ratado

Ratado – informacje, opinie i recenzja

Każdy nowy pomysł zaczyna się od planu. Ekscytująca podróż, wymarzony kurs lub studia, wyjątkowe przyjęcie rodzinne, prezent dla kogoś bliskiego czy wciąż odkładany remont. A co gdyby otrzymanie środków na realizację Twoich planów zajmowało minimum Twojego czasu, a było maksymalnie dopasowane do Twoich potrzeb? Ratalna pożyczka online od Ratado to również swego rodzaju plan, który rozłożony w czasie, nie obciąży Twojego konta, a umożliwi realizację Twoich osobistych przedsięwzięć już teraz.

Ratado – o agregatorze ofert

Ratado, jako agregator pożyczkowy, zestawia oferty sprawdzonych pożyczkodawców. Dzięki temu nie musisz poświęcać długich godzin na poznawanie rynku pożyczkowego, analizowanie ofert poszczególnych instytucji, a później podjęcie decyzji zdając się na własną intuicję. Ograniczysz swój czas do wypełnienia wniosku, a Ratado, uwzględniając Twoje indywidualne potrzeby i możliwości, przedstawi szereg propozycji, w zrozumiały i przejrzysty sposób.

 

Wniosek o pożyczkę złożony w Ratado.pl to w rzeczywistości wniosek do każdej instytucji pozabankowej oferującej pożyczki. Dzięki temu klient ma dużo większe szanse na otrzymanie zobowiązania finansowego. Wystarczy wypełnienie jednego formularza, a współpracujące z Ratado firmy pożyczkowe zweryfikują otrzymane we wniosku dane i przygotowują oferty. Klientowi pozostanie tylko wybrać opcję, która spełnia jego oczekiwania i zaczekać na decyzję pożyczkodawcy. Nie trwa to długo – Ratado gwarantuje natychmiastową decyzję o przyznaniu pożyczki i wsparcie Biura Obsługi Klienta na każdym etapie.

 

Ratado – oferta pożyczek

 

W ofercie Ratado znaleźć można pożyczki startujące od 2000 złotych, sięgające aż do 20000 złotych. Zobowiązanie do spłaty może obejmować okres od 6 do 60 miesięcy (do 5 lat). Niezależnie czy klient decyduje się na niższą czy wyższą kwotę pożyczki, firma nie wymaga przelewów weryfikacyjnych. Kierując się bezpieczeństwem danych osobowych, umowa dostarczana jest przez kuriera w celu osobistego podpisania i to po jego stronie leży sprawdzenie czy podane w dokumentach informacje dotyczące tożsamości pożyczkobiorcy się zgadzają. Pieniądze trafiają na konto bankowe po podpisaniu umowy.

 

Komu Ratado oferuje pożyczki?

 

Ratado oferuje pożyczki osobom:

 • z obywatelstwem Rzeczypospolitej Polskiej,
 • mających ukończone 20 lat i nieprzekraczających wieku 80 lat,
 • ze stałym źródłem dochodu (umowa o pracę, renta lub emerytura),
 • ze stałym miejscem zamieszkania,
 • bez negatywnej historii kredytowej.

 

Każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie. Warto zaznaczyć, że firmy pożyczkowe, które współpracują z Ratado, mogą weryfikować pożyczkobiorców w bazach informacji o dłużnikach, takich jak BIK, BIG InfoMonitor, ERIF oraz KRD. Do wzięcia pożyczki niezbędne są również numer telefonu, adres e-mail i rachunek osobisty w banku.

 

Jak złożyć wniosek o pożyczkę poprzez Ratado?

 

Złożenie wniosku o pożyczkę poprzez Ratado przebiega w kilku krokach. Na początku należy  wejść na stronę Ratado.pl i wyznaczonym polu wskazać kwotę, którą chcemy pożyczyć. Warto tu przemyśleć czy jest szansa, że cel, na który chcemy przeznaczyć pieniądze, nie pochłonie dodatkowych kosztów. Po wybraniu kwoty, należy zaznaczyć dogodny okres pożyczki, który zobowiązuje do regularnego spłacania gotówki. Kolejnym krokiem jest wypełnienie prostego wniosku, który obejmuje dane podstawowe, dane dodatkowe (m.in. stan cywilny, dane identyfikacyjne), informacje o dochodzie i zatrudnieniu oraz informacje dotyczące finansów i zamieszkania. Na koniec należy ustalić szczegóły z konsultantem Ratado, który zadzwoni najszybciej jak to możliwe od momentu otrzymania wniosku pożyczkowego.

ratado pozyczka

Powody odrzucenia wniosku o pożyczkę przez Ratado

 

Istnieje kilka powodów odrzucenia wniosku o pożyczkę przez Ratado. Niektóre z nich to drobne błędy, które mogą wynikać z wypełniania formularza przez internet. Są to literówki czy pomyłki w numerze PESEL. Negatywne rozpatrzenie wniosku może wynikać także z nieodpowiedniego wieku lub braku płynności finansowej pożyczkobiorcy. Innym powodem jest figurowanie w bazach dłużników. Taki wpis oznacza dla firmy ryzyko niespłacenia przez pożyczkobiorcę kolejnego zobowiązania.

 

Ratado – przydatne informacje

 

Poniżej przedstawione są przydatne informacje, jeśli rozważasz składanie wniosku o pożyczkę za pośrednictwem Ratado:

 

 1. Aby starać się o pożyczkę konieczne jest posiadanie ważnego dowodu osobistego.
 2. Cały proces nie zakłada dodatkowych kosztów, jeśli oddasz całą kwotę pożyczki w terminie. Nieterminowa spłata wiąże się z naliczeniem odsetek i opłat.
 3. Decyzja o przyznaniu pożyczki otrzymywana jest niezwłocznie po wypełnieniu wniosku.
 4. Wnioskowanie o następną pożyczkę jest możliwe od razu po spłaceniu poprzedniego zobowiązania.
 5. Ratado nie wymaga symbolicznych przelewów weryfikacyjnych. Weryfikacji tożsamości dokonuje kurier przy doręczeniu umowy pod adres zamieszkania pożyczkobiorcy.
 6. pl nie wymaga poręczeń i zastawów do udzielenia pożyczki.
 7. Wyliczenia kosztów na stronie Ratado.pl mają charakter przykładowy. Dokładne koszty ustalone zostaną na etapie akceptacji wniosku przez pożyczkodawcę.
 8. Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim, pożyczkobiorca ma prawo odstąpienia od umowy pożyczki. Ma na to 14 dni od podpisania umowy. Wówczas pożyczkobiorca zobowiązany jest do zwrotu pożyczonej kwoty w ciągu 30 dni od dnia wypowiedzenia umowy.

 

Ratado – opinie

 

Ilość opinii o Ratado wskazuje na to, że wiele osób decyduje się na korzystanie z pośrednictwa tej firmy. Największym uznaniem cieszy się obsługa klienta, która najczęściej jest określana jako profesjonalna, życzliwa i odpowiadająca rzeczowo na pytania. Wielu klientów ceni sobie w Ratado korzystną wysokość rat i podkreśla zadowolenie z niedużej ilości formalności. W swoich opiniach zaznaczają przewagę Ratado nad firmami pozabankowymi oferującymi tzw. chwilówki, które zobowiązują do bardzo szybkiej spłaty, z bardzo dużym oprocentowaniem. Ratado zapewnia klientom szybki przelew i profesjonalną, bezpieczną usługę, którą cechuje elastyczność. Dzięki temu każdy, kto składa wniosek, jest pewien, że w Ratado znajdzie propozycję odpowiednią dla siebie.

ratado opinie

 

Recenzja Ratado.pl

 

Wnioskowanie o pożyczkę to dla każdego ważna decyzja, którą należy podejmować będąc przekonanym o swoim bezpieczeństwie. Rozeznanie się na rynku pożyczkowym i wybór odpowiedniej firmy może stanowić nie lada wyzwanie. Ratado to rzetelny pośrednik pożyczkowy, który mając na uwadze możliwości finansowe klienta, przekazuje informacje do najlepszych firm pożyczkowych i zapewnia klientowi profesjonalne propozycje dopasowane do jego potrzeb. Ratado.pl to przejrzysta platforma, dzięki czemu wniosek wypełnia się intuicyjnie i ze spokojem. Cała procedura nie wymaga od klienta dużo czasu i przygotowywania wielu informacji, a w razie jakichkolwiek kłopotów Biuro Obsługi Klienta oferuje profesjonalną pomoc.

 

Rozpiętość pożyczek od 2000 do 20000 złotych daje szerokie spektrum możliwości, nie zwiększając przy tym ilości formalności i zobowiązań pożyczkobiorcy. Brak przelewów weryfikacyjnych i kierowanie się w swojej działalności Ustawą o ochronie danych osobowych świadczą o profesjonalizmie firmy i skupieniu się na indywidualnych potrzebach klienta. Wszystkie pojawiające się w sieci recenzje podkreślają wartość Ratado, jaką jest duża liczba pożyczkodawców dostępnych w jednym miejscu i prosty proces weryfikacyjny. Należy jednak pamiętać, że niektóre instytucje pozabankowe mogą wymagać sprawdzania historii kredytowej pożyczkobiorcy, co może wpływać na długość procedury. Ratado nie ma wpływu na decyzje firm pożyczkowych.

 

Ratado nie przeraża formalnościami i upraszcza to, co może wydawać się trudne. Niezależnie czy wniosek jest składany przez osobę dwudziesto- czy siedemdziesięcioletnią, może ona liczyć na pożyczkę, która umożliwi realizację osobistych celów.

 

Kontakt  do Ratado

 

Jeśli masz jakieś pytania i chciałbyś skontaktować się telefonicznie, Ratado oferuje pomoc pod numerem telefonu: 611 100 416.

Formularz umożliwiający kontakt mailowy, znajduje się pod linkiem https://ratado.pl/kontakt

 

Właścicielem Ratado.pl jest firma Money Beat Sp. z o.o., której siedziba mieści się w Warszawie przy ul. Prostej 68.

 

Czasem jedna litera może zmienić wszystko. Nie pomyl Ratado z:

 • Retado
 • Ratedo
 • Radato
 • Ratato
 • Tatado
 • Ratada
 • Radata

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.