latwa pozyczka

Łatwa Pożyczka – opinie, informacje i recenzja

Rozwój technologiczny i przemysłowy na świecie niesie za sobą znaczną poprawę jakości życia. Nowe wynalazki i technologie ułatwiające codzienność kuszą niesłychanie, jednak nie zawsze możemy sobie na nie pozwolić. Ile razy odmawiamy sobie mniejszych lub większych przyjemności z powodu posiadania niewystarczających środków pieniężnych? Ile razy w rezygnujemy bojąc się formalności związanych z wzięciem kredytu lub pożyczki? Czy jednak jest to takie trudne i ryzykowne?

 

Pożyczka – czym jest i dla kogo?

Pożyczka, w świetle prawa, jest to umowa między dwiema stronami – pożyczkodawcą i pożyczkobiorcą. Zaletą pożyczek jest zdecydowanie mniejszy formalizm i wymagania, w tym także brak konieczności podania celu, na który pieniądze zostaną wydane. Na rynku polskim można spotkać coraz więcej firm oferujących z pozoru tanie i szybkie pożyczki gotówkowe o krótkim terminie spłaty. Są to często pułapki finansowe, w których sidła wpadają nie tylko młodzi, kuszeni łatwością pozyskania dodatkowych pieniędzy.

 

Pożyczka a kredyt

Często używa się określeń kredyt oraz pożyczka zamiennie, warto jednak wiedzieć, że nie są to te same produkty finansowe. Każdy z nich jest regulowany innymi przepisami, różni je także źródło – instytucja, w jakiej możemy się o nie ubiegać.

W dużym uproszczeniu, kredyt jest zobowiązaniem finansowym, jakie może udzielić wyłącznie bank, a interesy kredytobiorcy chroni przede wszystkim ustawa Prawo bankowe, ale także Kodeks Cywilny oraz Kodeks Spółek Handlowych. Kredyt udzielany jest najczęściej na określony cel, na przykład kredyt hipoteczny na mieszkanie. Żeby transakcja doszła do skutku niezbędna jest umowa, w której zawarte są między innymi takie informacje jak strony umowy, oprocentowanie, całkowite koszty kredytu czy forma zabezpieczenia spłaty.

Pożyczkę regulują zapisy Kodeksu Cywilnego oraz Ustawy o kredycie konsumenckim, a przedmiotem umowy nie muszą być tylko pieniądze. Udzielić jej mogą nie tylko banki, ale także dowolne podmioty – instytucje finansowe, a nawet osoby fizyczne. Co do samej umowy, nie ma narzuconych odgórnie przepisów regulujących jej brzmienie, co za tym idzie, może zawierać dowolne ustalenia zdefiniowane przez stronę lub strony pożyczki.

 

Garść statystyk – jak często Polacy biorą pożyczki?

Jak często Polacy sięgają po pożyczki? Według danych z GUS i BIK coraz częściej – w 2019 roku wzięto pożyczek na łączną sumę 3,84 mld złotych, w 2020 zaś na 4,8 mld złotych. Według tych samym badań przeprowadzonych przez Biuro Informacji Kredytowej (BIK), najczęstszymi klientami sektora pożyczkowego bez zobowiązań wobec banków oraz posiadaczy kredytów konsumpcyjnych są ludzie młodzi w przedziale wiekowym od 24 do 34 roku życia.

 

Samodzielne szukanie pożyczki czy pomoc wykwalifikowanego doradcy?

Kiedy decyzja o wzięciu pożyczki zapadnie, pozostaje jeszcze kwestia wybrania odpowiedniego podmiotu, z którego usług zamierza się skorzystać. Instytucji pożyczkowych jest wiele, a ich liczba w ostatniej dekadzie (do roku 2020, gdzie przez pandemie około jedna czwarta polskich firm pożyczkowych upadła, a łączna liczba udzielonych pożyczek spadła o prawie 21% względem roku poprzedniego), sukcesywnie się zwiększała. Na tę chwilę, według danych znajdujących się w rejestrach Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), w naszym kraju istnieje 531 instytucji pożyczkowych. Oznacza to, że osoba zainteresowana pożyczką online musi przebrnąć przez morze ogłoszeń i spędzić godziny na porównywaniu wielu ofert z różnych źródeł. Ponadto, według badań przeprowadzonych przez Quality Watch na zlecenie BIK, podczas pandemii wzrosła liczba wyłudzeń w internecie, w tym największym obszarem wyłudzeń online były sektor pożyczek i kredytów. Jak można uchronić się przed wyłudzeniem i wybrać odpowiednią instytucję pożyczkową spośród tak wielu oferentów?

