pozyczka bez zaswiadczen

Pożyczka bez zaświadczeń

 

Szukając dawniej kredytu gotówkowego bez zaświadczeń o dochodach, mogliśmy liczyć głównie na oferty pożyczek świadczonych przez instytucje pozabankowe. Obecnie pożyczkę bez zaświadczeń możemy uzyskać również w banku, bez sprawdzania wiarygodności kredytowej klienta. W tym artykule omówimy, od czego zależy udzielenie pożyczki, jaka jest jej rzeczywista roczna stopa oprocentowania i jakie sposoby weryfikacji klienta stosują firmy pożyczkowe. I przede wszystkim – czy hasło “darmowa pożyczka bez zaświadczeń” to tylko chwytliwy slogan reklamowy.

W przypadku kredytów hipotecznych nie mamy co liczyć na pomijanie sprawdzenia zdolności kredytowej przez bank. Aby taki kredyt otrzymać, musimy przejść weryfikację przeprowadzoną przez daną instytucję pożyczkową, która sprawdzi nasze umowy cywilnoprawne, wysokość otrzymywanych świadczeń socjalnych oraz informacje o wszystkich uzyskiwanych dochodach, a przyznany kredyt będzie uzależniony właśnie od wyniku oceny zdolności kredytowej. Trochę inaczej jest w przypadku, gdy interesuje nas pożyczka gotówkowa. W tym przypadku jest szansa na uniknięcie zbędnych formalności.

Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach – czy bank może je udzielać?

Kiedyś byłoby to nie do pomyślenia, ale obecnie jest na rynku kilka banków, które takich pożyczek udzielają. Trzeba jednak pamiętać o tym, że instytucja finansowa, która świadczy usługę pośrednictwa kredytowego i nie wymaga od nas przedstawienia zaświadczeń od pracodawcy, najczęściej i tak w jakiś sposób weryfikuje nasze dochody. Bank, którego klientem nie byliśmy do tej pory, może np. zażądać do wglądu wyciągu z naszego konta bankowego za okres ostatnich 6 miesięcy, zwłaszcza w przypadku pierwszej pożyczki udzielanej nam przez instytucję bankową.

Pożyczka na dowód

W przypadku pożyczki udzielanej przez parabanki, które oferują kredyty gotówkowe na dowód bez dokumentów potwierdzających zarobki, najczęściej jest to oferta pożyczki krótkoterminowej. Jednak w tym przypadku ostateczne warunki kredytowania nie są zbyt korzystne, ponieważ całkowity koszt kredytu jest dosyć wysoki ze względu chociażby na to, że stopa oprocentowania pożyczki również jest wysoka i co ważne – jest to oprocentowanie zmienne. Dzieje się tak dlatego, że pożyczka bez zaświadczeń ma zrekompensować pożyczkodawcy poniesione ryzyko – w końcu udziela umowy pożyczki bez żadnego potwierdzenia, a więc nie ma gwarancji, że kredytobiorca dotrzyma terminu spłaty.

Jak się pewnie domyślasz, pożyczka bez bik i zaświadczeń, wyłącznie na dowód osobisty, nie jest udzielana przez banki. Wyjątkiem może być jedynie sytuacja, gdy wnioskujesz o kredyt w banku, w którym masz już rachunek osobisty. Będzie to przydatne dla pracownika banku do oceny ryzyka kredytowego i wgląd w Twoje finanse może przyczynić się do tego, że bank udzieli Ci danej pożyczki.

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń – na czym polega?

Klienci banków mają często kłopot, by otrzymać pożyczkę lub kredyt konsumencki (kredyt gotówkowy). Zależy to przede wszystkim od pozytywnej oceny zdolności kredytowej pozyskanej z biura informacji kredytowej. Decydujące mogą okazać się: niski dochód lub niekorzystna historia kredytowa np. z innej firmy pożyczkowej.

