zdolność kredytowa

Rodzaje kredytów gotówkowych w nagłych przypadkach | Bardzo szybkie kredyty gotówkowe

Czy możesz szybko uzyskać awaryjną pożyczkę gotówkową?

Życie to rollercoaster, prawda?

Tak, być może zaplanowałeś swój miesięczny budżet, inwestycje i inne niezbędne fundusze, ale nagle znikąd pojawia się nagły wypadek!

Nagły wypadek medyczny, nagła podróż lub natychmiastowy remont domu mogą być różnymi przypadkami, w których możesz potrzebować awaryjnego kredytu gotówkowego.

W takich sytuacjach pożyczki osobiste są jednym z najbardziej niezawodnych źródeł natychmiastowych pieniędzy.

Jednakże, możesz nie uzyskać zgody na pożyczkę awaryjną, jeśli masz niską ocenę kredytową.

Jakie są więc akceptowane sposoby, dzięki którym możesz uzyskać pieniądze w krótkim czasie?

Mamy dla Ciebie cztery pożyczki awaryjne, o które możesz się starać, nawet jeśli masz złą ocenę kredytową.

4 Rodzaje pożyczek awaryjnych dla osób ze złą oceną kredytową

1. Zaliczka gotówkowa z karty kredytowej

Nie wszyscy wiedzą, że posiadanie karty kredytowej pozwala na natychmiastowe uzyskanie gotówki w nagłych wypadkach.

Znana również jako wypłata gotówki z karty kredytowej, pozwala posiadaczom karty na wypłatę pieniędzy z bankomatu.

Proces uzyskania tej pożyczki awaryjnej jest dość prosty.

Wystarczy, że odwiedzisz najbliższy bankomat z kartą kredytową, tak jak w przypadku karty debetowej.

Największą zaletą pożyczki gotówkowej z karty kredytowej jest to, że otrzymujesz pieniądze natychmiast, bez konieczności przechodzenia przez kłopotliwe procedury zatwierdzania. Ponadto nie wpływa ona osobno na punktację kredytową.

Wszystkie należności z tytułu karty kredytowej są wykazywane zbiorczo, łącznie z miesięcznymi kwotami zaległości i wypłatą gotówki.

Jednak nie wszystkie karty kredytowe oferują takie udogodnienie, dlatego należy zasięgnąć informacji w najbliższym oddziale.

Ponadto limit wypłat zależy od limitu kredytowego danej karty.

Jest to absolutnie niezalecane, ponieważ koszty pożyczania pieniędzy na karcie kredytowej są często i prawie zawsze wygórowane, ze stopami procentowymi sięgającymi i przekraczającymi 30%.

2. Rządowa Pożyczka Budżetowa

Jeśli otrzymujesz pewne zasiłki, takie jak Universal Credit lub zasiłek dla osób niepełnosprawnych, możesz ubiegać się o pożyczkę budżetową z Departamentu Ubezpieczeń Społecznych.

Możesz albo otrzymać zaliczkę na poczet przyszłych wypłat Universal Credit, albo starać się o Pożyczkę Budżetową, w przypadku której minimalna pożyczka wynosi £100, a maksymalna £812, jeśli masz dzieci.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://www.gov.uk/guidance/universal-credit-advances

3. Payday Loans

Ta awaryjna pożyczka gotówkowa jest potencjalnie łatwą do uzyskania pożyczką w pewnych okolicznościach, która może się przydać w różnych nagłych przypadkach.

Zazwyczaj jest to krótkoterminowa, wysokopłatna pożyczka, ponieważ musisz ją spłacić w dniu następnej wypłaty, jak sama nazwa wskazuje.

Pożyczka w dniu wypłaty może być ratunkiem dla pracowników najemnych, którzy mają obecnie do czynienia ze złymi wynikami kredytowymi.

Te pieniądze mogą pomóc Ci w pokryciu wydatków domowych, opłaceniu regularnych rachunków, rachunków za leczenie lub innych nagłych wydatków.

Zazwyczaj jedynym mandatem, którego musisz przestrzegać, jest dostarczenie czeku z datą pocztową na pożyczoną kwotę wraz z odsetkami podczas zakładania pożyczki.

