gazetki promocyjne

Jak szukać oszczędności w domowym budżecie

Dzisiejsza niepewna sytuacja odbija się na codziennym życiu wielu Polaków. Wynika to też z faktu, że niemal 30 procent z nas nie posiada żadnych oszczędności, które pomogłyby przetrwać w przypadku utraty stałego zatrudnienia. To oczywiście ma wpływ na codzienne funkcjonowanie i relacje z bliskimi.

Poduszka finansowa remedium na bieżące problemy

Kolejne kwarantanny mocno zachwiały portfelami Polaków. Szukaliśmy możliwości, dzięki którym oszczędzimy jak najwięcej, tak więc szukaliśmy specjalnych ofert i promocji w takich sklepach jak KIKGazetka, którą co tydzień można znaleźć w każdym polskim markecie oferuje wiele znakomitych produktów w niezwykle atrakcyjnych cenach. Dzięki takim zniżkom więcej pieniędzy zostało w naszych kieszeniach, co jest niezwykle podczas tych niestabilnych czasów.

Lockdowny, recesja, związana z tym niepewność odbijały się na zdrowiu psychicznym wielu osób. Ratunkiem dla pracowników dotkniętych zwolnieniami okazała się właśnie tzw. poduszka finansowa, czyli oszczędności, dzięki którym łagodniej można przetrwać trudny bez zarobkowania. Najlepiej, gdy takie środki wystarczają na przynajmniej pół roku, ale niestety rzeczywistość wygląda tak, że dla większości z nas jest to jedynie marzenie, a zwłaszcza dla tych, którzy mają na głowie kredyty i inne zobowiązania.

Warto mieć oszczędności

Wszystkie problemy finansowe, z którymi obecnie borykają się ludzie na całym świecie pojawiły się zupełnie niespodziewanie. Zamknięcie wielu dziedzin gospodarki odbiło się na wielu osobach, zatrudnionych właśnie w tych sektorach. Przez różne cięcia konsumenci jeszcze bardziej wnikliwie zaczęli analizować promocyjne gazetkiKIK oraz inne sklepy wyszły naprzeciwko oczekiwaniom klientów i zaoferowały wiele towarów w cenach niższych niż zwykle. Polacy jeszcze skrupulatniej i ostrożniej zaczęli planować domowe budżety. Posiadanie wyżej wspomnianej poduszki finansowej daje duży komfort psychiczny i ekonomiczny dla każdej rodziny i dla każdej osoby fizycznej, tym bardziej biorąc szczególnie pod uwagę fakt, jak niewielki procent Polaków ma obecnie jakiekolwiek oszczędności. Prawie 30 procent z nas posiada oszczędności na mniej niż miesiąc, prawie 40 procent na 3 miesiące, a niespełna 15 procent dysponuje środkami pozwalającymi przeżyć bez pracy dłużej niż pół roku. Wynika z tego jasno, że spora część Polaków nie posiada żadnego zabezpieczenia z przyczyn wspomnianych już wyżej.

Każda złotówka ma znaczenie

Dla równowagi, na niektórych obecny kryzys podziałał niezwykle mobilizująco. Wielu z nas podjęło dawno już niepraktykowane przez siebie zajęcia, byle tylko złapać finansowy oddech. Ci, którzy są przykładowo obciążeni kredytami frankowymi starali się o unieważnienie niekorzystnej dla siebie umowy. Wszystko to spowodowane zostało rzeczywistym niebezpieczeństwem związanym z likwidacją miejsca pracy, czy też nawet firmy. Teraz bowiem jak na dłoni widać, że trzeba zacisnąć zęby i walczyć o swoją przyszłość, gwarantując sobie przy okazji jakąkolwiek bezpieczną przystań w postaci poduszki finansowej.

 

 

Artykuł sponsorowany

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.