mikroratka opinie informacje

Mikroratka: chwilówki – informacje, opinie i recenzja

Niespodziewane wydatki mogą zaskoczyć każdego. Zepsuta lodówka, pralka lub samochód mogą nadwyrężyć każdy domowy budżet. Często rozwiązaniem staje się wtedy pożyczka. Na rynku znajdziemy jednak wielu pożyczkodawców. Którego wybrać? Tutaj analizujemy ofertę marki Mikroratka.

Sektor pożyczkowy rozwija się dynamicznie od bardzo wielu lat w Polsce. Duże zainteresowanie pożyczkami sprawia, że powstaje coraz więcej pozabankowych pożyczkodawców. Wybierają oni najczęściej internet jako kanał kontaktu z klientami. W tym artykule prezentujemy jedną z takich marek pożyczkowych. Mowa tu o warszawskiej Mikroratce.

Mikroratka – czym jest i czy można tam bezpiecznie pożyczać pieniądze?

Już elegancka, bardzo intuicyjna i tak naprawdę prosta strona internetowa zachęca do tego, żeby skorzystać z oferty marki Mikroratka. Widać, że mamy do czynienia z profesjonalną firmą, która dba o każdy detal swojej oferty i przykłada dużą wagę do komunikacji ze swoimi klientami i potencjalnymi klientami. Chociaż strona www Mikroratka nie jest rozbudowana, bez problemu można znaleźć najważniejsze informacje o pożyczce, o jej warunkach i kosztach (przede wszystkim wskaźnik RRSO, który pokazuje wszystkie koszty w skali roku).

Podstawowe informacje o pożyczkodawcy

Marka Mikroratka chwali się tym, że jej podstawową misją jest udzielanie pożyczek w najdogodniejszym dla klienta miejscu. Najdogodniejszym miejscem jest oczywiście dom klienta. Mikroratka stawia zatem na pożyczki domowe. Oznacza to tyle, że pieniądze można bez problemu pożyczyć bez wychodzenia z domu i wtedy, gdy klient ma na to naprawdę czas. Nie trzeba przystosowywać się do godzin pracy placówki pożyczkodawcy. Raty potem również spłacamy w domu.

Właścicielem marki Mikroratka jest warszawska spółka Hype Marketing Sp. z o.o., której siedziba mieści się na Placu Bankowym 2. Właśnie ta firma jest administratorem danych osobowych, jakie klienci pozostawiają na stronie internetowej Mikroratka. Wszystkie te informacje można poznać dzięki adnotacji znajdującej się na dole strony internetowej tego pożyczkodawcy.

Jaki rodzaj pożyczki znajdziesz w firmie Mikroratka?

Mikroratka jest specyficzną platformą pożyczkową, ponieważ jej właściciel nie udziela samodzielnie pożyczek. Mikroratka to pośrednik współpracujący z wieloma firmami pożyczkowymi. Użytkownik jednak nie musi się obawiać – Mikroratka nie pobiera od klientów żadnych opłat. Wszelkie rozliczenia są prowadzone między właścicielem marki Mikroratka a firmami pożyczkowymi.

Dzięki platformie Mikroratka można zaciągnąć pożyczkę na raty. Jej maksymalna wysokość to 2000 zł. Zobowiązanie można rozłożyć na 35, 44 lub 52 tygodnie, a zatem okres spłaty jest dość długi, co ułatwia spłatę pożyczki. Pożyczone pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel.

Kto może pożyczyć pieniądze w Mikroratka?

Oferta marki Mikroratka jest skierowana do klientów indywidualnych. Aby aplikować o pożyczkę, konieczne jest ukończenie 18 lat. Maksymalny wiek pożyczkobiorcy to 74 lata. Wymagane jest stałe źródło dochodu (np. umowa o pracę, emerytura). Podstawowy dokument, jaki jest potrzebny do zaciągnięcia pożyczki za pośrednictwem platformy Mikroratka, to dowód osobisty. Trzeba również podać dokładny adres, pod którym będą odbierane cotygodniowe raty przez przedstawiciela pożyczkodawcy.

Jak ubiegać się o pożyczkę w firmie Mikroratka?

Ubieganie się o pożyczkę na platformie Mikroratka jest bardzo proste. Nie ma tu żadnych skomplikowanych formalności. Najpierw trzeba wypełnić formularz na stronie głównej Mikroratki. Należy podać imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, PESEL i kod pocztowy. Potem zaznaczamy odpowiednie zgody. Następnie pozostaje już tylko czekać na kontakt doradcy, który zadzwoni i przedstawi ofertę (należy mieć przy sobie dowód osobisty). Po przyznaniu pożyczki pieniądze są przekazywane pożyczkobiorcy.

Mikroratka – opinie

W internecie można znaleźć bardzo wiele opinii na temat marki Mikroratka. Dzięki temu można sobie wyrobić bez problemu własne zdanie na temat tego pożyczkodawcy. Można przeczytać na przykład, że warto skorzystać z oferty Mikroratki, chociaż to tylko pośrednik. Klienci doceniają wygodny proces pożyczania pieniędzy, prosty sposób składania wniosku, brak skomplikowanych formalności. Mikroratka nie jest bardzo popularną marką, dlatego część osób miało pewne obiekcje przed skorzystaniem z jej usług. Potem większość tych osób poleca Mikroratkę innym konsumentom. W przypadku tej marki pozytywne komentarze zdecydowanie przeważają nad negatywnymi.

