kredyty gotówkowe

Jak działają kredyty gotówkowe?

Pożyczki na dzień wypłaty to niewielkie, krótkoterminowe pożyczki, które spłaca się przy najbliższej wypłacie – stąd nazwa payday loan (pożyczka na dzień wypłaty). Być może słyszałeś o nich i zastanawiałeś się, jak z nich korzystać. Jak działają pożyczki gotówkowe? Czy można je porównać z pożyczkami osobistymi lub innymi opcjami pożyczek krótkoterminowych? Dowiedz się tego w naszym przewodniku po tym, jak działają pożyczki na dzień wypłaty.

Co to jest pożyczka na dzień wypłaty?

Pożyczka na dzień wypłaty to krótkoterminowa pożyczka na niewielką sumę pieniędzy. Pożyczki te znane są również jako zaliczki pieniężne lub zaliczki na poczet wynagrodzenia. Bardzo łatwo je uzyskać, ale stopy procentowe są bardzo wysokie. Pożyczka na dzień dobry jest idealna, jeśli potrzebujesz niewielkiej kwoty pieniędzy w nagłej potrzebie i nie chcesz płacić wysokich odsetek od pożyczki osobistej lub zadłużenia na karcie kredytowej. Może jednak nie odpowiadać Twoim innym potrzebom pożyczkowym – istnieją inne alternatywne rozwiązania.

Na przykład, jeśli posiadasz kredyt w rachunku bieżącym, możesz zamiast tego zdecydować się na pożyczkę z tego konta. Jeśli oprocentowanie w Twoim banku jest niższe niż u pożyczkodawcy, może się okazać, że bardziej opłaca Ci się zaciągnąć u niego pożyczkę osobistą niż pożyczkę na dzień wypłaty. Pamiętaj też, że opóźnienia w spłacie mają poważne konsekwencje – staraj się więc unikać zaciągania kolejnych pożyczek przed spłaceniem już istniejących. Powinieneś dokładnie rozważyć wszystkie te opcje, zanim zdecydujesz, co jest dla Ciebie najlepsze

Kiedy mogę dostać pożyczkę?

Pożyczki krótkoterminowe są dostępne w sklepach i na stronach internetowych. Jeśli brakuje Ci gotówki, pożyczki na dzień wypłaty mogą być szybkim sposobem na zdobycie dodatkowych pieniędzy do kieszeni – pod warunkiem, że spłacisz je na czas! Tego rodzaju pożyczki są bardzo wysoko oprocentowane, więc należy z nich korzystać tylko w nagłych wypadkach.

Nawet jeśli możesz uzyskać alternatywną pożyczkę, np. pożyczkę osobistą, która z czasem będzie tańsza, staraj się unikać zaciągania pożyczek w ciągu dnia, kiedy tylko jest to możliwe. Upewnij się też, że wiesz, jakie opłaty obowiązują przed zaciągnięciem jednej z tych krótkoterminowych pożyczek; opłaty mogą naprawdę szybko wzrosnąć!

Kto się kwalifikuje?

Jeśli chodzi o pożyczki krótkoterminowe, nie każdy się do nich kwalifikuje. W większości przypadków musisz mieć co najmniej 18 lat i osiągać dochody. Należy również posiadać konto bankowe, z którego można pobierać środki na poczet Instytucji Płatności Ciągłych. Istnieją jednak wyjątki – na przykład niektóre firmy udzielają krótkoterminowych pożyczek osobom, które nie mają pracy lub otrzymują świadczenia z ubezpieczenia społecznego.

Jeśli nie jesteś pewien, czy kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki, warto zadzwonić i zapytać o wymagania kwalifikacyjne przed złożeniem wniosku online. Głównym powodem, dla którego wiele osób sięga po pożyczki krótkoterminowe, jest niemożność uzyskania finansowania z tradycyjnych źródeł kredytowych, takich jak banki czy unie kredytowe. Istnieją jednak inne możliwości, więc dobrze się zastanów, zanim weźmiesz pożyczkę na dzień wypłaty. Chociaż może się wydawać, że spłacenie kogoś później nie jest tak wielkim problemem, kiedy potrzebujesz gotówki już dziś, co jeśli jutro nie dostaniesz zapłaty?

