aasa pozyczki

Aasa Polska: chwilówki – opinie, informacje i recenzja

Aasa Polska to  firma pożyczkowa, która oferuje pożyczki online na raty. Dla klientów przygotowała konkurencyjne w sektorze pozabankowym propozycje jak: wysoka maksymalna kwota pożyczki, długi termin spłaty, możliwość skorzystania z wakacji od spłaty raty oraz zabezpieczenie na wypadek śmierci lub choroby pożyczkobiorcy. Prezentujemy szerzej informacje na temat usług oferowanych przez Aasa, a także sprawdzamy, co trzeba zrobić, aby wziąć pożyczkę na raty w Aasa. Przywołujemy też opinie i recenzje, jakie krążą w sieci na temat firmy.

Aasa – firma pożyczkowa ze skandynawskim kapitałem

Na polskim rynku pozabankowym Aasa działa już od 2012 roku. Jest firmą pożyczkową, która powstała w Estonii i dynamicznie się rozwijała w branży pożyczek długoterminowych na rynkach zagranicznych. Doświadczenia zbierała m.in. w: Szwecji, Finlandii i w Czechach.

Misją Aasa jest stworzenie bezpiecznych i wygodnych warunków dostępu do produktów i usług finansowych. Szybkie i transparentne pożyczki ratalne dla klientów indywidualnych i firm to jej główny obszar działania.

Firma nie udziela pożyczek krótkoterminowych, tzw. chwilówek. Produkty Aasa są kierowane do osób, które potrzebują większych sum pieniędzy i zależy im na dłuższym czasie spłaty i przystępnej wysokości raty.

Etyczna firma pożyczkowa

Aasa jest członkiem Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, który zrzesza etycznie działające firmy pożyczkowe, kierujące się w swoim biznesie zasadami transparentności i bezpieczeństwa klientów. Wytyczne te określa zbiór Zasad Dobrych Praktyk, który wyznacza standardy etycznego postępowania w sektorze pożyczek pozabankowych.

Pożyczka online w Aasa – najważniejsze informacje

Podobnie jak inne firmy oferujące długoterminowe pożyczki online na raty, także i Aasa nie udziela nowym klientom darmowej pożyczki. Biorąc pożyczkę po raz pierwszy, musimy ponieść wszystkie koszty. Oferowane warunki są jednak bardzo konkurencyjne w branży pożyczek długoterminowych. Przyglądamy się poszczególnym aspektom oferty firmy.

Wysokość pożyczki na raty

NIezależnie od tego, czy o pożyczkę starasz się po raz pierwszy, czy to już kolejne zobowiązanie w Aasa, próg kwotowy jest taki sam, a wysokość oferowanej pożyczki na raty całkiem duża w porównaniu do konkurencyjnych firm. Minimalna kwota pożyczki na raty wynosi 1 000 zł, a maksymalna 10-15 000 zł. (w zależności od wyboru pakietu, o czym szczegółowo piszemy poniżej). W tym przedziale możesz wziąć dowolną sumę, z dokładnością do 100 zł.

Okres spłaty pożyczki

Internetowa pożyczka na raty w Aasa jest pożyczką długoterminową. Oznacza to, że okres spłaty liczony jest w miesiącach i w przypadku Aasa jest to to dokładnie 36 miesięcy. W tym czasie trzeba już do końca spłacić zaciągnięte zobowiązanie, ponieważ nie ma możliwości przedłużenia go o kolejne miesiące. Jest natomiast opcja tzw. wakacji od spłaty raty, czyli 1-2 miesiąca wolnego od spłat, w zależności od wybranego pakietu.

Warto mieć świadomość, że 36 miesięcy jest zarazem okresem minimalnym – Aasa nie umożliwia zawarcia umowy pożyczkowej na krótszy czas. Stwarza jednak możliwość wcześniejszej spłaty w przypadku dysponowania całkowitą kwotą do spłaty. W takiej sytuacji najlepiej skontaktować się z biurem obsługi klienta w Aasa, aby wyliczyć dokładną sumę, jaką musimy jeszcze oddać.

Dwa pakiety pożyczek online do wyboru w Aasa

Aasa przygotowała przystępną ofertę finansową – klienci mają możliwość wyboru dwóch pakietów pożyczek online. Pierwszy z nich to Aasa Standard. Można go rozszerzyć o tzw. Pakiet Korzyści. Omawiamy szczegółowo oba rozwiązania.

Pożyczka Aasa Standard

W przypadku pakietu standardowego masz możliwość skorzystania z pożyczki online na raty w maksymalnej wysokości 15 000 zł. Środki są wypłacane w 10. dniu, licząc od daty podpisania umowy. Dużym udogodnieniem jest to, że w ofercie Standard pierwsza rata pomniejszona jest o wysokość kapitału, dzięki czemu nie trzeba od razu po wzięciu pożyczki płacić raty w pełnej wysokości. W ramach usługi można jednorazowo skorzystać z wakacji od spłaty, co oznacza, że przez 1 miesiąc nie trzeba płacić raty.

Pożyczka Aasa z Pakietem Korzyści

Pakiet Korzyści daje klientowi kilka udogodnień, niestety jednak maksymalna kwota udzielanej pożyczki jest niższa niż w przypadku pakietu standardowego. Korzystając z tego rozwiązania, możemy wziąć maksymalnie 10 000 zł. Minimalna kwota to natomiast 5 000 zł. W zamian jednak otrzymujemy znaczące profity. Przelew środków na konto jest realizowany szybko, mamy też możliwość odbioru środków na poczcie za pośrednictwem czeku giro. Wakacje od spłaty możemy wykorzystać dwa razy, czyli przez dwa miesiące nie będziemy musieli płacić rat. Przez pierwszych 6 miesięcy nie trzeba też spłacać kapitału, więc wysokość raty będzie niższa. W pakiecie jest też możliwość zakupu ubezpieczenia pożyczkobiorcy na wypadek śmierci lub choroby w całym okresie kredytowania.

Koszty pożyczki ratalnej

Dogodnym sposobem sprawdzenia rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania, czyli realnych kosztów pożyczki na raty, jest kalkulator pożyczkowy dostępny na stronie Aasa. Poza RRSO podaje on wartości takie jak: wysokość odsetek, prowizji, całkowitej kwoty do spłaty, a także wysokość miesięcznej raty. Wyliczenie jest przejrzyste – od razu mamy pełną informację, jakie koszty finalnie poniesiemy. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że ceną za dogodny długi okres kredytowania, jest większa całkowita suma do spłaty.

Przeprowadziliśmy dwie symulacje dla internetowej pożyczki w Aasa na kwotę 5 000 zł. Poniżej przedstawiamy analizę kosztów oferty Standard i w Pakiecie Korzyści.

RRSO w ofercie Aasa Standard – 72,2%

W przypadku zobowiązania na kwotę 5 000 zł na okres 36 miesięcy w ofercie Aasa Standard rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest równa 72,2%. Miesięczna rata wynosi od 303,15 zł. Szczegółowe koszty przedstawia poniższa kalkulacja:

kalkulacja pozyczki w aasa

RRSO w Pakiecie Korzyści – RRSO 65,93%

Po aktywacji Pakietu Korzyści parametry pożyczki zmieniają się. Dla kwoty pożyczki 5 000 zł udzielonej na okres 36 miesięcy rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi 65,93%. Miesięczna rata zaczyna się od 249,34 zł. W tym wariancie płacimy także jednorazowo składkę na ubezpieczenie pożyczkobiorcy na wypadek śmierci lub choroby. Koszty szczegółowo przedstawia poniższa kalkulacja:

kalkulacja pozyczki aasa w pakiecie korzysci

Jak krok po kroku wziąć pożyczkę w Aasa?

Aasa oferuje szybkie pożyczki internetowe, co oznacza, że proces ubiegania się o jej udzielenie jest maksymalnie uproszczony, a formalności ograniczone do niezbędnego minimum. Wniosek o pożyczkę można złożyć w dowolnym momencie, przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, na stronie internetowej pożyczkodawcy. Oto jak krok po kroku wziąć pożyczkę w Aasa.

Warunki udzielenia pożyczki

Wymagania wobec klientów w Aasa nie odbiegają od standardowych zasad pożyczek pozabankowych. Warunkiem udzielenia pożyczki jest:

 • wiek w przedziale 20-76 lat
 • stałe zamieszkanie w Polsce
 • polskie obywatelstwo
 • konieczność posiadania stałego dochodu
 • pozytywna zdolność kredytowa
 • brak wpisu w rejestrach dłużników

Jak weryfikowana jest zdolność kredytowa klientów?

Przed wydaniem decyzji pożyczkowej Aasa, podobnie jak inne firmy pozabankowe udzielające pożyczek długoterminowych online, weryfikuje zdolność kredytową potencjalnych klientów i historię spłat dotychczasowych zadłużeń. Do jakich rejestrów sięga Aasa?

Jeśli klient nie widnieje w żadnym z ww. rejestrów i wykaże zdolność terminowej spłaty pożyczki, nie będzie miał problemów z jej zaciągnięciem.

Jak ubiegać się o pożyczkę ratalną w Aasa?

Klienci, którzy chcą wnioskować o pożyczkę ratalną w Aasa, powinni podjąć następujące kroki:

1. Ustalenie kwoty pożyczki na stronie internetowej pożyczkodawcy

Na stronie głównej aasapolska.pl dostępny jest przejrzysty kalkulator pożyczkowy, którego należy użyć, by rozpocząć proces wnioskowania o pożyczkę. Wygodnie ustawimy w nim pożądane parametry pożyczki i wybierzemy interesującą nas ofertę: Standard lub Pakiet Korzyści. Następnie klikamy przycisk “Weź Pożyczkę”, który przenosi nas do formularza pożyczkowego.

