hapi-pozyczki

Pożyczka ratalna Hapipożyczki

Hapi Pożyczki to firma pożyczkowa przynależąca do koncernu IPF (należy do niego także Provident, również pożyczkodawca), oferująca pożyczki pozabankowe. Na rynku obecni są od 2014 roku i dość szybko udało się im ugruntować na nim swoją pozycję. Jak wyglądają warunki wzięcia pożyczki Hapi oraz proces weryfikacji pożyczkobiorcy, jaki jest okres spłaty pożyczki, kwota kredytu i czy warto skorzystać z tej pożyczki ratalnej?

Warunki uzyskania pożyczki

Pożyczki Hapi, to pożyczki pozabankowe. Zaciągnąć pożyczkę może w tej firmie niemal każdy. Podstawowym warunkiem, jaki musi spełniać osoba ubiegająca się o otrzymanie Hapi pożyczki, jest ukończenie 18 roku życia, a więc pełnoletność. Jednocześnie, firma w żaden sposób nie określiła górnego limitu wiekowego.

To właśnie brak ograniczeń wiekowych, oprócz warunku pełnoletności, wyróżnia Hapi pożyczki, gdy porównujemy je z innymi przedsiębiorstwami zajmującymi się podobną działalnością. Pożyczki ratalne Hapi udzielane są bowiem nawet osobom na emeryturze.

Inne podstawowe wymogi to posiadanie polskiego obywatelstwa, a także posiadanie stałego adresu zamieszkania na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Oba te warunki mają na celu sprawienie, że proces weryfikacji pożyczkobiorcy przebiegnie z łatwością.

Osoby ubiegające się o Hapi pożyczki, powinny także pamiętać o tym, że muszą posiadać ważny dowód osobisty, ponieważ zapisane na nim dane są informacjami koniecznymi do podania w trakcie składania wniosku pożyczkowego.

Chodzi tutaj oczywiście o imię, nazwisko oraz numer PESEL. Wzięcie Hapi pożyczki, tak samo jak w przypadku każdej innej, wymaga również takich podstaw, jak konto bankowe i posiadanie telefonu kontaktowego.

Warunki pierwszej pożyczki ratalnej

Uzyskanie pożyczki ratalnej Hapi po raz pierwszy wygląda bardzo podobnie jak u wielu innych firm, z tym że ta specjalizuje się w pożyczkach online. Oznacza to, że warunkiem otrzymania tej pożyczki na raty jest wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie Hapi Pożyczek.

Koniecznymi do podania informacjami są wspomniane wyżej imię, nazwisko oraz numer PESEL oraz numer kontaktowy, a także adres e-mail. Zgłoszenie może zostać zaakceptowane, bądź odrzucone.

Firmy pożyczkowe działają na podstawie różnych warunków i niektóre z nich nie udzielą pożyczki na raty np. osobom, u których w procesie weryfikacji pojawiła się pożyczka zaciągnięta już wcześniej, podczas gdy w przypadku Hapi Pożyczki nie jest to problemem.

Czy HapiPożyczki udziela pożyczek dla zadłużonych?

Osoby, które interesuje Hapi pożyczka, mające oprócz tego do spłaty pożyczki zaciągnięte w przeszłości, nie są wcale na straconej pozycji. Składając wniosek dotyczący Hapi pożyczki, można posiadać już inne zobowiązania finansowe na koncie, więc nawet ci już spłacający inny kredyt wciąż mogą spodziewać się pozytywnej decyzji pożyczkowej.

Jedyne, o czym trzeba pamiętać starając się o uzyskanie Hapi pożyczki i mając jednocześnie na głowie spłatę zobowiązania u innego pożyczkodawcy, to konieczność wykazania uzyskiwania zarobków, wpływających na rachunek bankowy klienta.

Co więcej, zarobki te muszą być w wysokości, która pozwoli na spłatę zadłużenia bez problemu oraz z uwzględnieniem innych zobowiązań i comiesięcznej spłaty raty w innych miejscach.

Jakie formy zatrudnienia akceptuje HapiPożyczki?

Skoro jednym z warunków otrzymania Hapi pożyczki, jest posiadanie zarobków, mogących pokryć spłatę zadłużenia i wysokość miesięcznej raty, czy istnieją ograniczenia lub wymagania dotyczące formy zatrudnienia akceptowanej przez pożyczkodawcę?

Przede wszystkim, dochód musi być udokumentowany na terytorium Polski. Z jakiego tytułu otrzymywać można na konto bankowe przelewy, aby można było starać się o Hapi pożyczki. Możliwe i akceptowane opcje, to zatrudnienie na umowie o pracę, umowie cywilnoprawnej lub kontrakcie, czy też działanie w zakresie własnej działalności gospodarczej.

Co ważne, Hapi Pożyczki akceptują także formę dochodu, jaką jest emerytura lub renta stała. Nie trzeba być więc nigdzie zatrudnionym. Jeśli jest się emerytem lub rencistą oraz jeśli wysokość otrzymywanych świadczeń jest wystarczająco wysoka w stosunku do miesięcznych rat, wszystko powinno przebiec pomyślnie.

Czy osoba bezrobotna może wnioskować o pożyczkę Hapipożyczki?

Wnioskować o pożyczkę może w zasadzie każdy, jednak nie każdy wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, chociaż w instytucjach pozabankowych jest to zazwyczaj łatwiejsze. W przypadku osób bezrobotnych to znaczy nieposiadających stałego źródła dochodu, rozpatrzenie wniosku będzie negatywne.

Stały, udokumentowany dochód konieczny jest, aby upewnić pożyczkodawcę, że klient jest w stanie dokonywać odpowiednich płatności na rzecz rat pożyczki, w terminie spłaty. Pożyczka ratalna nie zostanie więc udzielona osobom bezrobotnym.

Weryfikacja Klienta w Hapi Pożyczki

Każdy, kto ubiega się o pożyczkę lub kredyt musi najpierw przejść przez pewne określone i dla wielu pożyczkodawców wspólne procedury, mające na celu jego weryfikację. Wszelkie pozabankowe instytucje kierują się oficjalnymi regulaminami (także firma Hapi Pożyczki).

Zazwyczaj zgodnie z nim, każdy, kto chce uzyskać pozytywne rozpatrzenie wniosku ma na to najlepsze szanse gdy jest pełnoletni, nie występuje w BIK jako dłużnik z zaległościami oraz terminowo spłaca należności, może wykazać źródło stałego dochodu, a także nie posiada negatywnych wpisów w zewnętrznych rejestrach firmy Provident, a także rejestrach takich, jak ZBP, ERIF, BIG InfoMonitor oraz KRD.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy – przelew weryfikacyjny

Pożyczkobiorcy zawsze muszą przejść przez pewien proces weryfikacji i tak samo sprawy się mają w przypadku Hapi pożyczki, chociaż stawiają oni przy tym na minimum formalności. Weryfikacja to nieodłączna część działania firm zajmujących się udzielaniem pożyczek i sposób na upewnienie się, że osoba, z którą zawierają umowę, jest warta zaufania i uczciwa.

Hapi Pożyczki właśnie z tych powodów wymaga od każdego pożyczkobiorcy takich działań, jak np. przelew weryfikacyjny, którego należy dokonać na konto pożyczkodawcy. Chodzi tutaj jedynie o symboliczną kwotę, bo wysokość przelewu weryfikacyjnego to tylko jeden złoty.

Weryfikacja tożsamości

Tożsamość klienta zostaje potwierdzona właśnie dzięki przelewowi weryfikacyjnemu. Pozwala on na sprawdzenie przez pożyczkodawcę, czy podane przez klienta we wniosku kredytowym dane są poprawne. Wszystkie one podlegają ochronie danych osobowych, a więc nie są udostępniane osobom trzecim. Wykonanie przelewu jest łatwe i szybkie, a dokonana dzięki niemu weryfikacja sprawia, że klient może uzyskać pieniądze w bezproblemowy sposób.

