pozyczka bez krd

Pożyczka bez KRD

Czasem zdarza się, że potrzebujemy pożyczyć pieniądze, niestety nie zawsze mamy możliwość zwrócenia się w tej kwestii do najbliższych, czy bank zawsze jest jedyną opcją? Na szczęście już nie. Odkąd banki przestały być jedynym miejscem, w którym można było uzyskać dodatkowe środki pieniężne ludzie coraz chętniej korzystają alternatywnych rozwiązań.

W Polsce niezwykłą popularnością cieszą się firmy finansowe, które umożliwiają otrzymanie dodatkowych pieniędzy w procesie, który nie tylko zajmuje mało czasu, ale również umożliwia pożyczenie pieniędzy bez angażowania np. BIK, KRD, BIG, ERIF. Dlaczego ludzie analizując te oferty wybierają właśnie takie instytucje? Na czym polega ten proces i jakie warunki trzeba spełniać? O tym wszystkim dowiesz się po przeczytaniu tego tekstu. Przeanalizuję w nim wszystkie ważne kwestie, przybliżę wyżej wymienione instytucje i ich działalność.

Pożyczki pozabankowe

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych środków, a nie chcesz udać się w tym celu do banku masz kilka alternatywnych rozwiązań, dzięki którym jest to możliwe. Firmy pożyczkowe to obecnie niezwykle obszerna kategoria instytucji, które umożliwiają pożyczki online. Instytucje pożyczkowe nazywane pozabankowymi to wyspecjalizowane firmy działające na rynku finansowym, które zajmują się pożyczaniem pieniędzy. Oferty firm pozabankowych mają w swojej ofercie głównie:

  1. Pożyczki hipoteczne – pod zastaw nieruchomości.
  2. Pożyczki lombardowe – w tym przypadku pożyczki udziela lombard.
  3. Pożyczki społecznościowe – oferowane przez serwisy pożyczek społecznościowych.
  4. Pożyczki ratalne – udzielane na wyższe sumy, w których spłaty podzielone są na raty.
  5. Chwilówki – pożyczki na mniejsze sumy, zazwyczaj polegają na jednorazowej spłacie.

Dlaczego pożyczki pozabankowe cieszą się taką popularnością? Przede wszystkim dlatego, że pożyczki pozabankowe często udzielane są nawet bez zdolności kredytowej. Dla wielu osób jest to atut, ponieważ w wielu przypadkach banki właśnie z tego powodu nie udzielają im pożyczek. Wtedy właśnie rozwiązaniem są pożyczki pozabankowe.

Udzielenie pożyczki zazwyczaj odbywa się w formie online, polega na wypełnieniu odpowiedniego wniosku, sprawdzeniu i weryfikacji przez firmę pożyczkową i otrzymanie decyzji, dodatkowo najczęściej otrzymanie pozytywnej decyzji jest równoznaczne z natychmiastowym przelewem środków na wskazane konto bankowe. Pozabankowe pożyczki ratalne to również wygoda dla osób, które potrzebują większej pożyczki, jednak nie mają możliwości spłacić jej jednorazowo.

Oferty pożyczek są niezwykle elastyczne, więc każdy konsument jest w stanie znaleźć idealne dla siebie rozwiązanie. Warto szczegółowo zapoznać się z treścią umowy, ponieważ to w niej zawarte są wszelkie niezbędne informacje: rzeczywista roczna stopa oprocentowania, termin spłaty pożyczki, okres spłaty w przypadku dłuższego zobowiązania, całkowita kwota zaciągniętej pożyczki. Jeżeli więc liczysz się z tym, że bank odmówi Ci wsparcia finansowego, warto znaleźć odpowiedni kredyt gotówkowy w innej instytucji.

Czym są bazy dłużników

Sprawdzanie baz dłużników to główna praktyka sprawdzana klienta w banku i innych instytucjach finansowych. Widnieją w nich wszelkie niezbędne informacje, które pomagają bankowi lub instytucji pozabankowej w podjęciu decyzji, czy przyznać konsumentowi pożyczkę, czy tez nie. Bazy dłużników są nie tylko wygodnym rozwiązaniem dla firm i instytucji, warto także samemu co jakiś czas sprawdzić te rejestry, żeby mieć pewność, czy na przykład nikt na nasze dane nie wziął pożyczki.

W dobie XXI wieku, kiedy to rozwijająca się technologia ułatwiła nam wiele rozwiązań, między innymi w postaci możliwości wzięcia pożyczki online, należy być bardziej czujnym. Dlaczego? To łatwiejsza okazja dla oszustów. Wiele przykrych historii dotyczących oszustw finansowych można znaleźć na forum w sieci, należy być więc ostrożnym. Warto zaznaczyć, że tych baz jest naprawdę wiele, jednak w Polsce najbardziej popularnych jest pięć rejestrów, ale o tym później.

Zastanawiacie się, za co można znaleźć się w takiej bazie? Otóż nie tylko za niespłacany kredyt. Za co więc można znaleźć się takim rejestrze:

  1. Za nie uiszczenie opłaty za gaz, wodę czy prąd,
  2. Za niespłacanie alimentów.
  3. Za nieuregulowane mandaty karne.
  4. Za zadłużenia u operatorów telefonii komórkowej.
  5. Za nieopłacony czynsz.

Czy więc nawet najmniejsze potknięcie będzie powodem znalezienia się w krajowym rejestrze dłużników? Na szczęście nie! Żeby trafić do któregokolwiek rejestru, należy spełniać określone kryteria związane z nieopłaconymi zobowiązaniami:

  1. Zadłużenie musi mieć więcej niż 60 dni.
  2. Wierzyciel ma obowiązek poinformowania dłużnika o tym, że zamierza dodać go do rejestru.
  3. Kwota zadłużenia w przypadku osoby fizycznej musi wynosić minimum 200 zł, a w przypadku firmy 500 zł.

KRD, BIG, ERIF, BIK i KDIT, czyli co warto wiedzieć o bazach dłużników

W Polsce istnieje kilka baz, w których firma udzielająca pożyczki może sprawdzić konsumenta, są to:

  1. KRD, czyli Krajowy Rejestr Długów – powszechnie określany jako krajowy rejestr dłużników, wgląd do niego mają wierzyciele, firmy oraz osoby prywatne.
  2. BIG, czyli Biuro Informacji Gospodarczej – to baza, która umożliwia wymianę informacji między bankami, w tym miejscu można znaleźć informacje dotyczące wywiązywania się ze zobowiązań finansowych nie tylko firm, ale i osób.
  3. ERIF – rejestr finansowy, który gromadzi dane dotyczące płatników oraz dłużników.
  4. BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej – zbiór danych o historii kredytowej.
  5. BIG KDIT, czyli Krajowa Informacja Dłużników Telekomunikacyjnych, dotyczy osób i firm, które posiadają niespłacone zobowiązania telekomunikacyjne.

Brak zdolności kredytowej, czyli jakie są alternatywy

Jeżeli z jakiegokolwiek powodu widniejesz w KRD warto zdecydować się na pożyczkę gotówkową w firmie, która umożliwia udzielenie pożyczki bez sprawdzania baz dłużników. Obecnie na rynku istnieją także firmy, które oferują pożyczki nawet osobom posiadającym złą historię kredytową. Jeżeli jesteś w takiej sytuacji i liczysz na zastrzyk gotówki, niestety musisz znaleźć odpowiednie dla siebie rozwiązanie. Obecnie firmy pozabankowe mają niezwykle elastyczną ofertą, oferują między innymi usługi dla osób, którym banki odmawiają pożyczek, między innymi: dla osób zadłużonych, dla osób, które mają niewielką zdolność kredytową, a nawet dla osób o negatywnej historii kredytowej.

Czy jest więc jakiś haczyk takiego rozwiązania? Firma pożyczkowa, która udziela kredytu osobie zadłużonej musi wliczyć sobie ryzyko udzielania takiej pożyczki w jej koszty, co za tym idzie, rozwiązanie to będzie prawdopodobnie droższe. Pożyczka bez BIK to jednak wygodne rozwiązanie, które umożliwi uzyskanie środków na Twój cel. W przypadku niespłacania zaciągniętych zobowiązań kary finansowe związane zw zwłoką są niezwykle restrykcyjne, pamiętaj więc o spłacaniu ich na czas. Jeżeli posiadasz więc negatywną historię kredytową, to pożyczka bez BIK może być jedynym możliwym rozwiązaniem.

Ofert pożyczek pozabankowych to niezwykle obszerna kategoria, ponadto na polskim rynku jest mnóstwo firm oferujących takie usługi. Warto więc poznać zalety i wady ofert pozabankowych, odpowiednie przygotowanie i sprawdzenie informacji przed skorzystaniem z usług, pozwoli uniknąć nieporozumień i niejasności. Warto także poznać opinie klientów, na przykład na portalach społecznościowych lub forach internetowych. Oczywiście na samym początku warto zaznaczyć, że aby móc otrzymać pożyczkę bez KRD niezależnie od instytucji trzeba spełniać kilka warunków:

  1. Być posiadaczem konta bankowego.
  2. Mieć ukończone 18 lat.
  3. Być obywatelem Polski.
  4. Posiadać ważny dokument tożsamości.

Wady i zalety pożyczki bez KRD

Decydując się na pożyczkę pozabankową bez udziału Biura Informacji Kredytowej, Biura Informacji Gospodarczej i innych rejestrów warto przeanalizować zalety i wady tego rozwiązania.

Zalety:

  1. Możliwość uzyskania dodatkowych środków.
  2. Pożyczka bez sprawdzania historii kredytowej.
  3. Szybkość i wygoda.
  4. Możliwość uzyskania środków dla zadłużonych.
  5. Dobre dla osób widniejących w bazach osób zadłużonych.
  6. Minimum formalności.
  7. Możliwość uzyskania pożyczki bez wychodzenia z domu.

To rozwiązanie oprócz niewątpliwych zalet posiada także swoje wady. Są to między innymi:

  1. Większe oprocentowanie i prowizja.
  2. Konieczność posiadania zaświadczenia o dochodach.
  3. Konieczność posiadania konta w banku.
  4. Niezwykle rygorystyczne zasady spłaty zobowiązań.

Tak jak w przypadku każdej pożyczki, tak i to rozwiązanie ma plusy i minusy. Przede wszystkim bez wątpienia jest to dobre rozwiązanie dla osób, które znajdują się w rejestrach. Te osoby mają dużą szanse na otrzymanie pożyczki, ponieważ firma często nie sprawdza swoich konsumentów. Jednakże należy liczyć się z tym, że będzie to pożyczka droższa, ponieważ pożyczkodawca musi wliczyć sobie wszystko w koszty ryzyka.

Podsumowanie

Jeżeli wiesz, że Twoje dane znajdują się w jakimkolwiek z wymienionych w tym artykule rejestrów, warto żebyś zapoznał się z ofertą usług pozabankowych. Prawdopodobnie oferty takie jak pożyczka bez KRD czy BIK może być jedyną możliwością na uzyskanie dodatkowych środków. Jest to nowoczesne i niezwykle wygodne rozwiązanie, jednak oprócz niewątpliwych zalet, tak jak i każde inne rozwiązanie posiada także swoje wady. Oferta wielu firm skierowana jest właśnie do osób, które posiadają negatywną historię kredytową, są zadłużone, lub nie posiadają zdolności kredytowej.

Oferta pożyczek pozabankowych jest naprawdę obszerna, warto więc zapoznać się z poszczególnymi usługami, ponieważ na rynku istnieją firmy, które z pewnością udzielają pożyczek, które Cię interesują. Przed skorzystaniem z usługi zalecam zapoznanie się szczegółowo z oferowanymi produktami, a także wszystkimi parametrami, takimi jak roczna rzeczywista stopa oprocentowania, całkowity koszt pożyczki. Ponadto warto upewnić się jakie kary wiążą się z brakiem spłaty zobowiązań w terminie. Niestety w przypadku osób, które są w trudnej sytuacji związanej z wpisem do rejestrów, muszą się one liczyć z tym, że prawdopodobnie firma może oczekiwać od nich dodatkowych zabezpieczeń, na przykład w postaci poręczyciela.

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.