pozyczki bez weryfikacji

Pożyczki online bez weryfikacji

Wiele osób szczerze pokochało pożyczki online. To bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zyskać dodatkowe fundusze bez wychodzenia z domu i ograniczając formalności.

To rozwiązanie szczególnie zyskało na wartości w dobie pandemii, gdzie praktycznie bez przerwy zaleca się pozostawanie w domu i załatwianie wszystkich spraw droga elektroniczną.

Pożyczki online nie dość, że są bardzo szybko realizowane, to jeszcze dostępne są specjalnie pożyczki bez weryfikacji, co znacząco ułatwia przyznanie funduszy. Proces przebadania i oceny wszystkich dokumentów, w tym w biurze informacji kredytowej, weryfikacji konta bankowego, sprawdzenie danych w bazach dłużników, weryfikacji zaświadczeń zabiera bardzo dużo czasu. W tym przypadku nie trzeba się tym przejmować.

Szybka pożyczka bez zbędnych formalności to dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które potrzebują nagłego zastrzyku gotówki i szukają najkorzystniejszej oferty oraz interesuje ich minimum zaświadczeń koniecznych do przedstawienia w firmach pożyczkowych.

Czym są pożyczki pozabankowe?

Pożyczki pozabankowe są udzielane przez parabanki, firmy pożyczkowe i osoby prywatne. Są to firmy, które nie są bankami, ale działają na rynku finansowym. Pożyczki bankowe skierowane są głównie do osób, które nie mają stałego zatrudnienia i mimo to liczą na szybką pożyczkę – nawet w 15 minut, oczekują minimum formalności, nie chcą sprawdzania BIK, mają aktualnie również inne zobowiązania finansowe lub np. komornik zajął ich konto.

Pożyczki udzielane przez tego rodzaju firmy są w pełni bezpieczne. Wiele zależy w tym przypadku przede wszystkim od rozsądku osób ubiegających się o wsparcie finansowe. Należy zapoznać się ze wszystkimi warunkami pożyczki, przeczytać każdy dokument związany z pobieraną pożyczką, zadawać pytania konsultantom w razie jakichkolwiek wątpliwości i stosować się do określonych reguł.

Pożyczka online może być wydana na dowolny cel. Nie warto jednak przeznaczać jej na spłatę dotychczasowego zobowiązania, aby nie wpaść w pętlę długów.

Kto dokonuje oceny zdolności kredytowej?

Ocena zdolności kredytowej to tak naprawdę proces, który w dużej mierze ma za zadanie zminimalizować ryzyko ponoszone przez bank czy inne instytucje z sektora finansowego podczas udzielania kredytu. Im wyższa zdolność kredytowa, tym większe prawdopodobieństwo dla banku, że kredytobiorca będzie w stanie spłacać raty zadłużenia. Wyższa zdolność kredytowa to zwykle także wyższa kwota pożyczki.

Ocena ta wykonywana jest na podstawie dostarczonych dokumentów, danych ekonomiczno-finansowych, demograficznych, a także wielu innych czynników określonych w konkretnych bankach. Ocena zdolności kredytowej powstaje więc na podstawie wielu danych, dlatego trudno jest ją samemu oszacować.

W przypadku pożyczek online można uniknąć procesu oceny zdolności i weryfikacji, przez co otrzymanie pożyczki jest znacznie łatwiejsze.

W jaki sposób dokonuje się weryfikacji klienta?

Praktycznie nie da się złożyć wniosku o pożyczkę online bez weryfikacji tożsamości. To niezbędny proces, aby ograniczyć możliwość wyłudzeń i podszywania się pod inne osoby.

Popularnym sposobem na weryfikację wnioskodawcy jest wykonanie przelewu bankowego. To jednak nie jest optymalne rozwiązanie dla wszystkich. Wykonanie przelewu może być problematyczne dla osób starszych, które nie korzystają z usług bankowych lub zadłużonych, które mają zajęte konto przez komornika czy innego wierzyciela.

Co za tym idzie pożyczkodawcy coraz częściej rezygnują z konieczności wykonania przelewu, a zamiast tego potwierdzają dane pożyczkobiorcy na inne sposoby np.:

 • weryfikację u kuriera,
 • spotkanie z przedstawicielem,
 • rozmowę z konsultantem.

Niektóre z firm pożyczkowych umożliwiają także weryfikację bez wykonywania przelewu za to na podstawie logowania do bankowości mobilnej.

Nowoczesne firmy w celu weryfikacji udostępniają specjalne aplikacje, które należy zainstalować na telefonie i postępować według kolejnych instrukcji. Aplikacja sama pobiera dane osobowe np. na postawie logowania do bankowości mobilnej.

Firmy pozabankowe dbają, aby ich pożyczki i dane klientów były jak najbardziej bezpieczne. Połączenie z bankiem jest w pełni szyfrowane, dzięki czemu dane podlegają ochronie.

Pożyczka bez weryfikacji – na czym polega?

Dostępne są różne wersje pożyczek bez weryfikacji w tym:

 • pożyczki bez weryfikacji telefonicznej (jeśli nie zawsze możemy być pod telefonem np. ze względu na pracę lub nie chcemy, aby ktoś dzwonił do nas w sprawie pożyczki),
 • pożyczki bez weryfikacji osób w bazach dłużników (jeśli mamy wątpliwości co do swojego statusu w bazach takich jak BIK, czy KRD),
 • pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego (obecnie nie jest konieczny przelew weryfikacyjny z konta bankowego, bo można go dokonać za pomocą specjalnych aplikacji),
 • pożyczki bez zaświadczeń (jeśli nie chcemy żeby np. nasz pracodawca dowiedział się o planowanej pożyczce, gdy trzeba będzie pobrać z kadr zaświadczenie o zarobkach).

Konkretne warunki zależą od rodzaju pożyczki na jaką się zdecydujemy. Zwykle do złożenia wniosku o pożyczkę online bez weryfikacji potrzebny będzie dowód osobisty, adres zamieszkania, zdolność do wykonywania czynności prawnych i osiągnięcie pełnoletności (niekiedy ukończenie 21. roku życia).

Jak wziąć pierwszą pożyczkę online?

Wzięcie pierwszej pożyczki online bez sprawdzania baz dłużników i praktycznie bez wnikliwej oceny zdolności kredytowej klienta jest bardzo łatwe. Instytucje finansowe chętnie udzielają pożyczek online bez weryfikacji, gdzie sprawdzenie klienta jest ograniczone do minimum.

Aby wziąć tego typu pożyczkę należy znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się udzielaniem tego typu pożyczek. Warto poczytać na ten temat opinie w sieci, które mogą być bardzo pomocne.

Następnie warto zapoznać się ze wszystkimi informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej pożyczkodawcy. Bardzo przydatne są działy typu “FAQ”, “Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi”, gdzie w pigułce można znaleźć najczęściej poruszane przez klientów zagadnienia.

Warto przed wnioskowaniem o pożyczkę zrobić dokładną kalkulację swojego budżetu. Zastanowić się o jaką kwotę pożyczki wnioskować, w jakim czasie i za pomocą jakich środków uda się ją spłacić i zapoznać się ze wszystkimi kosztami pożyczki. Często pierwsza pożyczka za darmo składnia do zaciągnięcia kolejnego zobowiązania. Dopóki raty są spłacane regularnie, a jedna pożyczka nie jest zaciągana na spłatę kolejnej to korzystanie z usług instytucji pozabankowej jest w pełni bezpieczne.

Sam proces wnioskowania o pożyczkę trwa bardzo krótko. Zwykle następnie należy oczekiwać na kontakt z konsultantem, dzięki któremu ustali się wszystkie szczegóły dotyczące podpisanej umowy. Po zapoznaniu się i podpisaniu wszystkich dokumentów następuje wypłata pożyczki. Otrzymaną kwotę można przeznaczyć na dowolny cel. W razie wątpliwości należy kontaktować się z firmą, np. za pośrednictwem konsultantów, którzy odpowiedzą na wszystkie problematyczne zagadnienia.

Bezwzględnie należy pilnować terminów spłaty poszczególnych rat, z opóźnieniami wiążą się zwykle bardo wysokie opłaty. Warto również wiedzieć, ile wynosi Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) – jeden z najważniejszych czynników podczas zawierania transakcji pożyczkowych.

Pytania i odpowiedzi

 • Jak długo trwa proces przyznania pożyczki?

Proces przyznania pożyczki trwa bardzo krótko. Zwykle wystarczy wypełnić odpowiedni formularz, a następnie czekać na kontakt ze strony doradcy. Po tym pożyczka może znaleźć się na koncie nawet w zaledwie 15 minut.

 • W jaki sposób otrzymam pieniądze?

Pieniądze trafiają bezpośrednio na konto osoby wnioskującej o pożyczkę. Niektóre firmy pożyczkowe udostępniają kartę bankomatową na której znajduje się określona kwota. Można z niej wypłacić środki lub płacić kartą za bieżące zakupy.

 • Jakie dokumenty są niezbędne?

Zwykle, aby otrzymać szybką pożyczkę przez internet należy legitymować się dowodem osobistym, mieć ukończone 18 lat, posiadać adres zamieszkania. Zaświadczenie dotyczące zatrudnienia, zaświadczenie o zarobkach, pobieranej, rencie emeryturze czy wyciąg z konta bankowego czasem nie są potrzebne. Lepiej unikać także skanowania i przesyłania swojego dowodu osobistego – może to stanowić pole do nadużyć i wyłudzeń.

 • Czy pożyczkę można spłacić wcześniej?

Wszystkie warunki dotyczące pożyczki ujęte są w załączonych dokumentach, z którymi warto zapoznać się już na samym początku. Zwykle rozpoczęcie spłacania pożyczki online następuje w przeciągu tygodnia od znalezienia się środków na koncie. Cały okres spłaty określany jest w warunkach umowy. Pożyczki online bez weryfikacji to zwykle “chwilówki”, stąd konieczność szybkiego rozpoczęcia spłaty pożyczki, aby na koniec miesiąca uregulować całą należność. Pożyczkę oczywiście można spłacić wcześniej, a wszystkie zasady spłaty dostępne są w załączonych dokumentach lub po kontakcie z konsultantem.

 • Czy pożyczka bez weryfikacji jest bezpieczna?

Pożyczka bez weryfikacji telefonicznej czy za pośrednictwem przelewu bankowego jest w pełni bezpieczna. Weryfikując się innymi sposobami dane podlegają ochronie, szyfrowaniu i są jak najbardziej bezpieczne. Należy jedynie unikać korzystania z ofert firm pozabankowych o niejasnym statusie prawnym, a także na temat których nie ma wiarygodnych informacji w sieci. Wiarygodność firm pozabankowych można sprawdzić w KRS, KNF, Rejestrze Firm Pożyczkowych, CEiDG. Wystarczy do tego nazwa firmy i numer KRS, NIP lub REGON.

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.