Jednak jeśli okaże się, że dane podane we wniosku różnią się od tych z przelewu, weryfikacja rachunku bankowego przebiegnie negatywnie. Jeśli zawiniło błędne wprowadzenie danych w formularzu, należy wypełnić go ponownie, tym razem w poprawny sposób, a następnie jeszcze raz dokonać przelewu weryfikacyjnego, aby skorzystać z Hapi pożyczki.

HapiPożyczki – weryfikacja w bazach dłużników

Weryfikacja dzięki przelewowi nie wystarczy, aby skorzystać z Hapi pożyczki. Dodatkowym oraz istotnym krokiem jest ustalenie stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta, a więc weryfikacja danych klienta znajdujących się w rejestrze dłużników.

Jeżeli nie wykazują one, że klient posiada jakiekolwiek opóźnienia w spłacaniu zobowiązań, uzyskanie Hapi pożyczki powinno odbyć się bez problemu. Jednak nawet w sytuacji gdy klient posiada już inne zobowiązania, uzyskanie finansowego wsparcia w postaci Hapi pożyczki wcale nie jest niemożliwe.

Kluczową rolę będzie mieć w takiej sytuacji możliwość udowodnienia przez klienta, że uzyskuje on zarobki w wysokości, która pozwala na spłatę starszych zobowiązań, jak i Hapi pożyczki. Ważne także, aby wykazywane zarobki były zarobkami stałymi.

Dodatkowo dobra historia kredytowa może jeszcze bardziej pozytywnie wpłynąć na decyzję firmy o udzieleniu pożyczki danej osobie. Uzyskanie Hapi pożyczki będzie łatwiejsze, jeśli klient w przeszłości spłacił już inne pożyczki i chwilówki.

Na podstawie m.in. indywidualnej oceny zdolności kredytowej określona może zostać także ostateczna oferta pożyczki, zawierająca wysokość miesięcznej raty oraz całkowity koszt pożyczki.

Pożyczka na raty w HapiPożyczki – kwoty i termin spłaty zobowiązania

Każda firma zajmująca się udzielaniem pożyczek ustala własne zasady dotyczące terminu spłaty oraz wysokości pożyczanych pieniędzy, jak i wysokości miesięcznej raty. W Hapi Pożyczki klient może sam określić, ile chce pożyczyć oraz jaki okres spłaty jest dla niego najwygodniejszy.

Natomiast to Hapi Pożyczki ustalają oczywiście wysokość raty, uwzględniając RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania). Suma całkowitych kosztów Hapi pożyczki uzależniona jest od kwoty pożyczki, RRSO, a także kredytowanych kosztów i odsetek.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Minimalna kwota, na jaką można zaciągnąć pożyczkę kredytową w Hapi Pożyczki, wynosi 800 złotych. Z kolei kwota maksymalna, to 15 000 złotych.

Opierając się na reprezentatywnym przykładzie pożyczki ratalnej w Hapi Pożyczki, dla osoby ubiegającej się o kwotę 3 000 złotych na okres 12 miesięcy, miesięczna rata wynieść może od 390,48 złotych, biorąc pod uwagę RSSO w wysokości 142,09%. Suma całkowitych kosztów pożyczki uzależniona jest między innymi właśnie od RSSO.

Ustalenie kwoty pożyczki

Kwota pożyczki ustalana jest samodzielnie przez klienta. Podobnie sprawy mają się w przypadku ustalania ilości rat i terminu spłaty. Kwoty pożyczek wahają się od 800 zł do 15 000 zł. Z kolei czas spłaty to od 6 do 36 miesięcy.

Co więcej, jeśli ocena zdolności kredytowej klienta na to pozwoli, może on zaciągnąć kolejną, wyższą pożyczkę. Także w przypadku gdy posiada on już historię spłaconych należności w Hapi Pożyczki, otrzyma wygenerowaną specjalnie dla siebie kolejną ofertę.

Czy możliwa jest spłata pożyczki ratalnej przed terminem?

Pożyczkobiorca może opłacić całość, a także jedynie część kredytu wcześniej, zanim nadejdzie termin spłaty zobowiązania. Kwota spłaty wyższa niż ustalona rata pokryje także najbliższą nadchodzącą należność.

Postępowanie w przypadku opóźnień ze spłatą

Każdy pożyczkodawca posiada określone zasady postępowania w przypadku, gdy na odpowiednie konto bankowe nie wpłynie w terminie całkowita kwota danej raty. Zazwyczaj rata powinna być nie tylko wysłana w określonym czasie, ale także wpłynąć na konto bankowe firmy, która udzieliła nam pożyczki najpóźniej w dniu podanym jako termin spłaty.

Co jednak jeśli pożyczkobiorca nie jest w stanie spłacić raty w terminie lub po prostu zapomni to zrobić? Jak wygląda postępowanie w sytuacji, gdy z tytułu umowy jesteśmy zobowiązani do spłaty pożyczki, jednak nasza sytuacja finansowa niespodziewanie się pogorszyła i potrzebujemy więcej czasu?

Brak spłaty – co jeśli pożyczka nie zostanie spłacona na czas

Jeśli pożyczka nie zostaje spłacona przez pożyczkobiorcę na czas, firma, która mu jej udzieliła może z tytułu umowy przystąpić do działań mających wyjaśnić, z czego dane opóźnienie wynika. Tak też działa firma Hapi Pożyczki. Dodatkowo, opóźnienie równać będzie się z doliczeniem do należności dodatkowej kwoty, będącej odsetkami.

Jeśli pomimo kontaktu z dłużnikiem i powiadomień o spóźnionej spłacie raty nie zostanie ona uregulowana, pożyczkodawca zostaje postawiony w pozycji, w której musi zgłosić sprawę do rejestru dłużników. Podobne powiadomienie trafi również do biura informacji kredytowej.

Obie te rzeczy nie są dla dłużnika korzystne, ponieważ mogą negatywnie wpłynąć na jego wiarygodność kredytową. Sprawi to, że uzyskanie kolejnych pożyczek w tej, jak i innych firmach oraz bankach w przyszłości może być trudniejsze.

Pożyczkę Hapi można zacząć spłacać dopiero po dwóch miesiącach, co daje klientom szansę na otrzymanie pieniędzy, których potrzebują na wyjście z trudnej sytuacji finansowej, bez martwienia się o spłacanie rat od zaraz.

Mimo tego udogodnienia, spłat wciąż należy dokonywać w odpowiednim terminie, aż spłacona zostanie całkowita kwota kredytu, upewniając się, że dane do każdego przelewu są właściwe. Pomoże to uniknąć nieprzyjemnej sytuacji, w której pożyczkobiorca musi podjąć kroki mające na celu odzyskanie pieniędzy.

Warto zaznaczyć, że jeśli jednak do tego dojdzie, koszty tych działań pokryte będą musiały być przez pożyczkobiorcę. Mówi o tym umowa zawierana z Hapi Pożyczki, z którą należy dokładnie się zapoznać, w celu uniknięcia pomyłek i niejasności.

Wydłużenie terminu spłaty

Osoby, które na skutek różnych nieprzewidzianych wydarzeń i finansowych kłopotów nie są w stanie spłacić raty kredytu, mogą skontaktować się z Hapi Pożyczki i skorzystać z usługi wakacji kredytowych. W zależności od tego jak długim okresem spłaty charakteryzuje się konkretna pożyczka, wakacje od spłaty kredytu mogą zostać udzielone jedynie raz lub kilkukrotnie (do czterech razy).

Aby bez problemów móc skorzystać z usługi, jaką są wakacje kredytowe, nie kończąc przy tym w rejestrze dłużników, należy ubiegać się o nią nie później niż trzy dni przed momentem, w którym upływa termin spłaty pożyczki. Klient musi także spełniać odpowiednie warunki, a informacji o nich należy zasięgnąć u pożyczkobiorcy w razie potrzeby.

Rodzaje pożyczek w HapiPożyczki

Hapi Pożyczki oferują swoim klientom dwa różne rozwiązania. Są to pożyczki długoterminowe, oraz pożyczki ratalne. Czym się charakteryzują?

Pożyczka długoterminowa

To opcja dostępna dla nowych klientów i charakteryzuje się długim okresem spłaty. Ubiegać można się o nią jedynie drogą online, przez stronę www.hapipozyczki.pl.

