MikroKasa partner

MikroKasa partner – szybkie pożyczki pozabankowe. Informacje, opinie i recenzja pożyczkodawcy

Na rynku polskim i międzynarodowym funkcjonuje całkiem sporo firm oferujących pożyczki pozabankowe. Ich oferty są bardzo zróżnicowane, stąd w Internecie popularnością cieszą się porównywarki proponowanych przez nich warunków kredytowych. Wśród polskich firm pożyczkowych od wielu lat swoje usługi pożyczkowe oferuje także firma Mikrokasa S.A. Dziś przyjrzymy się proponowanej przez nią ofercie kredytu w ramach witryny MikroKasa partner, poprzez którą można zaciągnąć pożyczkę do 20 tys. złotych.

Firma cieszy się zaufaniem konsumentów, o czym może świadczyć przyznany jej tytuł Firmy Przyjaznej Finansowo. Warto zauważyć, że MikroKasa partner zobowiązała się do przestrzegania Kodeksu Dobrych Praktyk, wstępując do Konfederacji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.

Zasady Dobrych Praktyk to zbiór moralnych i zgodnych z polskim prawem wzorów postępowania. Stosują je przedsiębiorstwa z sektora finansowego, co roku przechodząc audyt etyczny, w ramach którego przyznawany jest Certyfikat Audytu Etycznego. Dokument ten stanowi potwierdzenie weryfikacji przestrzegania przez firmę Kodeksu Dobrych Praktyk.

Kilka faktów na temat pożyczkodawcy

MikroKasa partner udziela pożyczek już od kilkunastu lat. Swoją działalność firma rozpoczęła w 2006 roku pod szyldem spółki FART, która w 2011 roku przekształciła się w Mikrokasę S.A. Lata doświadczenia na rynku finansowym zaowocowały mocną pozycją wśród pożyczkobiorców oraz licznymi nagrodami: „Firma Przyjazna Finansowo”, „Laur Eksperta”, „Odpowiedzialny Pożyczkodawca”.

Przejrzysta oferta internetowa

Prosty layout witryny internetowej pożyczkodawcy MikroKasa partner już na pierwszy rzut oka zachęca do zapoznania się z ofertą. Funkcjonalny układ modułów na stronie sprawia, że wszystko jest czytelne.

Wyraźny i skrócony wniosek kredytowy połączony z kalkulatorem pożyczkowym daje możliwość klientom wybór kwoty pożyczki oraz okresu kredytowania. Dodatkowo, można również pobrać przykładowy formularz informacyjny, na którym znajdziemy wszystkie szczegóły dotyczące kredytu. Ale o tym w dalszej części artykułu.

MikroKasa partner zaznacza na swojej stronie, że kredyt można otrzymać w trzech prostych krokach: najpierw wypełniamy krótki wniosek, czekamy na kontakt ze strony konsultanta pożyczkodawcy, który przeprowadzi naszą weryfikację, a później już tylko pozostaje oczekiwać na decyzję kredytową i wypłatę środków. A teraz sprawdzimy, jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę.

MikroKasa partner – warunki przyznawania pożyczek

Aby móc skorzystać z oferty pożyczkodawcy, należy spełnić kilka warunków. Zanim więc wypełnisz wniosek o kredyt, sprawdź, czy możesz to zrobić. Klient ubiegający się o kredyt w MikroKasa partner powinien:

 • mieć ukończone co najmniej 18 lat i nie więcej niż 75 lat
 • mieć zameldowanie w Polsce,
 • posiadać otwarty rachunek bankowy,
 • posiadać zdolność prawną,
 • mieć stałą pracę, czyli stałe źródło dochodu,
 • posiadać nr PESEL oraz dowód osobisty,
 • zgodzić się na weryfikację w bazach BIK, BIG i KBIG.

Jeśli spełniasz powyższe warunki, śmiało możesz przejść do wypełnienia wniosku o kredyt.

Jak MikroKasa partner weryfikuje pożyczkobiorców?

