pozyczki online

Pożyczki online

Czym są pożyczki on-line?

W dobie XXI wieku możliwości uzyskania dodatkowych środków jest naprawdę wiele. Rynek oraz usługodawcy wychodzą na przeciw oczekiwaniom klientów i dopasowują swoje oferty nie tylko do potrzeb, ale także możliwości potencjalnych klientów. Obecnie po pożyczkę nie trzeba już wybierać się do banku x lub y czy też do wszelkich instytucji pozabankowych, nowoczesnym i popularnym rozwiązaniem okazały się pożyczki on-line. Rozwój technologii był niezwykle przełomowy w zakresie bankowości. Dzięki bankowości elektronicznej można dokonać wielu transakcji zarówno w obrębie swojego banku, ale także uzyskać pożyczkę przez Internet – łatwo, szybko oraz bez wychodzenia z domu. Pożyczki on-line umożliwiają na bezproblemową i ekspresową pożyczkę środków na wybrany przez Ciebie cel. Zastanawiasz się jakie masz możliwości? Zachęcam do lektury!

Czy pożyczka a kredyt to to samo?

Pożyczki online są idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują szybkiej transakcji bez wychodzenia z domu. Jeżeli szukasz pożyczki online w 15 minut, jest to jak najbardziej możliwe. Ponadto pożyczki pozabankowe on-line to rozwiązanie, które szczególnie przydatne okazać się może w przypadku osób zadłużonych bez zdolności kredytowej. Zastanawiasz się, dlaczego? Dlatego, że w przeciwieństwie do banku, gdzie potrzebna jest historia kredytowa, zdolność, in formacje o przychodach itp. Tak w przypadku pożyczek w formie on-line lub po prostu pożyczek przez Internet istnieje dużo większe prawdopodobieństwo otrzymania jej, we względu na mniejsze restrykcje i właśnie te minimum formalności. Pożyczki przez Internet to usługi, które oferują instytucje pozabankowe, czyli tzw. parabanki. W przypadku z korzystania z ich usług najczęściej do wyboru masz dwie możliwości: krótkoterminowa forma spłaty, czyli chwilówka lub pożyczka ratalna. Szczególnie podczas okresu pandemii popularność zyskały szybkie pożyczki online, wszystko właśnie za sprawą minimalnych formalności oraz w wielu przypadkach były to także pożyczki online bez weryfikacji. Czy zatem pożyczka to to samo co kredyt? Co prawda często zamiennie stosuje się te określenia, jednak są to dwie zupełnie inne kwestie.

  • Pożyczka – w świetle kodeksu cywilnego: „ 1. Przez umowę pożyczki dający pożyczkę zobowiązuje się przenieść na własność biorącego określoną ilość pieniędzy albo rzeczy oznaczonych tylko co do gatunku, a biorący zobowiązuje się zwrócić tę samą ilość pieniędzy albo tę samą ilość rzeczy tego samego gatunku i tej samej jakości.
    § 2. Umowa pożyczki, której wartość przekracza tysiąc złotych, wymaga zachowania formy dokumentowej.”
  • Kredyt – tutaj sprawa wygląda następująco: „Przez umowę kredytu bank zobowiązuje się oddać do dyspozycji kredytobiorcy na czas oznaczony w umowie kwotę środków pieniężnych z przeznaczeniem na ustalony cel, a kredytobiorca zobowiązuje się do korzystania z niej na warunkach określonych w umowie, zwrotu kwoty wykorzystanego kredytu wraz z odsetkami w oznaczonych terminach spłaty oraz zapłaty prowizji od udzielonego kredytu.”

Na pozór podobne, jednak po zagłębieniu całkiem różne kwestie. Podstawę stanowią oczywiście regulacje prawne, które dotyczą tego, kto może być stroną umowy. Co to oznacza? Oznacza to, że regulacja opisuje kto pożyczki bądź kredytu może udzielić. Jednocześnie regulacje te opisują w jakiej formie powinna być zawarta umowa oraz co jest jej przedmiotem. Co jeszcze jest istotne przy rozróżnianiu tych dwóch form? Kredyt jest formą odpłatną i zobowiązująca dwustronnie. Pożyczka natomiast nie musi być odpłatna, a grupa podmiotów, które mogą udzielić pożyczki jest znacznie większy niż w przypadku kredytu.

Dla kogo pożyczka on-line?

Pożyczki Internetowe to przede wszystkim dla osób, które cenią swój czas. Wszystko odbywa się z poziomu strony internetowej, na której wypełnia się wniosek. Co zyskujesz decydując się na taką formę otrzymania środków? Przede wszystkich oszczędność czasu, minimum formalności oraz niezwykle szybką decyzję. Kto jeszcze skorzysta na wybraniu takiej formy otrzymania pieniędzy? Przede wszystkim osoby, którym bank odmówił kredytu lub pożyczki. Przewagą pożyczek on-line jest to, że wymagania są zdecydowanie mniejsze. Atutem jest to, że można wybrać firmę, która oferuje możliwość uzyskania pożyczki bez udziału Biura Informacji Kredytowej. W tym przypadku potrzebny jest jedynie dowód tożsamości oraz oświadczenie o wysokości uzyskiwanych dochodów. Pożyczki online bez BIK cieszą się popularnością szczególnie wśród osób, które mają już jakieś zobowiązania kredytowe zaciągnięte w banku, jednak potrzebują „natychmiastowej” gotówki. Dodatkowo stanowi to autu w przypadku pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej. Obecnie pożyczki on-line na dowód są bardzo popularna formą wsparcia finansowego. Można to zauważyć głównie po ilości firm, które oferują swoje usługi. Kto w Polsce oferuje takie usługi? Do popularnych rozwiązań zaliczyć można Vivus pożyczki online, bocian pożyczki online, które oferują nawet pożyczki online 24h.

Plus i minusy pożyczek on-line

Decydując się na pożyczkę przez Internet warto przeanalizować wszystkie za i przeciw. Pożyczki pozabankowe stały się popularne, więc zdecydowanie poszerzyła się także branża, w której powstają coraz to nowsze firmy udzielające tego typu pożyczek. Jak każde rozwiązanie, także i to ma swoje plusy i minusy.

Plusy:

·       Ograniczona ilość formalności związana z uzyskaniem pożyczki.

·       Dostępność także dla osób, które widnieją w Krajowym Rejestrze Długów,

·       Szybkość decyzji dotycząca przyznania pożyczki.

·       Możliwość uzyskania pożyczki poprzez akceptowanie różnych form dochodu: umowa o prace, umowa zlecenie, umowa o dzieło, emerytura, renta.

·       Dostępność od ręki, bez wychodzenia z domu.

·        Pożyczki prywatne bez sprawdzania baz z komornikiem.

·       W niektórych firmach dostępność bez weryfikacji, jedynie na dowód.

·       Dostępne bez udziału BIK.

·       Wysoka przyznawalność.

·       Uproszczona procedura.

·       Minimalne wymagania.

·       Elastyczne kwoty pożyczek.

Niestety, jak każde rozwiązanie, także i to ma swoje wady.

Minusy:

·       Konieczność spłaty przez zaciągnięciem kolejnego – nie można mieć równolegle dwóch pożyczek.

·       Przy wydłużeniu terminu płatności firmy stosują opłaty za te wydłużenia.

·       Niekiedy potrzebne dodatkowe zabezpieczenie – szczególnie w przypadku wysokich kwot pożyczki.

·       Ograniczone kwoty pożyczki, zazwyczaj firmy oferują do 20 tysięcy złotych.

·       Wysokie kwoty prowizji lub oprocentowania.

·       Krótki termin spłaty zobowiązania.

Pożyczki on-line – na co uważać?

Pożyczki pozabankowe na raty online, ze względu na minimum formalności to również idealna okazja dla tzw. Lichwiarzy. Warto zachować ostrożność, ponieważ pomimo tego, ze firmy oferujące takie usługi działają zgodnie z prawem, to przez własną nieuwagę możemy przeoczyć istotne zapisy. Na co więc warto zwrócić uwagę przed wzięciem pożyczki on-line:

·       Całkowity koszt pożyczki – firma pozabankowa nakłada na pożyczkobiorcę dodatkowe koszty, warto więc zapoznać się z kosztami pożyczki, żeby w przyszłości nie być niemiło zaskoczonym. W całkowitym koszcie pożyczki powinny być wszelkie informacje dotyczące odsetek, oprocentowania, kosztów dodatkowych i różnych opcjonalnych opłat.

·       Warunki pożyczki – są to wszelkie podstawowe warunki finansowania pożyczki.

·       Konsekwencje opóźnień – to niezwykle istotna kwestia! Oczywiście zakładając optymistycznie, wszystko będzie udawało się spłacić na czas, ale co jeśli podwinie nam się noga? Niezależnie od tego jaką bierzemy pożyczkę, warto znac konsekwencje, które czekają nas w przypadku opóźnienia spłaty a nawet całkowitego braku spłaty.

 

Pożyczki dla zadłużonych – online

Wśród dostępnych w Internecie ofert można znaleźć także te, które kierowane są do osób posiadających zadłużenie. To rozwiązanie, do którego potrzebujesz jedynie dowodu tożsamości. To sposób, który sprawdzi się, jeżeli nagle potrzebujesz pieniędzy, a niestety nie ma szans na udzielenie kredytu przez bank. Dodatkowo sprawdzi się, jeżeli szczególnie zależy ci na czasie – w przypadku tej opcji pomijasz wszelkie długotrwałe procesy i procedury. Niestety ze względu na wysoką dostępność i ułatwienia względem obciążonego innymi zadłużeniami konsumenta pożyczki dla zadłużonych często obarczone są wysokimi kosztami. Decydując się na taką formę warto również sprawdzić dokładnie firmę, żeby w późniejszym czasie nie okazało się, że nie był to wiarygodny pożyczkodawca. Reasumując: pożyczki dla zadłużonych kierowane są dla osób ze złą historia kredytową w ogólnopolskich rejestrach: BIK, BIG, KRD. Przyznawane są nawet osobom z niską zdolnością kredytową a także osobom, na którym ciąży komornik lub windykacja.

Jak wziąć pożyczkę przez Internet?

·       Rozeznanie – jeśli jesteś zdeterminowany i po przeczytaniu powyższego artykułu jesteś pewien, że chcesz wziąć pożyczkę on-line musisz wiedzieć, jak wygląda ta procedura krok po kroku. Pierwszym etapem jest zrobienie rozeznania w dostępnych na rynku ofertach. Co to znaczy? Sprawdź dostępne w Internecie rankingi pożyczek on-line, wejdź na ich strony i zapoznaj się ze szczegółami i ofertą. Warto także sprawdzić fora internetowe, ponieważ nikt lepiej nie opowie Ci o usłudze danej firmy, jak jej inny klient. Poznasz realne plusy i minusy, ewentualne zagrożenia, dodatkowo możesz zostać ostrzeżony przed nieuczciwymi firmami.

·       Wypełnienie wniosku – po znalezieniu firmy, która nie tylko spełnia Twoje oczekiwania, ale także ma ofertę, która idealnie pasuje do Twoich potrzeb należy uzupełnić wniosek. Znajduje się on zapewne na stronie internetowej firmy, która wybrałeś. Wniosek o pożyczkę należy wypełnić, informacje, które będą Ci potrzebne to przede wszystkim kwota, która chciałbyś uzyskać, czas spłaty, Twoje dane osobowe i adresowe, informacje o Twoich dochodach.

·       Weryfikacja – żeby otrzymać decyzję, należy zweryfikować swoją tożsamość. Najpopularniejszą metodą jest weryfikacja poprzez przelew, polega na przesłaniu niewielkiej sumy na konto pożyczkodawcy, zazwyczaj kwota ta jest natychmiastowo zwracana.

·       Odpowiedź – po przeanalizowaniu wszelkich danych oraz wniosku następuje otrzymanie odpowiedzi ze strony pożyczkodawcy. Jeżeli decyzja jest pozytywna, środki zostają przesyłane na wskazany przez Ciebie numer konta bankowego.

Podsumowanie

Pożyczka środków w formie on-line to niezwykle wygodne i szybkie rozwiązanie. To sposób, na zyskanie ekspresowo potrzebnych nam środków bez wychodzenia z domu, a wniosek można uzupełnić przez Internet. Środki najczęściej tego samego dnia przelewane są na wskazane konto. Przed podjęciem takiego kroku warto jednak przenalizować wszystkie za i przeciw, a w przypadku zdecydowania się na pożyczkę przez Internet należy starannie zweryfikować wybraną firmę i poczytać na forach informacje i opinie innych klientów. Warto również pamiętać o swoich prawach, w świetle których możemy odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od dnia jej podpisania. Zachowując wszelkie niezbędne środki ostrożności pożyczka przez Internet może okazać się wartym uwagi rozwiązaniem na pozyskanie szybkich środków.

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.