skok chmielewskiego pozyczki

Skok Chmielewskiego: pożyczki – opinie, informacje, recenzja

Wśród instytucji pozabankowych możemy wyróżnić SKOK-i. Na rynku jest ich wiele i chociaż udzielają kredytów i pożyczek, to nie są bankami.

SKOK, jest to Spółdzielcza kasa oszczędnościowo-kredytowa, która podobnie jak banki podlega Komisji Nadzoru Finansowego oraz chroniona jest przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który gwarantuje bezpieczeństwo środkom klientów. Na rynku istnieje kilka SKOK-ów, w tym SKOK Chmielewskiego. Jak sama nazwa wskazuje, aby przynależeć do SKOK-u należy być członkiem kasy.

W jaki sposób uzyskać dostęp do produktów oraz jak kształtuje się oferta? Przeczytacie poniżej.

SKOK im. Z. Chmielewskiego – członkostwo

Możliwość skorzystania z pożyczki bądź złożenie wniosku o kredyt gotówkowy jest możliwe po otrzymaniu statusu Członka Kasy. W tym celu należy udać się do jednego z oddziałów SKOK-u oraz uiścić odpowiednie opłaty. Wymagane jest wpisowe w kwocie 15 zł, wkład własny w kwocie 2 zł oraz wykupienie minimum jednego udziału w kwocie 128 zł. Wszelkich formalności można dokonać posiadając ze sobą wyłącznie dowód osobisty. Opłaty wpisowe i wkład własny nie podlegają zwrotowi, natomiast w przypadku rezygnacji z członkostwa, udziały są zwracane.

Adres SKOK-u im. Z. Chmielewskiego:

ul. Wallenroda 2E

20-607 Lublin

Godziny pracy są ustalane indywidualnie dla poszczególnych placówek. Możliwe jest jednak umówienie wizyty w placówce lub konsultacji online poprzez logowanie na Booksy.

Oferta pożyczek w SKOK-u Chmielewskiego

W ofercie SKOK-u Chmielewskiego znajdziesz wiele interesujących produktów finansowych. Należą do nich kredyty gotówkowe, ubezpieczenia osobowe, komunikacyjne i majątkowe, rachunki bankowe, lokaty i wiele innych. Wśród ofert pożyczkowych Kasy, warto zwrócić uwagę na kilka produktów, m.in.:

Pożyczka dla nowych klientów “Witaj” – atrakcyjna całkowita kwota do spłaty

W ramach oferty, maksymalna kwota pożyczki wynosi 4000 zł z możliwością rozłożenia spłaty na 12 miesięcznych rat. Oprocentowanie zmienne w skali roku wynosi 7,2%, natomiast rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest niezwykle atrakcyjna i wynosi zaledwie 12,97%, co w stosunku do ofert innych instytucji pozabankowych jest nie lada gratką. W koszy pożyczki należy wliczyć opłatę przygotowawczą, która wynosi 50 zł.

Według przykładu reprezentatywnego przedstawionego na stronie, całkowita kwota do spłaty od kwoty pożyczki 2050 zł rozłożona na 11 miesięcy, wyniesie 2174,32 zł.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 16,67%, czyli pożyczka “poMOCNA”

SKOK Chmielewskiego dedykuje pożyczkę “poMOCNĄ” osobom, które potrzebują wiekszego zastrzyku gotówki. Maksymalna kwota oferowana w ramach pożyczki wynosi do 50 000 zł, a co za tym idzie, dłuższy okres kredytowania – do 60 miesięcy. RRSO jest równie atrakcyjne i utrzymuje się na poziomie 16,67%. W stosunku do oferty powitalnej, wzrasta oprocentowanie do 8% i naliczana zostaje prowizja w wysokości 12%. Musimy również zdawać sobie sprawę, że przy wnioskowaniu o kwotę wyższą niż 25 000 zł, wzrasta opłata przygotowawcza do 100 zł.

Formalności podczas wnioskowania o pożyczkę

Poza wykupieniem członkostwa w SKOK-u, które umożliwia korzystanie z wielu promocji, wnioskowanie o gotówkę niewiele różni się od procedur spotykanych w bankach. Kasa Chmielewskiego bada zdolność kredytową swoich klientów, dlatego w placówce należy złożyć nie tylko wniosek kredytowy, ale również zaświadczenie o wysokości uzyskiwanych dochodów lub decyzję o przyznaniu renty/emerytury lub ostatniej waloryzacji świadczenia. W celu uproszczenia wnioskowania można również przestawić wyciąg z rachunku bankowego.

Narzędzie do obliczenia zdolności kredytowej

Jeżeli chcesz sprawdzić swoją zdolność kredytową możesz wykorzystać w tym celu intuicyjny kalkulator udostępniony na stronie SKOK-u. Dla osób, które wolą przeprowadzić scoring kredytowy, i przygotować wniosek, drogą telefoniczną została uruchomiona infolinia po numerem telefonu: 801 044 280.

Opinie na temat Kasy Chmielewskiego

Podobieństwo Kasy Chmielewskiego do instytucji bankowych oraz bezpieczeństwo, jakie daje Bankowy Fundusz Gwarancyjny, sprawia, że Klienci chętniej korzystają z usług tej instytucji w porównaniu z innymi firmami pozabankowymi. Niewątpliwą zaletą jest posiadanie wielu produktów finansowych, których nie powstydziłby się niejeden bank od rachunku bankowego z linią odnawialną, przez lokaty, ubezpieczenia na kredytach konsolidacyjnych i mieszkaniowych kończąc. Stali klienci mogą liczyć na oferty lojalnościowe. Ponad to została uruchomiona aplikacja mobilna, która umożliwia takie same funkcjonalności, jak bankowość internetowa. Z takim zapleczem firma może liczyć na bardzo dobre opinie.

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.