refinansowanie pozyczki

Refinansowanie pożyczki

Zdarzają się sytuacje, gdy mimo dokładnego zaplanowania źródła spłaty zaciągniętej pożyczki nadchodzi ostateczny termin, a my nie posiadamy całej kwoty, którą powinniśmy przelać. To stresujący moment niosący za sobą widmo konsekwencji finansowych i pogrążenia w szybko rosnących odsetkach. W takich chwilach powinniśmy zachować jednak zimną krew i spróbować skorzystać z dodatkowych usług oferowanych przez pożyczkodawców z myślą o takich sytuacjach.

Co to jest refinansowanie pożyczki?

Usługa refinansowania to nic innego jak zaciągnięcie kolejnej pożyczki, na rzecz spłaty pierwszego zobowiązania. Przez ten proces może przeprowadzić nas dotychczasowy pożyczkodawca wraz ze współpracującym podmiotem. Drugą opcją jest samodzielne znalezienie instytucji z sektora pozabankowego świadczącego tę usługę.

Po zaakceptowaniu warunków refinansowania nasz dotychczasowy dług zostaje spłacony, my z kolei jesteśmy związani nową umową na określonych w niej warunkach i z nowym okresem spłaty. Może również okazać się, że samo skorzystanie z tej możliwości będzie dodatkowo płatne. Warto jednak rozważyć tę opcję. Wielu klientom wydaje się, że łatwiejsze jest wybranie odroczenia terminu spłaty oferowanego przez niektórych pożyczkodawców. Często jest to jednak droższa forma wybrnięcia z trudnej sytuacji niż skorzystanie z usługi refinansowania pożyczki.

Które firmy oferują refinansowanie pożyczki?

Najczęściej informacja o możliwości refinansowania pożyczki będzie znajdować się w profilu klienta na stronie internetowej wybranego pożyczkodawcy. To tam znajdziemy szczegółowe informacje na temat tej usługi, lub przekierowanie, aby w celu dodatkowych informacji skontaktować się bezpośrednio z biurem obsługi klienta. Wielu pożyczkodawców oferuje również możliwość spłacenia pożyczek u innych podmiotów w zależności od posiadanej przez klienta zdolności kredytowej.

Przyjrzyjmy się jak wygląda ta kwestia w wybranych instytucjach:

Refinansowanie pożyczki w Vivus

Firma Vivus w swojej ofercie nie posiada oferty refinansowania pożyczki. Jednak nowi klienci mają możliwość dwukrotnego odroczenia terminu spłaty pierwszej pożyczki aż o 30 dni.

Możemy również skorzystać z oferty Vivusa w celu spłaty pożyczki u innego pożyczkodawcy, gdy termin nieubłaganie się zbliża, a nie mamy całej sumy potrzebnej na ten cel. Warto zdawać sobie sprawę, że w takiej sytuacji to wyłącznie na nas będzie ciążyć obowiązek przeznaczenia uzyskanej gotówki w celu uiszczenia poprzedniego zobowiązania. Musimy również spieszyć się z formalnościami, aby potrzebną sumę otrzymać przed okresem spłaty refinansowanej pożyczki.

Refinansowanie pożyczki w NetCredit

NetCredit umożliwia refinansowanie pożyczek dla klientów mających problem z terminową spłatą zobowiązań u innych pożyczkodawców. Po weryfikacji zdolności kredytowej umożliwia również zaciągnięcie kwoty wyższej niż dotychczasowe zobowiązanie.

W sytuacji, gdy klient pragnie pożyczyć dokładnie taką kwotę, jaką jest winien jej wypłata będzie uzależniona od wpłaty kwoty prowizji i odsetek naliczonych w związku z jej udzieleniem. Gdy uda się to zrobić przed okresem spłaty zobowiązania, na którego uiszczenie zaciągamy pożyczkę refinansującą to gotówka zostanie wpłacona z dniem spłaty pożyczki refinansowanej, a my dostaniemy stosowne potwierdzenie.

Zwracając się w stronę swoich klientów pożyczkodawca zamieścił na stronie internetowej również informację, że w kłopotliwej sytuacji związanej z problemem z terminową spłatą najlepiej bezpośrednio skontaktować się z działem płatności, pod numerem telefonu 22 598 77 22. Dedykowani pracownicy poinformują klienta, który znalazł się w opałach o najlepszej dla niego opcji wyjścia z opresji i widma zadłużenia.

Refinansowanie pożyczki w Provident

Provident w swojej ofercie nie posiada usługi refinansowania pożyczki. Oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z oferty „Okresowej Przerwy w Spłacie”. Pozwala ona przesunąć termin płatności raty pożyczki określony w harmonogramie. Wybierając spłatę zadłużenia w formacie cotygodniowych przelewów możemy skorzystać z odroczenia spłaty o 1 do 4 lat lub o 1 ratę, jeżeli zadłużenie spłacamy w ratach co miesiąc.  W ofercie „Pożyczki Samoobsługowej” możemy odroczyć spłatę o 1 – 6 rat miesięcznych. Z  oferty „Okresowej Przerwy w Spłacie” klient może skorzystać po 5 tygodniu od podjęcia zobowiązania finansowego oraz po uiszczeniu co najmniej 4 rat (pożyczka spłacana tygodniowo) lub 2 rat (pożyczka spłacana w ratach miesięcznych).

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.