Mikroratka  – plusy i minusy

Mikroratka, podobnie jak inne marki pożyczkowe, ma zarówno plusy, jak i minusy. Te pierwsze przeważają jednak zdecydowanie nad drugimi. Dlatego właśnie można polecić tego pożyczkodawcę. Jeśli potrzebujesz pilnie zastrzyku gotówki i chcesz go spłacać w wygodnych ratach, powinieneś wziąć pod uwagę ofertę Mikroratki. Warto jednak przyjrzeć się nieco bliżej plusom i minusom tego pożyczkodawcy. Przeanalizowaliśmy raz jeszcze ofertę marki Mikroratka, warunki, łatwość kontaktu z pożyczkodawcą. Co z tego wynikło? Odpowiedzi zebraliśmy w punktach dotyczących plusów i minusów Mikroratki.

Plusy

Zacznijmy od zalet oferty Mikroratki. Wśród plusów można wymienić przede wszystkim:

 • długi okres spłaty – może trwać nawet 52 tygodnie;
 • brak skomplikowanych formalności;
 • krótki proces składania wniosku o pożyczkę;
 • brak konieczności przedstawiania wielu dokumentów;
 • duża przejrzystość oferty;
 • możliwość pożyczenia pieniędzy bez wychodzenia z domu;
 • możliwość wyboru różnych terminów spłaty pożyczki (35, 44, 52 tygodnie)
 • spłata pożyczki w tygodniowych ratach;
 • możliwość szybkiego pożyczenia pieniędzy.

Minusy

Niestety, nawet najlepsze marki pożyczkowe mają także swoje wady. Oczywiście ich ocena często ma charakter subiektywny. Klienci korzystający z oferty Mikroratki najczęściej wskazywali takie minusy jak:

 • ograniczenie wieku pożyczkobiorcy do 74 lat;
 • Mikroratka nie jest pożyczkodawcą, ale pośrednikiem;
 • brak dokładnej informacji o wysokości rat przed aplikowaniem o pożyczkę;
 • konieczność dostępu do internetu w celu skorzystania z oferty Mikroratki;
 • brak możliwości refinansowania pożyczki;
 • umowa pożyczki przesyłana jest przez kuriera i wtedy trzeba ją podpisać.

Jak nie pomylić firmy Mikroratka z inną?

Oferta marki Mikroratka jest łatwo dostępna, ponieważ można z niej skorzystać online. To jest oczywiście ogromna zaleta, ale też może być niebezpieczeństwem. Łatwo się bowiem pomylić w nazwie pożyczkodawcy, a wtedy albo nie zobaczymy żadnej strony internetowej, albo zostaniemy przeniesieni na stronę www zupełnie inną. Dlatego, jeśli rzeczywiście chcemy skorzystać z oferty Mikroratki, warto dokładnie sprawdzić, co wpisaliśmy w naszej przeglądarce internetowej. Najczęściej popełniane błędy przy wpisywaniu nazwy „Mikroratka” to:

 • Mikro Ratka;
 • Mikrorata;
 • Ratkamikro;
 • Makroratka;
 • Mikrorka;
 • Ikroratka;

Jak skontaktować się z firmą?

Dobry kontakt z firmą pożyczkową to podstawa. Pamiętajmy, że wiarygodny pożyczkodawca nigdy nie ukrywa danych kontaktowych i klient lub potencjalny klient nie ma żadnego problemu, żeby skontaktować się z przedstawicielem firmy pożyczkowej. Warto zatem sprawdzać, czy na stronie internetowej zostały podane nie tylko dane kontaktowe, ale i czy możliwe jest skontaktowanie się z pożyczkodawcą różnymi kanałami. Podstawowy sposób kontaktu to telefon. Niestety, na stronie internetowej Mikroratka nie uwzględniono takiej możliwości. Popularne jest także przesyłanie wiadomości za pomocą formularza. W przypadku Mikroratki nie ma z tym żadnego problemu. W stopce witryny znajduje się link „Kontakt”, a po jego kliknięciu otwiera się podstrona z formularzem, za pomocą którego można przesłać wiadomość.

Dane kontaktowe

Adres siedziby firmy:

Hype Marketing Sp. z o.o.

Plac Bankowy 2, 00-095 Warszawa, Polska.

Strona www: mikroratka.pl

Telefon:

668 477 844

Biuro Obsługi Klienta:

[email protected]

Godziny pracy Biura Obsługi Klienta:

 • Poniedziałek: 9:00-19:00;
 • Wtorek: 9:00-19:00;
 • Środa: 9:00-19:00;
 • Czwartek: 9:00-19:00;
 • Piątek: 9:00-19:00;
 • Sobota: 9:00-19:00;
 • Niedziela: nieczynne.

Właściciel marki Mikroratka:

 • Hype Marketing Sp. z o.o.;
 • KRS: 0000803099;
 • NIP: 5252800642;
 • REGON: 384327019.

Podsumowanie

Mikroratka to nowoczesna platforma, która proponuje pożyczki ratalne. Marka ta jest pośrednikiem różnych firm pożyczkowych, a więc jest większa szansa na otrzymanie pożyczki – jeśli jeden pożyczkodawca odmówi, Mikroratka szuka kolejnego. Sposób działania Mikroratki jest jasny, przejrzysty, a sama platforma ma wiele pozytywnych opinii.

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.