kredyt-hipoteczny

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego – jaki bank? Gdzie dostać?

Po wielu latach starań chcesz kupić dom dla siebie i swojej rodziny? Wciąż brakuje Ci środków na wkład własny niezbędny do wzięcia kredytu hipotecznego? Zobacz, jak dostać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego i do jakiego banku warto się udać, kiedy planujesz pożyczyć pieniądze na dom.

Jak dostać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego?

Jeszcze niedawno banki były w stanie udzielić kredytu na 100% wartości domu. Niestety, KNF wprowadziła przepis, według którego żaden bank nie może udzielić kredytu na więcej niż 80% wartości domu. Twój wkład własny musi więc wynieść 40, 80, a nawet 100 tys. zł.

Jeśli właśnie stwierdziłeś, że to niemożliwe, mamy dla Ciebie pocieszenie – w pewnym stopniu możesz to obejść! Mimo że wkład własny jest wymagany, to istnieje kilka sposobów, aby mógł on być znacznie mniejszy, a nawet nieodczuwalny.

Poznaj nasze TOP 10 wskazówek!

1. Jak dostać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego? – darowizna

Jeśli możesz skorzystać z pomocy rodziny, nie wahaj się. Bliscy znajdują się w pierwszej grupie podatkowej, co oznacza, że mogą podarować Ci aż 19 274 zł bez płacenia podatku.

2. Jak dostać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego? – ubezpieczenie

Niektóre banki (np. PKO) dadzą Ci możliwość zmniejszenia wkładu własnego o połowę – do 10%, jeśli wykupisz u nich dodatkowe ubezpieczenie.

3. Jak dostać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego? – nieruchomości

Masz swoją nieruchomość? Możesz ją wliczyć do wkładu własnego! Nie musi to być mieszkanie czy dom, ale nawet garaż. Co więcej, może ona należeć do bliskiej Ci osoby, jednak w tym przypadku ona również musi być wpisana do dokumentów kredytowych.

4. Jak dostać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego? – wydatki

Twoim wkładem własnym mogą zostać elementy, które składają się na budowę domu. Wykupiona wcześniej działka, projekt domu, a nawet rachunek powierniczy – to wszystko zmniejszy nieco konieczną do wyłożenia gotówkę.

5. Jak dostać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego? – IKE

Banki otwarte na potrzeby klientów oferują możliwość wliczenia odłożonych składek emerytalnych (IKE lub IKZE) do wkładu własnego. Co ważne, nie musisz ich wypłacać.

6. Jak dostać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego? – papiery wartościowe

Dzięki obligacjom skarbowym, korporacyjnym, a nawet akcjom możesz ominąć wpłacanie nawet połowy wymaganego wkładu. Zawsze jednak sprawdź, czy dany bank akceptuje takie rozwiązanie.

7. Jak dostać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego? – wycena nieruchomości

Jeśli kupujesz nieruchomość z drugiej ręki, pamiętaj, że wiele banków przyjmuje różnicę między ceną nieruchomości a ceną zakupu jako wkład własny.

8. Jak dostać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego? – deweloper

Deweloperzy również mogą pomóc. Niektórzy udzielają pożyczek na wkład własny, a inni biorą nawet kredyty na siebie. Jeżeli planujesz zakup nowej nieruchomości, porozmawiaj o tym z inwestorem.

9. Jak dostać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego? – pożyczki on-line

Jeśli wiesz, że będziesz w stanie oddać pożyczone pieniądze, skorzystaj z pożyczek on-line oferowanych przez instytucje pozabankowe. Możesz rozłożyć je na raty, a pieniądze na Twoim koncie pojawią się jeszcze tego samego dnia.

10. Jak dostać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego? – Mieszkanie+

Program rządowy Mieszkanie+ pomoże Ci wynająć tanio mieszkanie, a następnie zamieszkać w nim po kilku latach. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale może być alternatywą, jeśli nie masz żadnego wkładu własnego.

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego – jaki bank?

Oferty banków różnią się między sobą i idą mniej lub bardziej na rękę swoim klientom. Kredyty hipoteczne bez wkładu własnego to dla wielu trudny orzech do zgryzienia, jeśli więc o tym myślisz, przyda Ci się bank, który będzie po twojej stronie.

Dobrym pomysłem może się okazać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego w PKO BP. Bank ten bardzo często pobiera jedynie 10% wkładu własnego i akceptuje wiele punktów z naszego rankingu. Dodatkowo jego konsultanci cieszą się dobrymi opiniami.

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.