 

Internetowe porównywarki oraz pośrednicy online – bezpieczeństwo w sieci

Porównywarki usług finansowych online zyskały na popularności w internecie. Mozolne wycieczki do oddziałów instytucji pożyczkowych i kredytowych, stanie w długich kolejkach, staromodne wypełnianie papierowych wniosków, nieszczere uśmiechy doradców próbujących sprzedać klientom jak najwięcej swoich produktów – to już przeszłość. Poradniki dla sprzedawców czy szkolenia sprzedażowe i marketingowe kładą nacisk na wykreowaniu potrzeby w odbiorcy. Siła sugestii jest tym większa, gdy przyjdzie się zmierzyć z dobrym sprzedawcą twarzą w twarz – mimo że nie potrzebujemy tego dodatkowego tysiąca złotych, sprzedawca przekona nas, że przecież oprocentowanie jest atrakcyjne, a dodatkowy pieniądz na pewno się przyda, w końcu Święta za pasem. Jak tu odmówić?

Porównywarki internetowe oraz pośrednicy online pozwalają usiąść wygodnie w zaciszu własnego mieszkania, własnego sacrum, w którym nikt nie próbuje nam wmówić, że nasze potrzeby są inne, niż nam się wydaje, i samodzielnie zadecydować, o jaką ilość pieniędzy tak naprawdę chcemy wnioskować. Dzięki jasnym zasadom, współpracy ze sprawdzonymi partnerami i fizycznej, papierowej umowie żaden kruczek nie umknie uwadze klienta. Warto jednak pamiętać, że należy przeczytać wszystko, nim cokolwiek się podpisze – podstawowa zasada bezpieczeństwa, nie tylko w sieci.

 

Łatwa Pożyczka – internetowy ekspert ds. spełniania marzeń

Strona Łatwapożyczka.pl, której właścicielem jest MoneyBeat sp. z o.o., to portal internetowy pełniący funkcję agregatora pożyczkowego – pośrednika między klientem a pożyczkodawcą, współpracującego z wieloma sprawdzonymi i rzetelnymi partnerami. Dzięki takiej strategii Łatwa Pożyczka jest w stanie przedstawić zindywidualizowaną ofertę każdemu, kto szuka szybkiego zastrzyku gotówki bez wychodzenia z domu oraz na jasnych i klarownych zasadach. To ostatnie jest szczególnie ważne – umowa zawarta z pożyczkodawcą nie zawiera ukrytych kosztów, cała suma należności jest od samego początku jasna dla pożyczkobiorcy. Nowatorskie rozwiązanie oferowane przez portal pozwala na pożyczkę od 500 zł aż do 20 000 zł, a spłata jest możliwa nawet w 48 ratach. Portal oferuje klientowi przejrzysty interfejs w postaci suwaków, na których ustawia się kwotę i liczbę rat spłaty. Po wypełnieniu wniosku i jego pozytywnym rozpatrzeniu, prezentowana jest klientowi oferta.

 

Czy wzięcie pożyczki przez Łatwapożyczka.pl trwa długo?

Wypełnienie wniosku trwa chwilę, ponieważ potrzebne są jedynie podstawowe informacje takie jak dane osobowe, adres stałego zamieszkania, dochód, oświadczenie na temat zatrudnieniu czy numer PESEL. Nie ma potrzeby zakładani konta ani dodatkowego logowania się do portalu. Dzięki skorzystaniu z pomocy pośrednictwa Łatwapożyczka.pl wzrasta szansa na otrzymanie pożyczki, ponieważ informacje podane w zgłoszeniu przesyłane są do wielu rzetelnych i zweryfikowanych instytucji finansowych, spośród których wybierana jest najlepsza do pożyczkobiorcy oferta.

Warunkiem koniecznym pozytywnego rozpatrzenia wniosku pożyczkowego jest niefigurowanie w rejestrze dłużników BIK, posiadanie udokumentowanego stałego dochodu, bycie obywatelem Polski oraz posiadanie odpowiedniego wieku – w przedziale między 20 a 80 lat. Jeżeli decyzja pożyczkowa, przesyłana niezwłocznie po wprowadzeniu i zatwierdzeniu przez klienta swoich danych, okaże się pozytywna, następuje telefoniczny kontakt z konsultantem, który dopełni reszty formalności. Umowa pożyczkowa jest przesyłana kurierem do klienta, a po jej podpisaniu i odesłaniu do 24 godzin pieniądze są przelewane na konto pożyczkobiorcy. Po spłaceniu zadłużenia – uregulowaniu ostatniej raty, można ponownie starać się o pożyczkę przez portal Łatwapożyczka.pl.

 

Opinie na temat Łatwapożyczka.pl

Portal Łatwa Pożyczka chwali się opiniami zadowolonych klientów na swojej głównej stronie. Z komentarzy wynika, że pożyczka jest łatwa do wzięcia, procedura udzielenia wsparcia finansowego przebiega szybko i sprawnie, a warunki umowy zawieranej z portalem są przejrzyste. Wspomniany pośrednik jest również dobrze oceniany przez inne portale zajmujące się finansowością. Loando.pl, jedna z porównywarek pożyczek online, wystawiła portalowi Łatwapożyczka.pl ocenę 4.95 w pięciostopniowej skali, a na stronie Pożyczkaportal.pl można zobaczyć ocenę 4.8 na 5 z 60 wyrażonych przez internautów opinii. Nie brakuje negatywnych komentarzy, jednak są one w mniejszości.

 

Bibliografia:                                                           

  1. Rejestr instytucji pożyczkowych, Komisja Nadzoru Finansowego, https://www.knf.gov.pl/podmioty/rejestr_instytucji_pozyczkowych. Dostęp: 12.10.2021
  2. Madziąg, Mikołaj, Pośrednik pożyczkowy – kim jest? Finansowy supermarket,  https://www.finansowysupermarket.pl/artykul-posrednik-pozyczkowy-kim-jest-2441767. Dostęp: 12.10.2021
  3. Wachnicka, Agnieszka, Branża pożyczkowa zamknęła 2020 rok na dużym minusie – raport FRRF o sytuacji w sektorze, Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego, https://frrf.pl/branza-pozyczkowa-zamknela-2020-rok-na-duzym-minusie-raport-frrf-o-sytuacji-w-sektorze/. Dostęp: 12.10.2021
  4. O nas, Łatwa Pożyczka, https://latwapozyczka.pl/o-nas. Dostęp: 12.10.2021
  5. Jak wziąć pożyczkę? Łatwa Pożyczka, https://latwapozyczka.pl/wziac-pozyczke. Dostęp: 12.10.2021
  6. Bartusik, Adrianna, Kredyt a pożyczka – jaka jest różnica między kredytem a pożyczką? Totalmoney.pl  https://www.totalmoney.pl/artykuly/102827,kredyty-gotowkowe,kredyt-a-pozyczka—czym-sie-rozni-kredyt-od-pozyczki,1,1. Dostęp: 11.10.2021
  7. Newsletter BIK o rynku pożyczkowym (dane sierpień 2021 r.), Biuro Informacji Kredytowej, https://media.bik.pl/publikacje/5115. Dostęp: 11.10.2021
  8. Cholewa, Mariusz, BIK – podsumowanie 2020 r. na rynku kredytowo-pożyczkowym i perspektywy na rok 2021, Biuro Informacji Kredytowej, https://media.bik.pl/informacje-prasowe/638051/bik-podsumowanie-2020-r-na-rynku-kredytowo-pozyczkowym-i-perspektywy-na-rok-2021, Dostęp: 11.10.2021
  9. Błażej, Mirosław, Działalność przedsiębiorstw pośrednictwa kredytowego w 2019 roku, Główny Urząd Statystyczny, https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/podmioty-gospodarcze-wyniki-finansowe/przedsiebiorstwa-finansowe/dzialalnosc-przedsiebiorstw-posrednictwa-kredytowego-w-2019-roku,1,14.html. Dostęp: 11.10.2021
  10. Kredyt Trendy – Raport BIK za rok 2019, Biuro Informacji Kredytowej, https://media.bik.pl/publikacje/read/492399/kredyt-trendy-raport-bik-za-rok-2019. Dostęp: 11.10.2021
  11. Według niemal trzech czwartych Polaków pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie, Biuro Informacji Kredytowej, https://media.bik.pl/informacje-prasowe/700081/wedlug-niemal-trzech-czwartych-polakow-pandemia-zwiekszyla-ryzyko-wyludzenia-danych-w-internecie. Dostęp: 12.10.2021
  12. Czym są porównywarki pożyczkowe? Kalkulatory Budowlane, https://kb.pl/porady/czym-sa-porownywarki-pozyczkowe-_wp18/. Dostęp: 13.10.2021

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.