Pożyczka bez zaświadczeń to w takim przypadku idealne rozwiązanie. Pieniądze można otrzymać, załatwiając wszystko za pośrednictwem strony internetowej, bez zbędnych formalności – poprzez wniosek internetowy lub przez telefon. Pożyczki bez zaświadczeń przyznawane są zwykle na podstawie deklaracji pożyczkobiorcy na temat źródeł dochodów.

Opłata rejestracyjna

Potencjalnych klientów w przypadku pierwszej pożyczki weryfikuje najczęściej jednorazowa opłata rejestracyjna – zwykle wystarcza przelew bankowy na symboliczną kwotę 1 grosza, która jest zwracana pożyczkobiorcy. Pożyczka online bez zaświadczeń może zostać udzielona nawet w ciągu kilkunastu minut, a pieniądze trafiają na konto pożyczkobiorcy jeszcze w tym samym dniu. Pożyczkę bez zaświadczeń można spłacić jednorazowo lub rozłożyć na raty.

Jaki jest całkowity koszt pożyczki?

Całkowita kwota kredytu uzależniona jest od naszych indywidualnych potrzeb, choć zasadniczą rolę odgrywa w niej RRSO. Rzeczywista Stopa Oprocentowania to całkowity koszt pożyczki zaciąganej przez pożyczkobiorcę. Im wyższy wskaźnik RRSO, tym mniej boleśnie odczujemy w portfelu skutki kredytu. Dokładny koszt pożyczki będzie jednak różny, w zależności od tego, z oferty której instytucji zdecydujemy się skorzystać.

Roczna stopa oprocentowania RRSO to stawka, która zawiera prowizję dla firmy pożyczającej, należne odsetki, ubezpieczenia oraz np. opłatę administracyjną. Wszelkie koszty związane z odsetkami i pozostałe opłaty wynikające z zaciągnięcia pożyczki, są uregulowane ustawą antylichwiarską. Nie mogą one przekroczyć 25% wartości pożyczki oraz 30% kwoty zmiennej, zależnej od kwoty pożyczki.

Co zrobić, aby nie zjadły cię koszty kredytu?

Pierwsza pożyczka – jednorazowa atrakcyjna oferta

Wielokrotnie można spotkać się na rynku z ofertą pierwszej promocyjnej pożyczki. Pierwsza pożyczka zwykle opiera się na jednorazowych, bardzo atrakcyjnych warunkach – niejako na zachętę. Oferta taka najczęściej dotyczy pożyczki 0% RRSO. Wprost oznacza ona, że pożyczający oddaje instytucji dokładnie tyle, ile pożyczył, bez żadnych dodatkowych kosztów. Nie ma tu mowy o prowizjach, nie występują odsetki kapitałowe i jest oprocentowanie stałe, które wynosi 0%. Całkowita kwota pożyczki wynosi dokładnie tyle, ile potrzebuje pożyczkobiorca i nie ma w tym żadnego haczyka.

Wartością dodaną dla instytucji udzielającej szybkiej pożyczki 0% RRSO jest zdobycie nowych klientów – ich zadowolenie, szybka rotacja i marketing szeptany.

Zalety pożyczek RRSO 0%

Pierwsza pożyczka bez odsetek jest wygodną i bezpieczną opcją, pod warunkiem, że zaciągamy ją u znanych, sprawdzonych firm pożyczkowych lub u popularnego pośrednika kredytów konsumenckich.

 • Brak dodatkowych kosztów

Kredyt bez odsetek nie jest tworem nierealnym, ale jest dostępny w ofercie wielu parabanków, zwykle jako pierwsza pożyczka. Roczna stopa oprocentowania RRSO wynosi w tym kredycie zawsze 0% przez cały okres obowiązywania umowy. Nie ma tu ukrytych kosztów, kruczków prawnych, prób naciągania klienta. Zwykle są to pożyczki na niezbyt wysokie kwoty, ale zwracamy zawsze dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy.