Co dalej?

Jeśli pilnie potrzebujesz pieniędzy, nie możesz pozwolić sobie na czekanie do następnej wypłaty. Pożyczka na dzień wypłaty może być rozwiązaniem, jeśli nie chcesz korzystać z karty kredytowej lub debetu w banku. Kredyty gotówkowe mają na celu pomóc osobom w nagłych kryzysach finansowych, umożliwiając im pożyczenie niewielkiej kwoty pieniędzy przy stosunkowo wysokim oprocentowaniu. Pożyczki krótkoterminowe są jednak przeznaczone wyłącznie na nagłe wydatki; korzystanie z nich z jakiegokolwiek innego powodu może prowadzić do kłopotów finansowych, a nawet spirali zadłużenia.

W przypadku pożyczek krótkoterminowych, podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju pożyczek, ważne jest, aby wiedzieć, ile będą Cię one kosztować. Pożyczanie małych kwot pieniędzy na długi okres czasu może spowodować wzrost opłat i obciążeń, które uniemożliwią Ci spłacenie całości zadłużenia. Przed zaciągnięciem krótkoterminowej pożyczki na dzień wypłaty, spróbuj porozmawiać z przyjaciółmi lub członkami rodziny o pożyczce od nich; czasami lepiej jest poprosić o pomoc, niż popaść w dalsze długi.

Co muszę spłacić?

Pożyczki na dzień wypłaty to krótkoterminowe pożyczki na niewielkie kwoty pieniędzy. Są one dostępne w sklepach na głównych ulicach i na stronach internetowych. Możesz pożyczyć niewielką sumę (do 5 funtów,000) do czasu następnej wypłaty. Kwota, którą spłacasz, zależy od tego, ile pożyczasz, na jak długo i jakie jest oprocentowanie.

Zanim weźmiesz pożyczkę gotówkową, zastanów się nad alternatywnymi rozwiązaniami. Lepszym pomysłem jest skorzystanie z przystępnej cenowo spółdzielni kredytowej, która może mieć podobny produkt z niższym oprocentowaniem. Zamiast brać krótkoterminową pożyczkę, by związać koniec z końcem, zastanów się, jak zarządzać swoim budżetem, by nie potrzebować obecnie więcej gotówki. Pożyczki krótkoterminowe mogą pomóc, ale istnieją alternatywy, które mogą lepiej pasować do Twojej sytuacji.

Czy istnieje alternatywa dla pożyczki krótkoterminowej?

Pożyczki krótkoterminowe są reklamowane jako sposób na szybkie uporanie się z problemami finansowymi. Nie ma jednak czegoś takiego jak szybka naprawa. Zamiast zaciągać pożyczkę krótkoterminową, rozważ jedną z poniższych alternatyw: złożenie wniosku o kredyt w rachunku bieżącym; pożyczka od rodziny lub przyjaciół; ograniczenie wydatków do czasu, gdy będzie Cię na nie stać; lub sprawdzenie innych źródeł kredytowych, takich jak karty kredytowe i pożyczki osobiste.

Pamiętaj, aby przeanalizować wszystkie opcje, zanim zdecydujesz się na pożyczkę krótkoterminową – możesz w ten sposób zaoszczędzić sporo pieniędzy z tytułu odsetek. Upewnij się także, że wiesz, na jakie warunki możesz się zakwalifikować i porównaj je z innymi warunkami pożyczek krótkoterminowych, aby upewnić się, że któraś z nich będzie najlepiej odpowiadać Twojemu budżetowi. Zrozumienie zasad działania każdego produktu pomoże uniknąć niespodzianek w przyszłości.


Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych.