pożyczka gotówkowa

Pożyczka gotówkowa. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Dodatkowe środki dostępne na wyciągnięcie ręki, bez stosu formalności i zaświadczeń? Jeśli chcesz pożyczyć pieniądze szybko, wygodnie i bezpiecznie, sięgnij po pożyczkę gotówkową. W artykule wyjaśnimy, na co zwrócić uwagę przed złożeniem wniosku pożyczkowego.

Niedroga, dostosowana do potrzeb pożyczkobiorcy pożyczka gotówkowa to skuteczny sposób na pozyskanie kilkunastu, kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych. Dzięki możliwości przeznaczenia pieniędzy na dowolny cel z pożyczką gotówkową z powodzeniem zrealizujesz najbardziej śmiałe plany. Czym jest w praktyce pożyczka gotówkowa i kto może ją dostać?

Czym jest pożyczka gotówkowa?

Pożyczka gotówkowa to rodzaj umowy pożyczkobiorcy z instytucją finansową. Zgodnie z jej zapisami, pożyczkodawca udostępnia pożyczkobiorcy określoną sumę pieniędzy. Obowiązkiem pożyczkobiorcy jest natomiast zwrot pożyczonej sumy w miesięcznych ratach w kwotach i terminach wskazanych w harmonogramie spłat. Ogromną zaletą pożyczki gotówkowej jest możliwość przeznaczenia pieniędzy na dowolny, niezwiązany z działalnością gospodarczą cel. Dodatkowe środki mogą posłużyć Ci więc do sfinansowania nieprzewidzianych wydatków, bieżących kosztów lub długo odkładanych marzeń i planów.

Kto może wziąć pożyczkę gotówkową?

Kolejną zaletą pożyczki gotówkowej jest brak wygórowanych wymagań w stosunku do pożyczkobiorców. Aby otrzymać dodatkowe środki, wystarczy być osobą pełnoletnią, dysponującą pełną zdolnością do czynności prawnych, dowodem osobistym, numerem PESEL oraz wymaganą przez pożyczkobiorcę zdolnością kredytową. W zależności od kwoty finansowania oraz wewnętrznych procedur stosowanych przez instytucje finansowe do pożyczenia pieniędzy może wystarczyć jedynie dowód osobisty i wyciągi z konta (taka procedura jest powszechna przy pożyczkach opiewających na niewielkie kwoty). W przypadku wyższych kwot niezbędne jest dostarczenie dokumentów potwierdzających wysokość i źródło dochodu.

Jak wnioskować o pożyczkę gotówkową?

Sposób wnioskowania o pożyczkę gotówkową zależy od instytucji finansowej oraz szczegółów konkretnej oferty. Dzięki powszechnej cyfryzacji i zaawansowanym technologiom klienci banków i powszechnych kas oszczędnościowo-kredytowych mogą dziś wnioskować o dodatkowe środki nie tylko w oddziale, ale także przez Internet, telefon i w aplikacji mobilnej.

Zanim sięgniesz po pożyczkę — 3 rzeczy, które musisz wiedzieć

Pożyczki gotówkowe to popularne produkty dostępne w większości banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Wybór przypadkowej może narazić Cię nie tylko na dodatkowe koszty, ale również na utrudniony proces wnioskowania czy konieczność rezygnacji z atrakcyjnych benefitów.

Zanim złożysz wniosek pożyczkowy, przyjrzyj się dostępnym na rynku ofertom, zwracając szczególną uwagę na:

  • dostępne kwoty pożyczki gotówkowej. Większość pożyczkodawców z powodzeniem pożyczy Ci kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Jeśli jednak do realizacji swoich celów potrzebujesz co najmniej kilkuset, w pierwszej kolejności wyselekcjonuj instytucje, które pożyczą Ci taką kwotę;
  • koszty pożyczki gotówkowej. Dobra pożyczka gotówkowa nie może być droga. Zbyt wysokie raty szybko przesłonią radość z realizacji marzeń, zwiększając ryzyko kłopotów z płynnością finansową. Zanim złożysz wniosek o pożyczkę, sprawdź, ile w praktyce zapłacisz za pożyczone środki. Wskaźnikiem, który dostarczy Ci tej wiedzy, nie jest jednak oprocentowanie, lecz RRSO — rzeczywista roczna stopa oprocentowania. RRSO zawiera w sobie wszystkie dodatkowe koszty towarzyszące pożyczeniu pieniędzy i precyzyjnie ilustruje koszt finansowania w skali roku;
  • dodatkowe udogodnienia. Niższe oprocentowanie dzięki regularnemu wpływowi wynagrodzenia na konto, wakacje pożyczkowe czy możliwość odroczenia pierwszej raty to dodatkowe udogodnienia, które zwiększają atrakcyjność pożyczki. Choć nie powinny być najważniejszym kryterium wyboru, będą z pewnością miłym dodatkiem do niskiego RRSO.

Wybrana w przemyślany sposób pożyczka gotówkowa pomoże Ci realizować plany i marzenia, a dzięki niskiej racie nie obciąży Twojego budżetu.

Źródło:

https://www.totalmoney.pl/artykuly/8900,kredyty-gotowkowe,na-co-zwrocic-uwage-biorac-kredyt-gotowkowy,1,1

 

 

Artykuł sponsorowany

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.