 • Wygoda i szybkość

Każdy, kto choć raz stał w długich kolejkach do urzędu, doceni wygodę pożyczki udzielonej zdalnie, bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić i wysłać wniosek, czasem gdzieś zadzwonić, a przyznanie pożyczki zależy od kilku prostych czynności online. Nie trzeba się martwić o zdolność kredytową, wystarczy złożyć deklarację przychodów. Gdy dowiemy się, że kalkulacja została dokonana, pożyczone pieniądze po kilkunastu minutach trafiają na nasze konto. Tak działa pożyczka przez internet bez zaświadczeń – szybko i wygodnie.

 • Zróżnicowane kwoty pożyczek

Pierwsze pożyczki, które zaciągamy, zwykle nie opiewają na wygórowane kwoty, raczej są przeznaczone na nagłe, nieco większe niż zwykle, bieżące wydatki. Kwoty takich pożyczek oscylują zwykle między 100 a 5000 zł.

 • Brak konieczności podawania celu pożyczki

Podczas zaciągania pożyczki, nie musimy się tłumaczyć, na co chcemy ją przeznaczyć. Możemy to zrobić dyskretnie i bez angażowania w sytuację osób trzecich. Kredyty bankowe wymagają często kosztorysów, faktur, dowodów na odpowiednie rozdysponowanie pożyczonych środków. W przypadku pożyczek 0% RRSO nie musimy niczego udowadniać, po prostu pożyczamy na swój prywatny cel.

Nie musisz tłumaczyć się, na co przeznaczysz pożyczoną kwotę

 • Wybór sposobu dostarczenia pieniędzy

Najczęściej pożyczone kwoty trafiają do nas w formie przelewu na konto – jest to zdecydowanie sposób najszybszy i najwygodniejszy. Niektórzy jednak wolą bardziej dyskretne rozwiązanie i nie chcą, aby pieniądze były przelane na konto, ze względu np. na komornika. Rozwiązaniem dla tych osób jest czek GIRO, realizowany na poczcie. Bywa również, że kwota pożyczki dostarczana jest osobiście do domu pożyczkobiorcy przez przedstawiciela firmy pożyczkowej.

 • Przedłużony okres spłaty kredytu

Wielokrotnie firmy pożyczkowe zgadzają się na przedłużenie terminu spłaty kredytu w wyjątkowych dla klienta sytuacjach. Dzieje się to rzadko, ale przy odpowiednich argumentach, pożyczkodawca może pójść na pewne ustępstwa. Zawsze warto już wcześniej podpytać o taką możliwość, nigdy nie wiadomo, czy nie znajdziemy się w podbramkowej sytuacji. Tak zwana karencja spłaty pożyczki może być dodatkowo płatna, niemniej zawsze jest to korzystniejsze rozwiązanie, niż wizja wizyty firmy windykacyjnej w naszym domu.

Co sprawdzić, zanim zaciągniesz pożyczkę?

Zanim zobowiążesz się do zawarcia umowy pożyczkowej, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań i ustalić parę faktów:

 1. Jaka będzie rzeczywista całkowita kwota pożyczki?
 2. Ile wynosi rzeczywista roczna stopa oprocentowania?
 3. Czy firma oferuje promocyjne warunki spłaty kredytu?
 4. Z jakimi konsekwencjami musisz liczyć się w przypadku braku terminowej spłaty raty?
 5. Ile wyliczonych zostało miesięcznych rat potrzebnych do spłaty kredytu? Ile wynosi cały okres spłaty pożyczki?
 6. Znajdź informacje dotyczące daty płatności pierwszej raty.
 7. Ile jest miesięcznych rat równych a ile zmiennych gwarantowanych umową?
 8. Poproś o kalkulację przykładowej pożyczki, aby lepiej zobrazować sobie przyszłe wydatki.

 

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.