To działa jako zabezpieczenie dla pożyczkodawcy. Dotyczy to tylko sytuacji, gdy spłata w jednym miesiącu ma charakter ryczałtowy.

W przeciwnym razie spłaca się ją co miesiąc, aż do momentu spłaty pożyczki.

4. Zajrzyj na strych lub do piwnicy

Nigdy nie wiadomo, co możesz znaleźć na poddaszu.

Wśród nietoperzy i pająków możesz natknąć się na dawno zaginioną biżuterię cioci Bessie lub kolekcję zabytkowych znaczków wujka Freda – kto wie?

Jeśli, tak jak my, bardziej prawdopodobne jest, że znajdziesz kilka sklejonych ze sobą spleśniałych kartek papierosowych wartych dokładnie tyle, ile zip, to może najlepiej będzie przejść do naszej następnej sugestii.

Pożyczaj od przyjaciół i rodziny

Pożyczanie pieniędzy od bliskich zawsze było podstawowym sposobem na zdobycie natychmiastowej gotówki.

Tutaj możesz uzyskać pieniądze bez uciążliwej pracy związanej z dokumentacją i innymi formalnościami.

Najlepsze jest to, że nikt nie będzie pytał o Twoją ocenę kredytową!

Plusy i minusy awaryjnych pożyczek gotówkowych

Jak każda inna pożyczka, pożyczki osobiste mogą mieć plusy i minusy.

Oto kilka głównych plusów i minusów, które musisz rozważyć przed skorzystaniem z awaryjnej pożyczki gotówkowej.

Plusy:

Awaryjne pożyczki gotówkowe, znane również jako pożyczki osobiste, są dość elastyczne, co czyni je idealnym rozwiązaniem w większości nagłych wypadków. Nawet jeśli chodzi o spłatę, mogą być dość elastyczne.

Z wyjątkiem pożyczek pod zastaw domu i pożyczek pod zastaw ubezpieczenia, większość pożyczek osobistych jest niezabezpieczona i nie wymaga zabezpieczenia.

Jednak jeśli jesteś wystarczająco pewny spłaty, musisz wybrać pożyczki zabezpieczone, aby uzyskać lepsze oprocentowanie.

W przeciwieństwie do innych pożyczek, niektóre pożyczki gotówkowe w nagłych wypadkach wymagają minimum formalności, takich jak kryteria kwalifikowalności, zatwierdzenia bankowe i inne dokumenty.

Większość sprawdzonych pożyczkodawców oferuje szybki proces składania wniosków, dzięki czemu jest on wygodny i komfortowy w nagłych przypadkach, zwłaszcza jeśli pożyczkodawcy widzieli Cię wcześniej i znają Twoje dane.

Wady:

Większość awaryjnych pożyczek gotówkowych jest wysoko oprocentowana w porównaniu z pożyczkami zabezpieczonymi.

Jednak dobry wynik kredytowy może pomóc w uzyskaniu lepszego oprocentowania.

Ponieważ większość tych pożyczek jest niezabezpieczona, pożyczkodawcy mogą być czasem bardziej wybredni przy ich zatwierdzaniu. Na zatwierdzenie lub odrzucenie pożyczki mogą wpłynąć różne czynniki, takie jak ocena kredytowa, historia kredytowa, dochód i aktualny poziom zadłużenia.

Jeśli pożyczkobiorca jest w grupie podwyższonego ryzyka, np. ma niestabilny profil zawodowy lub złą ocenę kredytową, kwota awaryjnej pożyczki gotówkowej może być ograniczona.

Pożyczki osobiste mogą być bardzo pomocne w przypadku nagłych sytuacji finansowych.

Chociaż skorzystanie z awaryjnej pożyczki gotówkowej może być łatwe, wyższe stopy procentowe i ograniczone kwoty mogą dodatkowo pogłębić kryzys finansowy.

Najrozsądniejszym wyborem jest wybór zaufanych agencji pożyczkowych, które udzielają niezabezpieczonych pożyczek o większej wiarygodności i elastyczności.

Postaraj się także zwiększyć swoją ocenę kredytową, abyś mógł ubiegać się o pożyczki o korzystniejszych stopach procentowych.

Najlepiej jest być przygotowanym na koniec dnia, ponieważ nigdy nie wiadomo, jaki obrót przybierze życie!


Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych.