sponto opinie informacje

Sponto: chwilówki – opinie, informacje i recenzja

Szybkie pożyczki mogą kojarzyć się  użytkownikom niezaznajomionym z tematem jako opcja o podwyższonym ryzyku. Do powszechnej świadomości przeniknęło bowiem krzywdzące przeświadczenie, że pożyczki online wiążą się z wyśrubowanymi okresami spłaty, niskimi sumami i wysokimi stopami procentowymi. Cóż, na rynku na szczęście znaleźć można firmy, które od lat udowadniają, że daleko im do takich stereotypowych działań. Zamiast tego, usługi Sponto okazują się być rozległe i dobrze zorganizowane. Dlaczego ta teza? Porozmawiajmy o tym.

Co istotne i koniecznie powinno być zaznaczone jeszcze na wstępie, Sponto oferuje usługi nowatorskie. Nie możemy nazwać firmy pośrednikiem pożyczkowym, ale też nie jest to standardowy pożyczkodawca pozabankowy. To polskie przedsiębiorstwo skupiające się na pożyczaniu pieniędzy swoim klientom. Tym samym rzuca ono poważne wyzwanie bankom, a ich podstawowym pomysłem jest oferowanie pożyczek o wydłużonym okresie spłaty i bardzo wysokich, jak na standardy pozabankowych pożyczkodawców, sumach.

Sponto- oferty pożyczek

Zanim zaczniecie się zastanawiać, czy oferta Sponto jest skrojona idealnie pod was, wypadałoby poznać jej szczegóły. Pożyczki oferowane przez gdańską firmę są typowym ratalnym zobowiązaniem na dłuższy czas. Oznacza to, że zanim otrzymacie środki, jasne stanie się, ile wyniesie miesięczna opłata, a także jak długi będzie okres zobowiązania. Wszystko liczy intuicyjny kalkulator dostępny na stronie pożyczkodawcy. Klient ma de facto wpływ na tylko jeden czynnik — wysokość pożyczki. Termin spłaty zaś jest z góry narzucony przez Sponto i każdorazowo wynosi 30 miesięcy.

Jeśli zaś chodzi o kwestię kwoty pożyczki, którą zaciągnąć może osoba fizyczna, to tutaj w grę wchodzą wszelkie wartości z przedziału od 1000 do 15000 złotych. Koniecznie pamiętać należy jednak, że pożyczkę wziąć można tylko i wyłącznie na kwotę będącą wielokrotnością setki.

Po wpisaniu w kalkulator na głównej stronie Sponto.pl tego, ile chcesz pożyczyć, system od razu pokaże miesięczną ratę, RRSO i całkowitą kwotę, którą trzeba będzie oddać. Jeśli chodzi o Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania kredytu, to zmieniać się ona będzie wraz z jego wysokością (im wyższy, tym niższe RRSO).

Pamiętajcie też, że możliwe jest umówienie się z pożyczkodawcą (już po przyznaniu środków) i wcześniejsze spłacenie należności. Jak przekonacie się w części o kłopotach z płatnościami rat, możliwe jest też późniejsze spłacenie długu. Wszystko zależy od kontaktu z firmą Sponto.

Czy spełniasz kryteria dla pożyczkobiorców Sponto?

Oczywiście żeby otrzymać pożyczkę od firmy Sponto, nie trzeba wyłącznie mieć dobrych chęci. Choć proces przyznawania środków może wydawać się uproszczony względem tego, który ma miejsce w konwencjonalnych bankach, nie znaczy to jednak, że nie stawia się potencjalnym pożyczkobiorcom pewnych wymagań. Przyjęcie wniosku o pożyczkę będzie tym bardziej prawdopodobne, im lepiej wnioskujący wpasowuje się w wytyczne. Dlatego też Sponto jasno i klarownie określa, komu udzieli pożyczki:

Osobom z grupy wiekowej od 21. do 75. roku życia;

– Osobom dysponującym aktywnym kontem w którymś z polskich banków;

– Osobom fizycznym zdolnym do wykonywania czynności prawnych w Polsce, które posiadają obywatelstwo polskie i mogą to potwierdzić stosownymi dokumentami;

– Osobom, które mogą przedstawić dowód na uzyskiwanie regularnych zarobków o wysokości przynajmniej 1000 złotych w skali miesiąca.

Rozpatrywanie wniosków w Sponto dzieje się zdalnie i nie wymaga od klienta obecności w biurach i placówkach. Wszystkie decyzje dostarczane są również elektronicznie, dzięki czemu tak bardzo skraca się czas ich procesowania.