2. Wypełnienie formularza rejestracyjnego

W formularzu podajemy takie dane jak numer PESEL oraz numer telefonu. Na tym etapie pożyczkodawca wymaga określenia, czy zaciągamy zobowiązanie dla klientów indywidualnych czy dla firm. Następnie przechodzimy do podania swoich danych osobowych oraz udzielamy informacji na temat: rodzaju nieruchomości i formy własności lokalu, w jakim mieszkamy, stanu cywilnego, wykształcenia, źródła i wysokości dochodu, formy zatrudnienia oraz celu zaciąganego zobowiązania finansowego.

3. Wybór formy wypłaty i terminu spłaty rat

W tym kroku wybieramy formę wypłaty środków (przelew zwykły, ekspresowy lub czek giro – dwie ostatnie opcje dostępne są w Pakiecie Korzyści) oraz wskazujemy dzień miesiąca, do którego najpóźniej będziemy spłacać miesięczne raty. Na tym etapie podejmujemy także decyzję co do zawarcia ubezpieczenia na życie.

4. Weryfikacja w bazach dłużników i wydanie decyzji pożyczkowej

W momencie zatwierdzenia wniosku pożyczkowego rozpoczyna się proces weryfikacji naszej zdolności kredytowej. Jesteśmy sprawdzani w rejestrach dłużników, określana jest także nasza zdolność terminowej spłaty rat. Jeśli wszystko jest w porządku, dostajemy informację o pozytywnej decyzji pożyczkowej. Podpisujemy umowę i pozostaje nam czekać na wypłatę środków w wybranej przez nas formie – na konto bankowe lub za pośrednictwem czeku giro.

pozyczka aasa w 3 krokach

Brak spłaty pożyczki w terminie

Zaciągając jakiekolwiek zobowiązanie finansowe, trzeba je dopasować do własnych realnych możliwości finansowych, tak by mieć pewność, że pożyczka zostanie spłacona w terminie. Jeśli tak się nie stanie, Aasa, jak każda firma pożyczkowa, podejmie kolejne kroki prawne.

Co się wydarzy w przypadku braku terminowej spłaty? Naliczone zostaną odsetki, następnie firma prześle nam monity, których koszt będziemy musieli pokryć dodatkowo z własnej kieszeni. Jeśli to nie poskutkuje i nadal nie spłacimy pożyczki, naszym długiem zajmie się firma windykacyjna, a następnie – w przypadku dalszego braku spłaty – sprawa zostanie skierowana do sądu i rozpocznie się postępowanie komornicze. Procedurę zakończy wpisanie nas do rejestru dłużników, co uniemożliwi lub znacznie utrudni zaciągnięcie pożyczek czy kredytów w przyszłości.

Aasa – opinie klientów

Przed skorzystaniem z jakichkolwiek usług lub produktów finansowych warto sprawdzić, jakie opinie krążą w Internecie na temat firmy, z którą planujemy podpisać umowę. Przedstawiamy kilka komentarzy o usługach Aasa dostępnych w sieci:

Marina:  Nie było żadnych problemów, jeśli chodzi o przyznanie pożyczki. Pieniądze zostały szybko wypłacone, a koszty i oferta pożyczek są bardzo dobre. Mogę szczerze polecić.

Kamila: W porównaniu do konkurencji Aasa ma bardzo dobre warunki. Raty rozłożone na długi czas, nie są wysokie, więc nie są dużym obciążeniem dla domowego budżetu. To godna uwagi oferta, jestem zadowolona.

Jerzy: Tania pożyczka, obsługa na plus.

Pożyczki w Aasa – nasza recenzja

Jak każda usługa finansowa, tak i ta oferowana przez Aasa, ma zarówno plusy, jak i minusy. Oto i one:

Na plus:

 • wysoka maksymalna kwota pożyczki
 • możliwość wakacji od spłaty rat
 • długi okres kredytowania
 • przystępna wysokość raty
 • transparentna oferta

Na minus:

 • brak możliwości wydłużenia okresu spłaty
 • wysokie koszty pożyczki
 • weryfikacja w BIK
 • wymagane wskazanie celu pożyczki

Skontaktuj się z Aasa

W przypadku zainteresowania ofertą firmy możesz skontaktować się z nią kilkoma kanałami komunikacji:

 • strona internetowa: aasapolska.pl
 • telefon: 801 40 40 40 lub (22) 46 00 300
 • e-mail: [email protected]
 • adres: Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa

Nie pomyl nazwy firmy

Zwróć uwagę na prawidłowy zapis nazwy firmy. Nie pomyl jej z:

 • Asa
 • Asaa
 • Assa
 • Aassa

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.