o bezpieczeństwie, dlatego przedstawimy Wam dzisiaj alternatywę do weryfikacji przelewem w wysokości jednego grosza – potwierdzenie tożsamości za pomocą aplikacji oraz inne metody. W ten sposób możemy się starać zarówno o krótkoterminowe pożyczki (chwilówki), jak i pozabankowe pożyczki ratalne. Jednym z pierwszych programów na rynku był KontoConnect. Mimo tego, że jest to bezpieczna opcja i często wygodniejsza niż standardowa to musimy jednak wiedzieć, że nie wszystkie instytucje pożyczkowe akceptują taką formę weryfikacji.

Pożyczka bez weryfikacji konta – jak złożyć wniosek?

Zaciągnięcie pożyczki i złożenie wniosku jest bardzo proste. Wszystko robimy, tak jak zawsze – przygotowujemy dowód osobisty, wypełniamy wniosek, uzupełniamy swoje dane i następnie przechodzimy do weryfikacji konta. Na stronie internetowej instytucji pożyczkowej powinniśmy mieć do wyboru dwie opcje:

  1. Weryfikuj za pomocą przelewu,
  2. Weryfikuj za pomocą aplikacji.

Wybierając drugą opcję, powinniśmy na nią nacisnąć i wybrać z listy rozwijanej nazwę swojego banku. Następnie należy zalogować się do aplikacji. Wiele osób może się obawiać logowania do konta bankowego przez inną stronę internetową niż banku, jednak zapewniamy, że połączenie jest w 100% bezpieczne i szyfrowane. Uwaga! Przed skorzystaniem z jakiekolwiek aplikacji do weryfikacji, najpierw zapoznaj się z opiniami o niej.

Po zalogowaniu się do aplikacji program automatycznie sprawdza zgodność naszych danych z tymi, co zostały podane we wniosku. Jeżeli wszystko się zgadza, to koniec formalności. W ten sposób przyśpieszamy cały proces wnioskowania o pożyczkę i omija nas weryfikacja telefoniczna, przez bankowość internetową lub osobista (w oddziale placówki).

Istnieją również aplikacje do weryfikacji, które mogą sprawdzić od razu całą historię rachunku bankowego, tj. uzyskują dostęp zarówno do przelewów wychodzących, jak i przychodzących z ostatniego roku. Ten sposób pozwala od razu na zbadanie wiarygodności i zdolności kredytowej klientów. Jednym z takich programów jest Instalator.

Wielu osobom może się ten sposób nie spodobać ze względu na udostępnianie wielu swoich danych osobowych. Warto jednak zaznaczyć, że weryfikacja konta poprzez aplikacje odbywa się niemal natychmiastowo, dlatego z pewnością sprawdzi się dla osób, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki i znalazły się w trudnej sytuacji finansowej.

Pożyczka bez weryfikacji konta bankowego- inne alternatywy

Nie wszystkim odpowiada weryfikacja danych przez przelew lub aplikacje. Nie zawsze warunkiem starania się o pożyczkę jest posiadanie konta bankowego. Czasami możemy skorzystać z takich usług finansowych bez użycia bankowości mobilnej. W takim wypadku można skorzystać z weryfikacji telefonicznej lub z obsługą domową. Wszystkie przedstawione przez nas poniżej rozwiązania również są bezpieczne i wiarygodne:

  • Telefoniczna weryfikacja klienta – polega ona na wypełnieniu wniosku pożyczkowego. Następnie trzeba poczekać na telefon i przeprowadzić krótką rozmowę z konsultantem firmy pożyczkowej. W ten sposób podamy wszystkie niezbędne dane i dopełnimy formalności.
  • Weryfikacja osobista – zazwyczaj jest ona przeprowadzana osobiście w oddziale bądź przez kuriera. W celu weryfikacji potrzebujemy dowodu osobistego.
  • Weryfikacja na poczcie – po złożeniu wniosku trzeba potwierdzić swoją tożsamość. Do tego również potrzebujemy dowodu osobistego – musimy się z nim udać na pocztę lub oddziału pocztowego.

Pożyczka online bez weryfikacji konta – czy jest bezpieczna?

Tak, wszystkie przedstawione przez nas metody są w 100% bezpieczne. Musimy jednak zwracać uwagę na kilka kwestii:

  • Wnioski o pożyczkę składajmy tylko z zaufanego źródła. Unikajmy kafejek internetowych, korzystania z publicznego Wi-Fi czy innych miejsc, których nie jesteśmy pewni.
  • Weryfikacji konta dokonuj tylko na stronach internetowych, które korzystają z certyfikatu bezpieczeństwa (jest to znak kłódki w miejscu, gdzie wpisuje się adres internetowy strony).

Pamiętajmy jednak, żeby przed zawarciem jakiekolwiek umowy pożyczki dokładnie zapoznać się z jej treścią i sprawdzić, jaka jest jej kwota, okres spłaty, wysokość RRSO (Roczna Stopa Oprocentowania) i warunki spłaty zobowiązania.

Pożyczka bez weryfikacji konta – podsumowanie

Nie ma chyba jeszcze firmy pożyczkowej, która nie wymagałaby żadnej weryfikacji – to wszystko dla dobra swoich klientów. Wszystkim jednak zależy na tym, aby wnioskowanie było coraz szybsze i wygodniejsze. Ponadto zdecydowana większość klientów wybiera opcję weryfikacji natychmiastowej, aby zaoszczędzić maksymalną ilość czasu – taką właśnie możliwość dają nam aplikacje.

Pamiętajcie jednak, że mimo szybkiego procesu weryfikacji firmy pożyczkowe nie zapominają o sprawdzeniu historii kredytowej w BIK (Biuro Informacji Kredytowej) czy KRD (Krajowy Rejestr Długów).

Obecnie jest coraz więcej firm pożyczkowych, które nie weryfikują klientów przez bankowość elektroniczną. Jest to dla wielu osób wygodne, zwłaszcza dla tych, które mają problemy z komornikiem, windykacją czy z innego powodu nie chcą dokonywać weryfikacji przez własne konto bankowe.

Najczęściej zadawane pytania

Czy pożyczki bez przelewania grosza (bez przelewu weryfikacyjnego) są bezpieczne?

Tak. Trzeba jednak zachować podstawowe standardy bezpieczeństwa. Jeżeli korzystamy ze sprawdzonego źródła i sprzętu, to nie mamy się czego obawiać.

Czy można uzyskać pożyczki pozabankowe bez weryfikacji tożsamości?

Firmy pożyczkowe umożliwiają różne metody weryfikacji, jednak obecnie nie ma na rynku firm, które udzieliłyby pożyczki bez jakiegokolwiek sprawdzenia potencjalnego klienta.

Czy starając się o pożyczkę, jestem sprawdzany w Biurze Informacji Kredytowej?

W zależności od firmy dane mogą zostać sprawdzone zarówno w BIK, jak i w innych bazach dłużników. Trzeba jednak pamiętać, że negatywna historia kredytowa nadal umożliwia otrzymanie pożyczki.

Która firma pozabankowa udziela pożyczek bez weryfikacji?

Ilość takich firm sukcesywnie rośnie. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie pożyczkodawcy lub w rankingu pożyczek.

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.