Kwestia baz dłużników przy pobieraniu pożyczek w Sponto

Żeby mieć pewność, że pieniądze trafiają w ręce wyłącznie zaufanych klientów, Sponto musi weryfikować wszystkie zgłoszenia pod kątem wiarygodności. To decyzja rozsądna pod kątem biznesowym, bo odsiewa część wnioskodawców, którzy przez swoje długi i opóźnienia trafili do rejestrów. Gdyby nie stosowano tych filtrów, wówczas firma mogłaby się narazić na spore przestoje i kłopoty z odzyskiwaniem pożyczonych pieniędzy.

Dlatego też tak kluczowa jest zdolność kredytowa wnioskującego, która w większości zaufanych instytucji finansowych pozwala określić jego możliwości. Nie jest to przejaw nadmiernej inwigilacji (argument ten pojawia się czasem w dyskusjach na ten temat), a jedynie ostrożność pomagająca firmie zachować ciągłość finansową.

Bazy dłużników weryfikowane przez Sponto

Sponto korzysta z najbardziej zaufanych baz dłużników, które są narzędziami szeroko wykorzystywanymi przez banki, urzędy, sklepy i inne instytucje, które na którymś etapie swojej działalności koniecznie muszą weryfikować zdolność kredytową klientów i kontrahentów. Chyba nie musimy opowiadać, jak kłopotliwy może być wpis w jednej z takich baz dla osoby, która popadła w długi lub zalega ze spłatami? Sponto sięga po informacje z:

– Biura Informacji Kredytowej (BIK);

– Krajowego Biura Informacji Gospodarczej (KBIG);

– Krajowego Rejestru Długów (KRD);

CRIF;

BIG InfoMonitor.

Jeśli jesteś zainteresowany mechanizmami stojącymi za określaniem zdolności kredytowej i oceny punktowej, zapraszamy do lektury wpisu opublikowanego przez Biuro Informacji Kredytowej, czyli jedną z najbardziej respektowanych w Polsce instytucji tego typu.

Informacje o tym, że Sponto korzysta z tego typu danych, znaleźć można na ich stronie internetowej. Rzetelność w tej materii właściwie powinna być rozpatrywana jako znak jakości wyróżniający firmę.

Jak wypełnić wniosek w Sponto?

Branie pożyczki przez internet może być stresującym procesem, szczególnie gdy robi się to po raz pierwszy. Dlatego zapraszamy do korzystania z naszego krótkiego przewodnika, z którym prościej będzie przebrnąć przez kolejne kroki na stronie Sponto. Zaczynamy.

Krok 1. Pierwszy etap w sumie już poznaliśmy w części, w której omawialiśmy kalkulator na głównej stronie Sponto.pl. To on jest pierwszym krokiem koniecznym do zdobycia pożyczki. Zaznaczcie w nim, ile chcecie pożyczyć, a następnie przeczytajcie wyliczoną miesięczną ratę i całkowitą kwotę, którą będziecie mieli oddać. Jeśli wszystko się zgadza, przejdźcie dalej, klikając „Złóż wniosek”.

kalkulator pożyczek sponto

Krok 2. Kolejnym etapem jest właściwy wniosek, w którym klient staje przed szansą wprowadzenia poprawek do rubryki z kwotą, którą chce pożyczyć. Tutaj też następuje moment, w którym konieczne będzie podanie danych koniecznych do podpisania umowy i zweryfikowania tożsamości. Początkowy formularz zawiera pola na imię, nazwisko, PESEL, adres e-mail i numer telefonu, a także dokładniejsze dane twojego konta bankowego.

sponto wniosek

Krok 3. Żeby mieć pewność, że podane przez klientów dane są poprawne, na tym etapie system domaga się ich potwierdzenia za pomocą systemu Blue Media i logowania na konto bankowe. To rodzaj autoryzacji, który zapobiega podawaniu fałszywych informacji, podszywaniu się pod innych i praniu pieniędzy.

Krok 4. Następnie przychodzi pora na działania firmy Sponto. Piłeczka jest po ich stronie i to właśnie jest etap, w którym weryfikowane są wnioski, a także osoby je składające. Każdy z nich filtrowany jest w odpowiedni sposób, na tym etapie są też odsiewane osoby, które posiadają wpisy w którejś z wymienionych wyżej baz dłużników. Ostatecznie złożenie wniosku nie jest jednoznaczne z otrzymaniem kredytu, dlatego konieczna jest tu cierpliwość.

