Extra Portfel: chwilówki – opinie, informacje, recenzja

Extra Portfel jest firmą zajmującą się udzielaniem chwilówek przez internet, która już od dziewięciu lat działa na polskim rynku. Przez ten czas zdobyła wielu klientów i wyrobiła sobie ugruntowaną pozycję w tej wyjątkowo konkurencyjnej i wymagającej branży.

Jak jednak w Extra Portfelu wygląda ustalenie kwoty pożyczki? Czy konieczne jest posiadanie konta bankowego i trzeba przy rejestracji podawać wszystkie swoje dane osobiste? Każdemu z tych zagadnień warto się przyjrzeć bliżej i poznać dokładnie zasady przydzielania kredytów przez tę firmę.

Co to jest Extra Portfel?

Extra Portfel pochodzi z Litwy, a na terenie Polski funkcjonuje z sukcesami od 2013 roku. Należy do spółki CreamFinance, a jego specjalnością są niezbyt wysokie pożyczki, przyznawane krótkoterminowo. Można ubiegać się o nie przez internet, wchodząc na stronę internetową przedsiębiorstwa, co czyni je bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Główną cechą działalności Extra Portfela jest bardzo szybka decyzja pożyczkowa. O tym, czy dostaniesz pieniądze, wewnętrzny system poinformuje Cię zaraz po tym, jak wyślesz wypełniony wniosek. Jeśli wynik będzie pozytywny, wypłata pieniędzy na Twoje konto bankowe nastąpi automatycznie.

Warunki pierwszej pożyczki w Extra Portfel

Przyznanie pożyczki w Extra Portfel nie wiąże się ze specjalnie skomplikowanymi procedurami. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej firmy, o pieniądze starać się może każda osoba, która:

 • ma więcej niż 21 lat, ale nie ukończyła jeszcze 70. roku życia;
 • dysponuje stałym adresem zameldowania, zlokalizowanym na terenie Polski;
 • ma polski dowód osobisty;
 • jest obywatelem Rzeczpospolitej Polskiej.

Przed zawarciem umów kredytu konsumenckiego w Extra Portfel sprawdzana jest również zdolność kredytowa potencjalnego klienta. Oznacza to, że jego dane przechodzą weryfikację w:

 • Biurze Informacji Kredytowej,
 • Rejestrze Dłużników ERIF,
 • Krajowym Rejestrze Długów,
 • Krajowym Biurze Informacji Gospodarczej,
 • BIG InfoMonitorze.

Jeśli procedura ta przebiegnie pomyślnie, przejść można do realizacji umowy pożyczki.

Czy muszę mieć konto bankowe?

Firmy pożyczkowe działające online umożliwiają składanie wniosku o kredyt jedynie przez internet. Zdalnie odbywa się również wypłata środków po spełnieniu wszystkich warunków i potwierdzeniu zdolności kredytowej. Oznacza to, że musisz mieć konto bankowe, bo to właśnie na nie Extra Portfel wyśle przyznane Ci pieniądze.

Jaka jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania?

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, czyli w skrócie RRSO, to całkowity koszt pożyczki, który poniesie pożyczkobiorca. Określa się go procentowo, w stosunku do kwoty kredytu w skali rocznej.

RRSO w Extra Portfel wynosi 1915,52 proc. Pamiętać jednak należy, że firma ta realizuje pożyczki krótkoterminowe.

Maksymalna kwota pożyczki w Extra Portfel

Korzystając z Extra Portfel, możesz dostać kredyt w wysokości od 500 do 6000 zł. Jeśli jednak jesteś nowym klientem i będzie to dopiero Twoja pierwsza pożyczka, liczyć możesz maksymalnie na 3000 zł.

Pożyczka w Extra Portfel

 

Środki przyznawane są na 30 dni, a przy wypełnianiu formularza zostajesz poinformowany o terminie zwrotu całego zobowiązania. Na stronie internetowej otrzymujesz również wszystkie najważniejsze informacje dotyczące twojej pożyczki.

Co w przypadku naruszenia terminu spłaty pożyczki?

Kłopoty w spłacie pożyczki powinieneś jak najszybciej zgłosić pracownikom firmy. Jeśli się z nimi nie skontaktujesz oraz nie będziesz współpracował, może zostać wobec Ciebie wszczęte postępowanie egzekucyjne. W Extra Portfel działa to na identycznej zasadzie, jak we wszystkich innych firmach zajmujących się udzielaniem chwilówek.

Za nieterminową płatność pożyczki naliczane są karne odsetki za każdy dzień spóźnienia. Dalej wysyłane są listy oraz e-maile z ponagleniami, aż w końcu do gry wejść może dział windykacji. Dług może zostać sprzedany i egzekwowany dalej przez zewnętrzną firmę, a sprawa skończyć się może nawet w sądzie.

