Pożyczka długoterminowa (online) dla zadłużonych – bez BIK i KRD

Pożyczki długoterminowe kojarzą się głównie z bankami. Jednak nie tylko tam można zaciągnąć tego rodzaju zobowiązanie. Instytucje pozabankowe oferują pożyczki, które mogą być dobrą alternatywą dla osób zadłużonych. Pożyczka długoterminowa online jest idealnym wyjściem dla kogoś, kto potrzebuje wyższej kwoty, rozłożonej na raty z krótkim czasem oczekiwania i minimalnymi formalnościami.

Pożyczka długoterminowa pozabankowa – co to jest?

Tego rodzaju zobowiązanie to ogólnodostępny i łatwy w uzyskaniu produkt finansowy. Pieniądze można otrzymać bez wychodzenia z domu i w zaledwie kilkanaście minut. Kolejną zaletą jest duża elastyczność w stosunku do osób z nienajlepszą historią kredytową. 

Pożyczka długoterminowa pozabankowa – podstawowe cechy:

 • minimalna Ilość formalności – tego rodzaju zobowiązanie nie wymaga skomplikowanych i długotrwałych procedur,
 • pożyczka długoterminowa bez zaświadczeń – zdecydowana większość banków wymaga dokumentu, który potwierdza dochód. W przypadku instytucji pozabankowych, wystarczy złożyć jedynie oświadczenie o uzyskiwanych dochodach, w których należy wskazać źródło zarobku,
 • pożyczka długoterminowa bez BIK i KRD – wiele z firm posiada w swojej ofercie pożyczki dla osób zadłużonych. W takiej sytuacji nie sprawdzają żadnych baz albo akceptują złą historię kredytową pożyczkobiorcy,
 • długi okres kredytowania – oprócz możliwości zaciągnięcia wysokiej sumy, czas na jej spłatę może wynosić rok, 3, a nawet 5 lat,
 • różne źródła dochodu – pożyczka długoterminowa przez internet, może zostać udzielona na podstawie każdego dochodu.

Pożyczka długoterminowa pozabankowa – dla kogo?

To produkt finansowy skierowany do szerokiego grona odbiorców, ponieważ firmy pożyczkowe nie analizują dokładnie zdolności kredytowej przyszłego pożyczkobiorcy. Po spełnieniu kilku wymogów, tego rodzaju zobowiązanie może ubiegać się emeryt, rencista, student, bezrobotny, a nawet osoba mająca zajęcie komornicze.

Aby otrzymać pożyczkę długoterminową pozabankową, należy spełnić następujące warunki:

 • posiadać aktualny dowód osobisty,
 • posiadać aktywne konto w banku,
 • mieć polski numer telefonu oraz e-mail,
 • spełnić wymóg wieku – musi się on mieścić w zakresie, jaki preferuje instytucja finansowa.
 • posiadać polskie obywatelstwo, a także stałe miejsce zamieszkania na terenie kraju,
 • otrzymywać regularne dochody, mogące pochodzić z różnych źródeł.

Pożyczki długoterminowe pozabankowe – wnioskowanie

Składanie wniosku o tego typu zobowiązanie jest szybkie i proste. O pożyczkę wnioskuje się przez internet, a pieniądze trafiają na konto nawet w ciągu 15 minut od chwili pozytywnego rozpatrzenia wniosku. W praktyce wygląda to w ten sposób, że po wybraniu najlepszej oferty, należy dostosować kwotę oraz okres spłaty do naszych możliwości finansowych. Następnie należy otworzyć wniosek i uzupełnić takie dane jak: 

 • imię i nazwisko,
 • adres zamieszkania i zameldowania,
 • PESEL,
 • numer konta bankowego,
 • numer telefonu,
 • inne wymagane dane.

Potem należy poczekać na rozpatrzenie wniosku. Niektóre firmy robią to automatycznie, na decyzję innych należy poczekać kilkanaście minut.

Pożyczka długoterminowa – jak wybrać najlepszą?

Zwykle najistotniejszym kosztem każdej pożyczki jest prowizja oraz oprocentowanie. Ceny te są mocno zróżnicowane. Część pożyczkodawców ukrywa swoje koszta w prowizjach, inne jasno określają cenę swoich produktów finansowych. O całkowitym koszcie pożyczki musi poinformować nas pożyczkodawca. 

Warto sprawdzić, czy instytucja finansowa oferuje potencjalnym pożyczkobiorcom przedłużenie terminu spłaty. Niektóre z nich umożliwiają odroczenie spłaty, jeśli wynika to z przyczyn losowych, np. choroba, śmierć bliskiej osoby.

Czasem instytucje pożyczkowe umożliwiają zmianę daty spłaty zobowiązania, np. z 5 na 15 każdego miesiąca. Będzie to udogodnieniem dla osoby, która zmieniła pracę i wynagrodzenie otrzymuje w innym terminie. Jeśli pożyczkobiorca przewiduje możliwość spłaty pożyczki przed terminem, warto sprawdzi która instytucja finansowa nalicza najmniejszą prowizję, która jest bezzwrotna. 

Wybierając pożyczkę długoterminową pozabankową należy dokładnie przeanalizować swoje możliwości. Kluczowa dla pożyczkobiorcy powinna być comiesięczna rata zobowiązania, nie zaś okres spłaty. Ten drugi oczywiście wpływa na wysokość raty, jednak jeśli będzie za krótki, może okazać się, że wysokość raty będzie stwarzać problemy i mocno nadwręży domowy budżet.

Oczywiście im dłuższy okres spłaty zobowiązania, tym większe odsetki poniesie pożyczkobiorca. Bezpieczniej jednak jest spłacać mniejsze raty, które nie będą stanowić problemu, niż postawić na wyższe z krótszym okresem spłaty.

Pożyczka długoterminowa pozabankowa bez baz to doskonała alternatywa dla osób będących z kiepskiej sytuacji finansowej i potrzebujących zastrzyku gotówki. Jednak przed jej zaciągnięciem należy sprawdzić i przemyśleć wiele kwestii, aby uniknąć niemiłych niespodzianek i zadbać o swoje bezpieczeństwo. Warto także zastanowić się nad własnymi możliwościami finansowymi, aby w efekcie nie doprowadzić do pętli zadłużenia.

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.