Krok 5. Jeśli klient został zaakceptowany i może ubiegać się o pieniądze w ramach pożyczki, system przedstawi mu odpowiednie dokumenty, które będą służyły do finalizacji umowy. Potwierdzenie całości odbywa się za pomocą weryfikacji SMS. Na numer, który podany został podczas wypełniania formularza (krok 2.), przysłany zostanie unikatowy kod. I tyle, po ustaleniu szczegółów i potwierdzeniu tego, co potwierdzone musi zostać, pozostaje czekać na pieniądze. Te z kolei pojawią się na koncie bankowym wskazanym we wniosku.

Nie będzie to miało miejsca od razu, bo Sponto obsługuje płatności w trzech okienkach w trakcie dnia. Mają one miejsce o 8:00, 11:45 i o 14:15. Jeśli więc otrzymaliście pozytywną decyzję o pożyczce, pieniądze spłyną na wasz rachunek bankowy po którejś z powyższych sesji.

Konsekwencje niewywiązania się ze zobowiązań finansowych

Sponto jako firma, która musi dopilnowywać rzetelności swoich klientów, nie tylko sprawdza dane w bazach i rejestrach dłużników, ale także sama umieszcza tam podmioty, które nie potrafią wywiązać się ze zobowiązań. W ich arsenale znajdują się też inne działa, wśród których znajdziemy m.in. sądowe dochodzenie winy, wysłanie sprawy do windykacji, a także odsetki.

Wyrozumiałość wobec klientów

Nie możemy jednak demonizować firmy Sponto, która zdaje się doskonale rozumieć potrzeby klienteli, a także bierze pod uwagę różne scenariusze. Każdemu przecież może się zdarzyć, że nie będzie w stanie poradzić sobie z ratą w danym miesiącu. Wówczas zalecany jest kontakt z Biurem Obsługi Klienta i wspólne wypracowanie konsensusu.

Klienci, którzy w porę ostrzegli pożyczkodawcę o kłopotach ze spłatą, mogą liczyć na pomoc i odroczenie raty lub nawet wydłużenie okresu spłaty całości. Nie można jednak z tym czekać na ostatni moment, bo firma nie będzie już tak przychylna i życzliwa dla osób, które przeciągają terminy bez ostrzeżenia.

Kontakt ze Sponto

Wspomniane wyżej Biuro Obsługi Klienta Sponto działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00. Skontaktować się z nim można, dzwoniąc na numer telefonu 587 335 566 lub 22 123 97 27. Dodatkowo na stronie kredytodawcy znajduje się zakładka z formularzem kontaktowym, a z biurem porozumieć można się także za pośrednictwem maila: [email protected].

Sponto – opinie o firmie

Poniżej zebraliśmy kilka opinii osób o firmie Sponto i jej usługach pożyczkowych.

„Za każdym razem stresuję się pożyczkami online, ale teraz obyło się bez kłopotów. Pieniądze przyszły na moje konto i od kilku miesięcy spłacam kredyt”. Andrzej

„Na szczęście udało się wszystko załatwić szybko, bo potrzebowałam pilnie pieniędzy. Wszystko działa tak jak w regulaminie”. Marzena

„Niedawno skończyłem spłacać pożyczkę Sponto. Trochę to trwało i nie muszę teraz brać kolejnej, ale nie mam nic do zarzucenia”. Karol

„Chociaż jedna firma pozwala wziąć większą pożyczkę i nie trzeba brać kilku chwilówek naraz. Zaraz biorę się za wypełnianie formularza”. Ryszard

„Mam bardzo złe doświadczenia związane z pożyczkami przez internet, ale z konieczności skorzystałam ze Sponto. Tym razem wszystko sprawdziłam, jak należy. Nie było kłopotów przez cały okres spłaty”. Joanna


Nie pomyl nazwy firmy Sponto

Bywa i tak, że oszuści finansowi szukający ofiar podszywają się pod znane firmy. Wówczas jeden znak w nazwie czy nieopatrzna literówka mogą przenieść klienta na stronę, która z właścicielami polskiego przedsiębiorstwa pożyczkowego nie ma nic wspólnego. Dlatego zachęcamy do bardzo dokładnego weryfikowania stron, na których podajemy swoje dane, a także wystrzegania się podejrzanych linków. Poniżej za to przedstawiamy zestaw najpopularniejszych wariantów nazwy Sponto, które pojawiają się na forach i stronach:

– Spondo;

– Spotno;

– Spon.to;

– Sponno;

– Ponto;

– Potno;

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.