Firma Mikrokasa S.A sprawdza potencjalnych pożyczkobiorców pod kątem historii kredytowej w najpopularniejszych bazach:

 1. BIK – Biurze Informacji Kredytowej,
 2. BIG – Biurze Informacji Gospodarczej,
 3. KBIG – Krajowym Biurze Informacji Gospodarczej.

Co ważne, MikroKasa partner nie skreśla od razu tych klientów, którzy widnieją na liście dłużników. Jak podkreśla, każdy przypadek stara się rozpatrywać indywidualnie. Dlatego też osoby, które nie radzą sobie z jakichś powodów ze swoim budżetem i długami, mają ciągle szansę na uzyskanie pożyczki, a tym samym poprawienia swojej płynności finansowej.

Wysokość pożyczki i przykładowa kalkulacja

MikroKasa partner proponuje klientom bezpieczną i szybką pożyczkę na minimalną kwotę 1000zł, rosnącą co 100 zł, maksymalnie do kwoty 20 tysięcy. Nie jest to więc taka mikropożyczka. Termin spłaty pożyczki można ustalić na minimum 12 i maksymalnie 30 miesięcy. Wnioski o pożyczkę weryfikowane są zwykle w ciągu 30 minut, a gdybyśmy potrzebowali dodatkowych informacji, zawsze mamy możliwość kontaktu z konsultantem firmy pożyczkowej. Wypłata środków powinna nastąpić w ciągu jednego dnia od pozytywnej decyzji.

MikroKasa partner na swojej stronie podaje przykład reprezentatywny pożyczki:

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) to 93,78%; okres trwania pożyczki 30 mc, całkowita kwota pożyczki 3 000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 6 395,66 zł, oprocentowanie odsetek umownych w skali roku 10%, całkowity koszt pożyczki 3 395,66 zł, w tym: prowizja przygotowawcza 750,00 zł, prowizja administracyjna 2 242,62 zł, odsetki 403,04 zł, 30 miesięcznych rat w wysokości 213,18 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 19.09.2019 r.

Co w sytuacji, kiedy dłużnik spóźnia się ze spłatą?

Nie da się ukryć, że podobnie jak inne firmy pożyczkowe, tak również MikroKasa partner nalicza dodatkowe opłaty za nieterminową spłatę długu. Korzystanie z pożyczek pozabankowych wymaga od nas bardzo dużej dbałości o dotrzymywanie terminów spłat kolejnych rat pożyczki.

Każdy z klientów, który nie reguluje długu w terminie, może być obciążony odsetkami karnymi, które naliczane są już od dnia następującego po wskazanym terminie zapłaty raty. Wysokość tych odsetek to maksymalnie 13,5% w skali roku. W przypadku opóźnień w spłacie długu, MikroKasa partner może również przekazać informację o braku spłaty do baz BIK oraz BIG. W ostateczności firma pożyczkowa ma możliwość dochodzić swoich wierzytelności na drodze sądowej.

Jednak MikroKasa partner przekonuje klientów, że w przypadku jakichkolwiek trudności ze spłatą zadłużenia, warto przede wszystkim kontaktować się z przedstawicielami pożyczkodawcy. Firma nastawiona jest na polubowne rozwiązywanie sporów, by nie narażać klientów na dodatkowe koszty.

Wady i zalety pożyczki od MikroKasa partner

Oferta pożyczek pozabankowych serwisu MikroKasa partner skierowana jest do osób, które chcą otrzymać pożyczkę internetową, bez konieczności wychodzenia z domu i przy minimum formalności. W ocenie oferty tego pożyczkobiorcy istotne są takie czynniki jak wysokość oferowanej pożyczki, okres spłaty zadłużenia, ilość formalności, kontrola potencjalnych klientów w bazach dłużników, dodatkowe benefity dla nowych pożyczkobiorców. Poniżej przedstawiamy wady i zalety pożyczek od MikroKasa partner.

