Kredyt gotówkowy w PKO BP czy Pekao SA?

Ofert pożyczek bankowych jest bardzo wiele, najwięcej jednak tych dla klientów indywidualnych. Jeśli spojrzeć na statystyki, pożyczka gotówkowa PKO SA i kredyt gotówkowy PKO BP to jedne z tych, którzy Polacy wybierają najchętniej. Czy rzeczywiście są to dobre rozwiązania dla klientów, czy raczej większość z nas kojarzy obie nazwy jako synonim? Sprawdzamy, czy rzeczywiście kredyt gotówkowy PKO BP i  Pekao SA są atrakcyjne dla pożyczkobiorcy.

Dla kogo kredyt gotówkowy PKO BP?

Rosnąca konkurencja na rynku instrumentów finansowych sprawia, że dziś coraz łatwiej jest otrzymać pieniądze w bankach. Od tej reguły nie ma wielu wyjątków i nie zalicza się do nich kredyt gotówkowy PKO BP. Zamieszczona na stronie banku lista wymagań, jakie musi dopełnić osoba chcąca się ubiegać o tego rodzaju pomoc finansową, nie różni się zbytnio od wymagań innych banków. Jak to wygląda w praktyce?

Pożyczka gotówkowa PKO — wymagane dokumenty

Chcąc otrzymać kredyt gotówkowy PKO BP, trzeba posiadać dokument tożsamości, a także dokument potwierdzający zatrudnienie lub też dowód pobierania emerytury. Co ważne, nie trzeba być klientem banku, w tym wypadku bank PKO BP pożyczkę gotówką oferuje wszystkim bez wyjątków.  Nie będąc klientem, ma się zazwyczaj niższe oprocentowanie, dlatego warto rozważyć tę możliwość, szukając odpowiedniego dla siebie kredytu gotówkowego w PKO BP i innych bankach. Wniosek można złożyć poprzez stronę internetową, co znacznie ułatwia cały proces składania dokumentów, a co za tym idzie również i otrzymania pieniędzy.

Jak duża może być pożyczka gotówkowa z PKO BP?

Kredyt gotówkowy PKO BP to nawet ponad dwieście tysięcy zł, otrzymanie takiej sumy jest możliwe po spełnieniu określonych warunków. Ostateczna suma zależy od zdolności kredytowej, jaką wyliczy przedstawiciel banku, bazując na informacjach zawartych w dokumentach dołączonych do wniosku wymaganego przy udzieleniu kredytu gotówkowego PKO BP. Od decyzji tej zależna jest też również ilość rat i ich wysokość. Ułatwieniem wartym rozważenia jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, co wydaje się korzystnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcieliby zaciągnąć kredyt gotówkowy PKO BP i spać spokojniej.

Kredyt gotówkowy Pekao SA — ogólne zasady

Pożyczka gotówkowa Pekao SA to kredyt dla wszystkich chcących otrzymać zastrzyk gotówki na dowolny cel. Bardzo elastyczne wymagania banku sprawiają, że ten produkt cieszy się dużą popularnością wśród Polaków potrzebujących szybko większej sumy pieniędzy. W tej elastyczności zawierają się pewne rozwiązania, dzięki którym pożyczka gotówkowa PKO wyróżnia się na rynku spośród konkurencji. 

Zalety kredytu gotówkowego Pekao SA

Podobnie jak kredyt gotówkowy w PKO BP, również pożyczka gotówkowa z Pekao SA charakteryzuje się przede wszystkim jasnością wymagań. Klient może złożyć wniosek w bez wychodzenia z domu, niezbędne formularze dostępne są na stronie internetowej banku. Oferowany przez PKO SA kredyt gotówkowy również uzależniony jest od zdolności kredytowej, którą określi bank na podstawie zebranych informacji. Dokumentów nie wymaga się wiele, nieposiadający konta w banku PKO BP muszą mieć dowód osobisty i zaświadczenie o  zarobkach. Bank może też zapytać o wysokość innych zobowiązań, jakimi ktoś chętny do wzięcia kredytu gotówkowego w Pekao SA jest obciążony. Kredyt gotówkowy Pekao SA jest również dość interesujący z punktu widzenia osoby chcącej zapewnić sobie elastyczność spłat. Możliwości sięgają nawet kilku lat.

Kredyt gotówkowy PKO SA czy pożyczka gotówkowa PKO BP?

Na tak postawione pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć, każda z tych ofert ma swoje zalety i wady. Mimo wielu punktów wspólnych, począwszy od nazw, na procedurach umożliwiających zaciągnięcie kredytu gotówkowego PKO BP i Pekao SA kończąc, różnice są niewielkie i zazwyczaj zapisane drobnym drukiem. Pożyczka gotówkowa Pekao SA wydaje się jednak nieco korzystniejsza z punktu widzenia klienta, dla którego ważne są nawet niewielkie różnice w kosztach, gdyż umożliwia między innymi zmianę wysokości rat, a także i możliwość otrzymania karencji spłat, bez konsekwencji w postaci odsetek karnych. Z kolei pożyczka gotówkowa w PKO BP powinna zwrócić uwagę przede wszystkim tych, którzy jeszcze nie są klientami banku, mogą liczyć na niższe oprocentowanie. Decyzja nie jest łatwa, warto zatem dokładnie ją przemyśleć.

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.