Pożyczkobiorca będzie się musiał zmagać z komornikiem i może zostać wpisany do rejestru dłużników. To z kolei sprawia problemy w przypadku starania się o kolejną pożyczkę czy innego rodzaju kredy w przyszłości.

Pierwsza pożyczka krok po kroku

Jak w praktyce wygląda proces przyznawania pożyczki w Extra Portfel? Na stronie internetowej firmy ustalasz kwotę kredytu, jaka Cię interesuje, a następnie wpisujesz swoje dane osobowe w formularzu rejestracyjnym oraz wniosku. Konieczne będzie podanie m.in.:

 • imienia i nazwiska,
 • numeru PESEL,
 • numeru i serii dowodu osobistego,
 • adresu zameldowania,
 • danych kontaktowych,
 • rodzaju i wysokości dochodów.

Kolejnym etapem jest weryfikacja tożsamości, która może zostać zrealizowana na dwa sposoby:

 • automatycznie poprzez aplikację Insantor;
 • tradycyjnie, za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego (symboliczny 1 grosz – kwota zwracana pożyczkobiorcy).

Po sprawdzeniu zdolności kredytowej firma pozabankowa podejmuje ostateczną decyzję o przyznaniu pożyczki. Potencjalny klient informację o akceptacji (lub odrzuceniu) swojego wniosku otrzyma na podany w formularzu adres e-mail lub telefonicznie jeszcze tego samego dnia.

Ostatnim, najważniejszym krokiem jest wypłata pieniędzy. Odbywa się ona bezpośrednio na konto bankowe pożyczkobiorcy. Zależnie od banku, środki mogą się pojawić w ciągu kilku godzin, a maksymalnie do 2 dni roboczych.

Extra Portfel – czy warto skorzystać?

Podobnie jak w przypadku większości instytucji pozabankowych, Extra Portfel ma swoje mocne i nieco słabsze strony. Na jego korzyść zdecydowanie działa wysoka kwota maksymalna pożyczki dla zarejestrowanych klientów, wynosząca aż 6000 zł. Uznaniem cieszy się także szybki czas weryfikacji i informacja dotycząca decyzji, wysyłana do klienta jeszcze tego samego dnia.

Poza realizacją umowy pożyczki warto zwrócić uwagę na dział obsługi klienta, który dostępny jest 7 dni w tygodniu. Godziny jego pracy umożliwiają kontakt również osobom pracującym na standardowym etacie, które nie mogą wykonywać telefonów i pisać maili prywatnych np. przed godziną 16:00.

Extra Portfel przygotowuje dla stałych klientów liczne promocje i oferty specjalne. Pożyczkobiorcy, którzy terminowo spłacają zobowiązania, mogą liczyć na kody promocyjne, dzięki którym możliwe jest wydłużenie terminu spłaty zobowiązania lub skorzystanie z dedykowanej zniżki.

Za największy minus Extra Portfela uznać można dość wysoki minimalny wiek klienta, który może starać się o pożyczkę. W wielu innych firmach jest to standardowe 18 lat, czyli moment osiągnięcia pełnoletności, a nie 21. Dla młodych osób może być to spore utrudnienie.

Części potencjalnych klientów może nie spodobać się również weryfikacja ich zdolności kredytowej w kilku ogólnopolskich bazach danych. To problematyczny etap szczególnie dla osób, które już wcześniej miały problem z regularnym spłacaniem swoich zobowiązań. Pamiętać jednak należy, że każdy przypadek rozpatrywany jest przez grono doświadczonych pracowników indywidualnie.

Extra Portfel – opinie

Extra Portfel jest obecny na polskim rynku już od kilku lat i zdążył zebrać wokół siebie grono zadowolonych klientów. Dowodem na to jest fakt, że firma ta w 2019 roku uzyskała wyróżnienie Konsumenckiego Lidera Jakości, co w tej branży jest znaczącym sukcesem.

W internecie znaleźć można również wiele opinii byłych i obecnych pożyczkobiorców. Widoczne są zarówno w przeglądarce, jak i w wielu serwisach zajmujących się porównywaniem ofert przedsiębiorstw pozabankowych. Oto niektóre z nich:

 • Żadnych problemów, jeśli odda się na czas. A jak oddałam w przeciągu tygodnia, to prowizja została mi zwracana na konto. A pożyczka już na koncie do 5 minut. Polecam – informuje użytkowniczka.
 • Polecam, bardzo szybki proces weryfikacji, od razu telefon od konsultanta i szybka decyzja. Pieniądze na koncie po 15 minutach, a była to niedziela, wiec czasem może mieć to znaczenie – dodaje Pani Sandra.
 • Pożyczone pieniądze należy oddawać. Jestem zadowolona. Już kilka razy pożyczałam pieniądze i przy spłacie przed terminem uzyskałam zwrot kosztów – podkreśla Pani Gosia.

