Pożyczka gotówkowa w PKO BP czy PEKAO SA?

Zdarza się, że jesteśmy w sytuacji, kiedy nasze dochody nie są wystarczające do zaspokojenia naszych potrzeb. W takim momencie warto zapoznać się z ofertą kredytu gotówkowego oferowanej przez banki PEKAO S.A. oraz PKO BP. Badania opinii publicznej już od 2009 roku wskazują niezmiennie, że bank PKO BP i PEKAO S.A., cieszą się największym zaufaniem wśród Polaków.

Jak najłatwiej dostać kredyt gotówkowy?

Najprostszym sposobem uzyskania kredytu bankowego, czy pożyczki bankowej jest wnioskowanie o nią w banku, gdzie mamy konto. Najkorzystniejszą sytuacją dla nas jest, kiedy na konto w tym banku wpływa nasze wynagrodzenie. W ten sposób oszczędzamy sobie konieczności składania wielu dokumentów, ponieważ pracownik banku szybko zorientuje się w naszej sytuacji finansowej, wyliczy zdolność kredytową. To bank, w którym mamy konto najczęściej sam wychodzi z korzystnymi ofertami dla swoich stałych klientów.

Czy jest jakaś różnica między kredytem gotówkowym a pożyczką gotówkową?

Potrzebując dodatkowego wsparcia w postaci gotówki większość z nas tożsamo rozumie pojęcie kredytu gotówkowego i pożyczki gotówkowej. Jest to jednak błąd, ponieważ są to dwa różne produkty. Pierwszą różnicą pomiędzy kredytem, a pożyczką jest sposób regulacji. Kredyt, jest regulowany przez prawo bankowe, pożyczka natomiast jest zawierana w oparciu o przepisy kodeksu cywilnego. Tak więc kredyt uzyskamy tylko w banku, natomiast pożyczkę niekoniecznie, może jej udzielić nawet osoba fizyczna. Znacznie łatwiej uzyskać pożyczkę gotówkową, niż kredyt gotówkowy, ponieważ wymaga przedstawienia znacznie mniejszej ilości dokumentów. Tylko banki mogą oferować oba te produkty, których warunki, ze względu na różne promocje, jakie instytucje bankowe wprowadzają  warto poznać głębiej. Uzyskanie pożyczki jest też w praktyce możliwe w dużo krótszym czasie.

Kredyt gotówkowy PKO SAkredyt gotówkowy PKO BP

Przewagą banku PKO BP, nad jego konkurentem PEKO S.A. jest dostępność placówek. Bank PKO BP posiada ich 1132, a  Bank PKO S.A.- 812. PKO BP posiada bardzo wiele agencji terenowych także w mniejszych miejscowościach, przez co więcej osób ma możliwość skorzystania z pomocy doradcy. Oba banki posiadają podobne produkty, warto jednak zapoznać się z ich ofertą bliżej.

PKO pożyczka gotówkowa vs pożyczka gotówkowa PEKAO SA

Bank PKO BP proponuje swoim klientom pożyczkę gotówkową na dowolny cel do wysokości 200 000 zł. W PEKAO SA możemy się starać o finansowanie w wysokości do 250 000 zł. Pożyczka gotówkowa PKO proponowana jest  w tych dwóch bankach na zbliżony okres. Realna Stopa Rocznego Oprocentowania (RRSO) przemawia za to na korzyść PKO BP. Oba banki deklarują wypłatę środków nawet w ten sam dzień, kiedy złożymy wniosek. Także w obu instytucjach możliwe są odmienne oferty w zależności od naszych potrzeb:

  • długości okresu kredytowania/ pożyczki
  • kwoty kredytu/ pożyczki
  • możliwości skorzystania z bonusów

Jeżeli chodzi o promocje i bonusy dla kredytobiorców, oba banki przewidują różne udogodnienia. W PKO S.A. na specjalne warunki mogą liczyć klienci, którzy np. dokonają wydatku środków na cele ekologiczne, tutaj zakres jest szeroki i obejmuje wprowadzenie innowacji ekologicznych w domu, jak i np. zakup pojazdów z napędem hybrydowym. PKO BP premiuje tylko tych, którzy przyznane środki przeznaczą na panele fotowoltaiczne.

Pożyczka gotówkowa PEKAO SA  jest bardzo ciekawym produktem, podobnie jak pożyczka gotówkowa PKO BP. To, która będzie korzystna akurat dla nas zależne jest od konkretnego przypadku oraz celu, na jaki chcemy przeznaczyć środki. Dla każdego z nas najwygodniej jest wziąć kredyt, czy pożyczkę na cel dowolny, jednak takie rozwiązanie może być po prostu mniej opłacalne. Jeżeli wiemy, na co konkretnie chcemy przeznaczyć pozyskane środki warto sprawdzić, czy akurat ten cel nie jest objęty specjalną ofertą. Zakup auta hybrydowego będzie nas kosztował znacznie mniej, jeżeli zaznaczymy w banku PEKAO S.A., że środki wydamy na ten akurat cel.

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.