Pożyczka gotówkowa oraz hipoteczna w Banku Santander – bez zaświadczeń?

Pożyczka bez zaświadczeń to produkt finansowy, o który pyta coraz więcej klientów banku Santander. Bardzo często osoby, które trafiły do rejestrów dłużników takich jak BIK czy KRD poszukują pomocy przede wszystkim w firmach pożyczkowych. Warto mieć jednak świadomość, że oferta banków jest również bardzo różnorodna – w wielu przypadkach oferują one również rozwiązania dla klientów, którzy posiadają już zadłużenie. W takich sytuacjach warto sprawdzić rozwiązania takie jak pożyczka gotówkowa pożyczka hipoteczna od Banku Santander.

Santander pożyczka bez zaświadczeń – czy to możliwe?

Obecnie banki w wielu przypadkach stosują bardzo restrykcyjne procedury sprawdzania zdolności kredytowej. Standardem jest konieczność przynoszenia zaświadczeń z pracy potwierdzających wysokość dochodów osoby starającej się o kredyt czy weryfikacja w bazach pożyczkowych takich jak BIK czy KRD. Wiąże się to z faktem, że banki umożliwiają często pożyczenie znacznie większych kwot niż firmy pożyczkowe, na przykład oferujące popularne chwilówki. Zwykle pożyczki i kredyty bankowe rozkładane są na wiele rat i spłacane w dłuższym okresie czasu. To sprawia, że pożyczki oferowane przez Santander nie są pożyczkami, które można uzyskać “na dowód”.

To nie powinno nas jednak zrażać przed sprawdzeniem oferty tego banku. Warto mieć świadomość, że brak umowy o pracę czy istniejące zadłużenie nie muszą w każdym przypadku przekreślać szans na otrzymanie pieniędzy w banku. Nadal możemy otrzymać korzystną pożyczkę, zwłaszcza w sytuacji, gdy przedstawimy dodatkowe zabezpieczenie, na przykład w postaci hipoteki lub żyranta. Takie zabezpieczenie bardzo korzystnie wpływa również na koszt pożyczki. W sytuacji, gdy bank uzna, że pożyczka wiąże się z mniejszym ryzykiem, może zaproponować nam korzystniejsze oprocentowanie.

Santander pożyczka online

Bank Santander udziela szybkich pożyczek i kredytów gotówkowych, z których możemy skorzystać składając wniosek poprzez stronę internetową. W ten sposób możemy wnioskować nawet o bardzo wysokie kwoty sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych. Z oferty może skorzystać każdy, kto posiada stałe źródło dochodu. Nie musi być to wcale umowa o pracę na czas nieokreślony – możesz również przedstawić zaświadczenie o dochodach z umowy o dzieło, zlecenie czy z prowadzonej działalności gospodarczej.  Bank sprawdza informacje o klientach w bazach takich jak BIK i KRD, jednak nie oznacza to, że osoby, które posiadają już niewielkie zadłużenie automatycznie stracą szansę na otrzymanie kredytu. Chociaż najatrakcyjniejsze oferty dedykowane są dla klientów z korzystną historią w BIK i KRD, także osoby, które widnieją już w tych bazach mogą liczyć na otrzymanie korzystnej pożyczki. Wniosek przechodzi przez bardzo szybką weryfikację, a po niej pieniądze bardzo szybko trafiają na Twoje konto.

Santander pożyczka hipoteczna

Pożyczka hipoteczna w banku Santander to pożyczka, której zabezpieczeniem jest dowolna nieruchomość posiadana przez kredytobiorcę. Dzięki tej formie zabezpieczenia możliwe jest pożyczenie nawet bardzo wysokich kwot pieniędzy przy długim okresie kredytowania. W ten sposób można uzyskać nawet kwotę równą wartości 60% nieruchomości, spłacając ją w dogodnych niskich miesięcznych ratach. Choć w świadomości Polaków hipoteka kojarzy się przede wszystkim z pieniędzmi na zakup mieszkania lub domu, pieniądze z pożyczki hipotecznej możemy przeznaczyć na dowolny cel. Warunek jest tylko jeden – nie może być on związany z prowadzeniem działalności gospodarczej. W ten sposób możesz na przykład pięknie wyremontować i wyposażyć mieszkanie, zapewnić sobie środki na podróże czy realizację pasji lub po prostu na spłatę swoich wcześniejszych zobowiązań. W każdym przypadku zabezpieczenie w postaci hipoteki zmniejsza ryzyko dla banku, a to sprawia, że możesz liczyć na korzystniejsze oferty.

Najlepsza pożyczka Santander – kalkulator

Wiele osób zastanawia się, co jest bardziej opłacalne – pożyczka gotówkowa czy pożyczka hipoteczna. W rzeczywistości każda sytuacja jest nieco inna, dlatego też nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Zazwyczaj na pożyczki gotówkowe są dostępne już od bardzo niskich sum – takich jak 1000 zł, podczas gdy w przypadku pożyczek gotówkowych minimalna wnioskowana kwota to najczęściej 20-80 tysięcy złotych. Zwykle oprocentowanie jest znacząco niższe w przypadku pożyczek hipotecznych. Długi okres spłaty i dodatkowe zabezpieczenie sprawiają, że miesięczna rata spłaty może być bardzo niska, dlatego też nie odczujemy jej tak bardzo w naszym budżecie. Wzięcie pożyczki hipotecznej wiąże się jednak ze znacznie bardziej rozbudowanymi formalnościami – takimi jak wycena nieruchomości czy weryfikacja ksiąg wieczystych – co wiąże się z czasem i dodatkowymi kosztami. Aby poznać dokładne warunki każdej z pożyczek oferowanych przez Bank Santander najlepiej skorzystać z udostępnianego na jego stronie kalkulatora pożyczek. Przy jego pomocy od razu poznamy wysokość miesięcznej raty, RRSO i całkowitą sumę spłaty.

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.