Termin spłaty wynieść może od pół roku do 24 miesięcy. Maksymalna kwota pożyczki to 15 tysięcy zł.

Pożyczka ratalna

Pożyczka dostępna dla nowych, jak i obecnych klientów Hapi Pożyczek. Warunkiem jest pozytywny wynik przeprowadzonej oceny zdolności kredytowej.

Klienci, którzy wybierają tę opcję, mogą liczyć na pożyczkę ratalną w wysokości do 10 tysięcy złotych.

Jak wziąć pożyczkę online na raty w HapiPożyczki – krok po kroku

Wzięcie hapipożyczki nie jest niczym trudnym, ponieważ formalności ograniczone są do minimum. Wystarczy odwiedzić stronę firmy, a na niej zarejestrować się lub zalogować.

Jak wyglądają oba te procesy, oraz jakie dokumenty należy przygotować, aby wszystko przebiegło sprawnie?

Wypełnienie formularza rejestracyjnego

Dostępny na stronie formularz rejestracyjny nie powinien dla nikogo stanowić problemu. Jest czytelny i prosty do wypełnienia. Interaktywne suwaki pozwalają na określenie warunków, jakimi klient jest zainteresowany (kwota oraz okres spłaty). Informacje o przybliżonych kosztach i terminie są jednak jedynie przedstawione w przybliżeniu. Nie są to ostateczne warunki oferty pożyczki.

Rejestracja kończy się po wprowadzeniu potrzebnych danych. Następnie bardzo szybko powinna zostać wydana decyzja. Jeśli jest pozytywna, pieniądze powinny się znaleźć na koncie klienta w ciągu kwadransa. Można także wybrać opcję przelewu pocztowego.

Hapi Pożyczki – logowanie

Jeśli ktoś jest już klientem firmy Hapipożyczki, nie ma potrzeby, aby ponownie się rejestrował. Dane klienta potrzebne do wydania decyzji są już w systemie, wystarczy się jedynie zalogować.

Aby to zrobić, należy udać się do strefy klienta. Dostępny jest tam formularz, w który wpisuje się adres e-mail oraz hasło użyte przy rejestracji.

Jakie dokumenty są niezbędne do wzięcia pożyczki Hapipożyczki?

Proces rejestracji jest bardzo prosty i wymaga w zasadzie użycia jedynie numeru PESEL oraz dowodu osobistego. Wystarczy więc mieć przy sobie tylko ten dokument.

Jeśli później okaże się, że potrzebne jest coś więcej, firma poinformuje o tym klienta drogą telefoniczną.

Hapi Pożyczki — nasza opinia

Strona Hapi Pożyczek prezentuje wszystko w klarowny sposób, jednak atrakcyjne i proste w obsłudze suwaki oraz lista pytań i odpowiedzi dostępna w zakładce obsługi klienta nie dają wszystkich potrzebnych informacji. Użyty przez firmę kalkulator obliczający przykładowe kwoty może sprawić, że ktoś błędnie zrozumie rzeczywiste warunki pożyczki. Podaje on bowiem tylko przykładowe zależności między kwotą pożyczki, okresem spłaty i wysokością raty.

Wszelkie informacje, które mają coś wspólnego z rzeczywistymi warunkami, zostają klientowi udostępnione dopiero po pozytywnym zakończeniu procesu weryfikacji. Tak więc podobnie jak w przypadku każdej firmy świadczącej podobne usługi, warto dobrze przemyśleć decyzję o zaciągnięciu w niej pożyczki. Może bowiem być tak, że faktyczne obciążenie będzie wyższe, niż się tego spodziewaliśmy, wnioskując jedynie na podstawie prognoz online. Ogólnie jednak mówiąc Hapi Pożyczki ma długą historię świadczenia usług, pokazującą, że jest firmą wartą zaufania. W razie jakichkolwiek wątpliwości, warto poszukać informacji np. na stronie UOKiK, gdzie znajdując się odpowiedzi na wiele pytań dot. pożyczek w instutucjach takich, jak Hapi Pożyczki.

Firma oferuje wachlarz darmowych usług - źródło: www.hapipozyczki.pl

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.