Zalety:

 • możliwość zaciągnięcia pożyczki online,
 • brak ograniczeń dotyczących przeznaczenia pożyczonych środków,
 • czytelny kalkulator pożyczkowy w witrynie internetowej,
 • szeroki wybór kwoty, jaką potrzebujemy pożyczyć,
 • pozycja wiarygodnego pożyczkodawcy na rynku finansowym,
 • jasne zasady udzielania pożyczek,
 • działanie zgodne z Kodeksem Dobrych Praktyk,
 • długi okres spłaty zadłużenia,
 • udostępnienie pożyczki dla osób w różnym wieku,
 • polubowne rozwiązywanie sporów,
 • ograniczenie formalności do minimum.

Wady:

 • brak pierwszej bezpłatnej pożyczki dla nowych klientów,
 • weryfikacja pożyczkobiorców w bazach dłużników,
 • dodatkowe wysokie koszty dla osób niedotrzymujących terminów spłaty zadłużenia.

Podsumowanie recenzji oferty pożyczkodawcy

Namacalnie widzimy, że zalety oferty pożyczek z portalu MikroKasa partner są przeważające. To chwilówki udzielane na jasnych zasadach i konkurencyjnych warunkach, biorąc pod uwagę oferty innych pożyczkodawców. Dużym autem firmy, dającym również poczucie bezpieczeństwa jej klientom, jest przestrzeganie Kodeksu Dobrych Praktyk. Życie potrafi ułożyć się w sposób nieprzewidywalny i dobrze mieć w takiej sytuacji pożyczkę u wyrozumiałego, skłonnego do rozmów partnera. Funkcjonalna witryna internetowa oraz rzetelne i klarowne informacje dotyczące oferty pożyczek przekonują nas, że jest to pożyczkodawca godny polecenia.

Dane kontaktowe do MikroKasa partner

Pożyczkodawcą na portalu MikroKasa partner jest Mikrokasa S.A. w restrukturyzacji zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000387861, NIP: 586-223-56-89, REGON: 220797494, z siedzibą przy ul. Stefana Batorego 28-32, 81-366 Gdynia. Spółka jest wpisana do Rejestru instytucji pożyczkowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego pod numerem RIP000022.

Pełne dane do kontaktu z firmą:

Money Beat Sp. z o.o.

 1. Prosta 68

00-838 Warszawa

Infolinia: +48 611 100 418

[email protected]

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Kto może złożyć wniosek o pożyczkę?

Osoba, która jest w wieku 18-75 lat, natomiast w przypadku pożyczki konsolidacyjnej osoba w wieku 25-70 lat. Ponadto wnioskodawca musi mieć nadany nr PESEL, miejsce zamieszkania na terenie Polski oraz stałe źródło dochodu.

Jakie dokumenty powinien mieć klient podczas składania wniosku o pożyczkę?

Do złożenia wniosku o pożyczkę wystarczy ważny dokument tożsamości, tj. dowód osobisty lub paszport. Wszystkie formalności można załatwić online, bez konieczności wychodzenia z domu.

Czy trzeba podawać informację, na co przeznaczone będą pożyczone środki?

Nie, pożyczki w MikroKasa partner można przeznaczyć na dowolny cel.

Czy firma będzie kontaktować się z pracodawcą, aby zweryfikować zatrudnienie klienta?

MikroKasa partner robi to wyłącznie w przypadku, gdy jest to niezbędne do podjęcia decyzji o udzieleniu pożyczki.

W jakich bazach sprawdzany jest klient podczas weryfikacji wniosku pożyczkowego?

Sytuacja finansowa wnioskodawcy oceniana jest na podstawie raportów z Biura Informacji Kredytowej (BIK), Biura Informacji Gospodarczej (BIG) i Krajowego Biura Informacji Gospodarczej S.A. (KBIG).

Czy klient otrzymuje podpisany egzemplarz swojej umowy pożyczki?

Klient otrzymuje od MikroKasa partner komplet dokumentów pożyczkowych w formie drukowanej lub elektronicznej, w zależności od tego, jaki sposób podpisania umowy wybrał.

Co się dzieje z długiem, gdy dojdzie do śmierci pożyczkobiorcy?

Obowiązek uregulowania pożyczki przechodzi na spadkobierców majątku pożyczkobiorcy. Aby przekazać do MikroKasa partner taką informację, prosimy przesłać ksero aktu zgonu pożyczkobiorcy wraz z danymi jego spadkobierców.

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.