pozyczka na oswiadczenie

Pożyczka na oświadczenie

Na rynku jest wiele możliwości otrzymania kredytu gotówkowego. Niektóre z ofert bankowych wymagają złożenia wniosku o pożyczkę zawierającego wiele dodatkowych formalności, jak na przykład zaświadczenie o zarobkach – pożyczkodawca potrzebuje ich do oceny zdolności kredytowej Klienta.

Zupełnie inaczej wygląda proces ubiegania się o jedną z dostępnych na rynku pożyczek na oświadczenie. Wystarczy złożyć wniosek (często przez Internet) i dołączyć oświadczenie online, które jest podstawą do badania zdolności kredytowej potencjalnych klientów.

Pożyczki na oświadczenie – gdzie można je otrzymać?

Dodatkowe pieniądze, które można przeznaczyć na dowolny cel, można otrzymać w wielu miejscach. Możemy wyróżnić dwa rodzaje instytucji, w których można wziąć kredyt na oświadczenie:

  • tradycyjny bank (np. Alior Bank, Bank Pocztowy, PKO BP, Pekao SA, itp);
  • firmy pozabankowe – działające w ramach przepisów Ustawy o kredycie konsumenckim.

Główną różnicą jest to, że tylko w banku można otrzymać kredyt gotówkowy, a umowa musi mieć formę pisemną. Ponadto, w umowie strony muszą zapisać konkretny cel, na który klient wykorzysta środki po przyznaniu kredytu. Kredyt gotówkowy nie może być również darmowy.

Pożyczka może być natomiast przyznana zarówno przez bank, jak i instytucje pozabankowe. Szczególnie popularną formą uzyskania dodatkowych środków jest w ostatnim czasie pożyczka pozabankowa na oświadczenie. Wymaga minimum formalności i często można ją otrzymać w 100% przez Internet.

Jak instytucja sprawdza zdolność kredytową? Pożyczka lub kredyt na oświadczenie

W zależności od kilku czynników – rodzaju usługi finansowej, kwoty pożyczki, itp. – weryfikacja kredytobiorcy może mieć nieco inną formę. Kredyt na oświadczenie z zasady nie wymaga okazywania wielu zaświadczeń. Bank sprawdza wiarygodność pożyczkobiorcy w oparciu o przekazane przez niego informacje, które podpisuje i oświadcza, że są w pełni zgodne z prawdą. Klient okazuje dowód osobisty, a w przypadku usług online czasami w celu weryfikacji danych niezbędne jest wykonanie małego przelewu z własnego konta bankowego.

Przed podpisaniem umowy pożyczki i wypłatą środków na rachunek bakowy klienta, może on zostać sprawdzony w Biurze Informacji Kredytowej i bazach dłużników, choć niektóre instytucje finansowe mają nieco mniej restrykcyjne warunki otrzymania pieniędzy i udzielają pożyczek bez BIK.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać kredyt na oświadczenie?

W zależności od firmy lub banku, który udziela finansowania, pożyczka przez Internet na oświadczenie (ale także ta udzielana w oddziałach stacjonarnych) wymaga zazwyczaj:

  • ukończenia 18 lub 21 lat;
  • posiadania stałego źródła dochodu;
  • wpisania danych zgodnych z dowodem osobistym i danymi posiadacza rachunku bankowego;
  • wypełnienia wniosku i podpisania umowy (często w 100% zdalnie, przez Internet na stronie internetowej).

Pożyczka na oświadczenie – warto czy nie?

Kredyt na oświadczenie lub pożyczka pozabankowa są bardzo ciekawymi formami otrzymania dodatkowych pieniędzy i cieszą się popularnością wśród Klientów. Po wybraniu, w którym miejscu warunki otrzymania pieniędzy są najkorzystniejsze, sprawdź wiarygodność firmy pożyczkowej . Aby szybko porównać różne oferty pożyczek, warto zwrócić uwagę na parametry:

  • rzeczywista roczna stopa oprocentowania;
  • całkowita kwota pożyczki i całkowita kwota do spłaty;
  • okres obowiązywania umowy;
  • okres spłaty.

Po wybraniu najkorzystniejszej z ofert zobacz, czy spełniasz warunki niezbędne, aby dostać kredyt gotówkowy. Największymi zaletami pożyczek i kredytów na oświadczenie są minimalna ilość formalności, szybka wypłata środków na rachunek bankowy oraz coraz częściej możliwość przeprowadzenia całego procesu w formie zdalnej. Pożyczka online na oświadczenie jest więc bardzo nowoczesną i wygodną dla klientów formą otrzymania pieniędzy.

Kredyt na oświadczenie – ile kosztuje?

Wszystkie koszty pożyczki gotówkowej na oświadczenie są na bieżąco wyświetlane na stronie www. Klient ma zazwyczaj możliwość ustawienia trzech parametrów:

  • kwota pożyczki;
  • okres spłaty;
  • rodzaj spłaty – jednorazowa, pożyczki ratalne, ilość rat.

Po wprowadzeniu takich danych system wyliczy, ile wynosi całkowita kwota kredytu i pokaże całkowity koszt pożyczki oraz % RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytu). Warto zaznaczyć, że wiele pożyczek na oświadczenie nie posiada opłaty przygotowawczej i innych dodatkowych kosztów, a pożyczkobiorca pokrywa jedynie koszt oprocentowania.

Jak dostać kredyt na oświadczenie?

Dużo firm pożyczkowych oraz niektóre banki oferują możliwość wnioskowania o kredyt na oświadczenie na swoich stronach internetowych. Kredyt na oświadczenia można również otrzymać w oddziałach stacjonarnych. Warto więc porównać kilka ofert pożyczek i wybrać najbardziej korzystną.

Najczęściej zadawane pytania

1) Nie potrafię się odnaleźć w ofertach banków – jak porównać oferty?

Najlepiej zwracać uwagę na główne korzyści danej usługi finansowej – oprocentowanie, które wpłynie na całkowitą kwotę do spłaty, a także wygodę, szybką wypłatę na konto bankowe i wysoką jakość obsługi.

2) Czy istnieje możliwość otrzymania kredytu konsolidacyjnego na oświadczenie?

Tak, wiele firm pożyczkowych posiada taką możliwość.

3) Jak długo trzeba czekać na decyzję kredytową?

W przypadku ubiegania się o kredyt online błyskawiczna decyzja kredytowa trwa zazwyczaj zaledwie kilka minut.

4) Czy moje zobowiązania finansowe mają wpływ na przyznanie pożyczki?

Decyzja wydawana jest w oparciu na ocenę zdolności kredytowej pożyczkobiorcy.

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.