Extra Portfel – kontakt

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące form kontaktu z Extra Portfel znajdują się na stronie internetowej firmy w zakładce „Kontakt”. Zlokalizowana jest ona w górnej części witryny. Do dyspozycji klientów przygotowany został formularz kontaktowy, zawierający miejsce na imię i nazwisko, numer telefonu komórkowego, e-mail oraz treść pytania.

Skorzystać można również z innych metod kontaktu, takich jak numery telefonów przedsiębiorstwa oraz adresy e-mail:

Obsługa klienta działa w godzinach 8:00-20:00 od poniedziałku do piątku oraz w weekendy od 9:00 do 18:00. Dział windykacji jest nieczynny w soboty oraz niedziele. W dni robocze pozostaje do dyspozycji w godzinach 8:00-20:00.

W szczególnych sytuacjach skorzystać można z pomocy Inspektora Danych Osobowych, którym jest Paulina Wirska. Skontaktować się z nią można drogą mailową: [email protected].

Nie pomyl nazwy firmy

Wpisując nazwę firmy do wyszukiwarki nie trudno o pomyłkę. Przed wejściem na stronę internetową Extra Portfel upewnij się, że poprawnie wpisałeś adres: extraportfel.pl. Najczęściej popełniane błędy to m.in.:

 • ekstraportfel.pl,
 • esktraportfel.pl,
 • extraportel.pl,
 • extraportfel.com,
 • portfelextra.pl,
 • portfelekstra.pl.

Pytania i odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytania przez pożyczkobiorców:

 • Jak długo trzeba czekać na pieniądze w Extra Portfel?

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji o przyznaniu pożyczki, Extra Portfel rozpoczyna realizację płatności. Jeśli masz konto w jednym z banków, które obsługują również to przedsiębiorstwo, środki pojawią się u Ciebie bardzo szybko – zależnie od internetowej dostępności banku. W innych przypadkach będziesz musiał poczekać na nie nieco dłużej. Maksymalnie przelew bankowy może być realizowany dwa dni robocze.

 • Czy wniosek o pożyczkę można złożyć osobiście?

Wnioski o pożyczkę w Extra Portfel można składać wyłącznie online, za pośrednictwem strony internetowej firmy – Extraportfel.pl. Zrobienie tego w innych sposób nie jest możliwe.

 • Czy muszę podawać wszystkie swoje dane, aby otrzymać pożyczkę?

Podczas rejestracji i składania wniosku o kredyt, konieczne jest podanie wymaganych tam informacji. Dotyczy to imienia i nazwiska, adresu zameldowania, numeru PESEL, obywatelstwa, miejsca urodzenia, numeru i serii dowodu osobistego oraz danych kontaktowych. Bez nich niemożliwe będzie przeprowadzenie weryfikacji i ewentualne przyznanie pożyczki.

 • Jak wysoką pożyczkę może dać Extra Portfel?

Extra Portfel pierwszym klientom udziela kredytu w wysokości od 500 zł do 3000 zł. Przyznawane są one na 30 dni, a dokładne warunki ich spłaty widnieją w formularzu zgłoszeniowym. Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, Twój limit maksymalnej pożyczki zwiększa się do 6000 zł. Osoby, które spłacają swoje zobowiązania regularnie, mogą liczyć na oferty specjalne oraz kody rabatowe, dzięki którym dostaną zniżki na przyszłe kredyty lub będą mogły zmieniać terminy ich spłat.

 • Skąd będę wiedział, czy Extra Portfel zaakceptuje moją pożyczkę?

Extra Portfel poinformuje Cię o tym drogą mailową lub SMS-ową. Wiadomość o akceptacji lub odrzuceniu Twojego wniosku zostanie wysłana natychmiast po wydaniu decyzji, najczęściej w ciągu zaledwie kilkunastu minut od wysłania przez Ciebie prawidłowo wypełnionego wniosku.

 • Co się stanie, jeśli przekroczę termin spłaty pożyczki?

Jeśli masz problem ze spłatą zaciągniętego zobowiązania, skontaktuj się z biurem obsługi Extra Portfela. Możesz to zrobić za pośrednictwem zakładki „Kontakt”, znajdującej się na górze strony internetowej tej firmy. Znajdziesz tam numery telefonów, adresy e-mail oraz formularz kontaktowy.

Pamiętaj, że zaniedbanie spłaty może skutkować naliczeniem dodatkowych opłat, a ostatecznie sprawa może trafić do sądu. W skrajnie niekorzystnej sytuacji możesz zostać wpisany do rejestru dłużników.

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.