pozyczka na weksel

Pożyczka na weksel

Pożyczka pozabankowa na weksel jest ratunkiem dla osób zmagających się z kłopotami finansowymi. Można ją załatwić szybko, a w dodatku niemalże bez formalności. Na czym dokładnie polega i czy jest bezpieczna?

Pożyczka na weksel – co to jest?

Pożyczkę tylko na weksel zawiera się między osobami prywatnymi. Jej zabezpieczeniem jest papier wartościowy. Dzięki niemu prywatna pożyczka na weksel jest chroniona dokumentem zawierającym jej dokładne warunki, podpisanym przez obie strony.

Pożyczka pod weksel – na czym polega?

Zastanawia Cię, na czym polega pożyczka pod weksel? Jej formuła jest bardzo łatwa i przebiega podobnie jak zawarcie zobowiązania na podstawie umowy cywilno-prawnej. Wystarczy, że znajdziesz pożyczkobiorcę i wypełnicie weksel, zawierając w nim niezbędne informacje, takie jak:

  • Dane obu stron;
  • Datę i podpisy;
  • Zobowiązanie regularnej spłaty i jej formę;

W przypadku pożyczki prywatnej na weksel strony same ustalają jej szczegółowe warunki i wspólnie muszą wyrazić na nie zgodę podpisem.

Sprawdzona pożyczka na weksel – mocne i słabe strony

Pożyczki na umowę cywilno-prawną i weksel są zawierane między osobami prywatnymi. To wygoda dla pożyczkobiorcy, ale również pewne ryzyko.

Pożyczka od osoby prywatnej na weksel

Zaciągając zobowiązanie u osoby prywatnej, upewnij się, że jest ona uczciwa i wiarygodna. Sprawdź opinie o niej w Internecie i oceń, czy jest godna zaufania i Cię nie oszuka.

Pożyczka bez BIK na weksel

Pożyczka na weksel bez BIK to rozwiązanie dla osób, które mają zaciągnięte inne zobowiązania lub już miały problem ze spłacaniem długów. Nie są w tym przypadku sprawdzane krajowe rejestry, a pożyczkodawcy zwykle nie chcą zaświadczeń o zarobkach.

Pożyczka na weksel z Łodzi, Opola i innych miejsc – całkowicie zdalnie

Chcesz wziąć pożyczkę na weksel we Wrocławiu, czy może w innym mieście? Nie ma różnicy, bo dostaniesz ją nawet bez wychodzenia z domu. W Internecie jest wiele serwisów, których zadaniem jest kojarzenie osób oferujących usługę z tymi, które potrzebują pieniędzy. Wystarczy określić warunki, podpisać dokumenty i gotowe. Dostaniesz pożyczkę na weksel w Warszawie czy jakimkolwiek innym miejscu.

Pożyczka na weksel – Poznań i inne polskie miasta

Jeśli wolisz tradycyjne rozwiązania, również nie będzie z tym problemu. Pożyczka na weksel w Krakowie czy innym dużym mieście możliwa jest do zaciągnięcia również stacjonarnie, w biurach podmiotów finansowych umożliwiających realizację tego typu usług. Ich oferty również znaleźć możesz przez Internet.

Pożyczka na weksel in blanco

Zgodnie z decyzją TSUE, przy pożyczkach na weksel online i tradycyjnych, dozwolone jest używanie weksli In blanco. Oznacza to, że papier wartościowy jest ważny też wtedy, gdy nie wpisano kwoty, ale są na nim podpisy stron.

Jest to ryzyko dla pożyczkobiorcy. Po podpisaniu formalności pożyczkodawca może wstawić w puste miejsce kwotę wyższą, niż ta, którą uzgodniono. Dlatego tak ważne jest zawarcie na wekslu wszystkich warunków transakcji, by chronił obie strony.

Czy opłaca się brać więc pożyczki na weksel? Opinie na ich temat mogą być różne, ale jeśli zadbasz o dobrze sporządzony dokument i skorzystasz z usług zaufanego pożyczkodawcy, możesz otrzymać pieniądze bez walki z bankami, formalnościami i procedurami sprawdzającymi wiarygodność.

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.