ile zarabia lewandowski

Ile zarabia Lewandowski?

Robert Lewandowski to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy na całym świecie. Dawno nie mieliśmy reprezentanta w piłce nożnej, który osiągnąłby tyle co „Lewy”. Za sportowymi sukcesami idą wielkie pieniądze, jakie zarabia Robert Lewandowski. Wielkość jego majątku jest częstym przedmiotem dyskusji i budzi wiele emocji – dawno nie mieliśmy tak kasowego zawodnika w polskiej reprezentacji.

Występy polskiego napastnika z numerem 9 na koszulce z wypiekami na twarzy śledzą najbardziej polscy kibice, ale także fani Bayern Monachium, w którym polski zawodnik gra na pozycji napastnika od 2014 roku.

Na fali ostatnich sukcesów wielu specjalistów ocenia, że Robert Lewandowski jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie i jednym z najlepszych środkowych napastników w historii. W całej swojej karierze seniorskiej, począwszy od występów z Deltą Warszawa od 2005 roku, a skończywszy na grze dla Bayern Monachium, strzelił łącznie w barwach klubowych, w drużynie narodowej i niemieckiej lidze 375 goli na 500 wystąpień.

Robert Lewandowski to nie tylko idealny wzór sportowca, ale także wzór do naśladowania. Bierze udział w licznych akcjach charytatywnych, chętnie spotyka się z najmłodszymi, prowadzi spotkania na których motywuje innych do walki i stawiania sobie coraz wyżej poprzeczki, nie tylko w sporcie.

Za wielkimi sukcesami kryją się również ogromne pieniądze. Zarobki Lewandowskiego to temat, który rozgrzewa zarówno kibiców, jak i wszystkich Polaków. Piłka nożna jest jednym z najlepiej opłacanych sportów, dlatego też poziom życia zawodników budzi zazdrość i zainteresowanie. Nie inaczej jest w przypadku Roberta Lewandowskiego. Razem z żoną Anną Lewandowską znaleźli się w 2020 roku na liście 100 najbogatszych Polaków na 80. pozycji, według tygodnika Wprost. Para czerpie zyski nie tylko z gry Roberta, ale także dzięki licznym firmom i przedsięwzięciom, które realizują. Ile zarabia Lewandowski i ile jest warty majątek jego rodziny?

Błyskotliwa kariera „Lewego”

Robert Lewandowski grę w piłkę rozpoczął od występów w juniorskim zespole Varsovia Warszawa w 1997 roku. Pozostał tam do 2004 roku, aby następnie płynnie przejść od 2005 roku do Delty Warszawa. Tam polski napastnik cierpliwie pracował na późniejsze osiągnięcia, budował swoja formę i przejawiał wyjątkowy talent. Wyróżniał się techniką, błyskotliwością i sportowym zacięciem. Następnie po kilku latach trafił do podstawowego składu pierwszoligowego Lecha Poznań. Tam na 58 rozegranych spotkań strzelił 32 bramki i został Królem Strzelców Ekstraklasy.

Stamtąd szybko awansował do pierwszej niemieckiej drużyny – Borussi Dortmund. Tam pod wodzą m. in. trenera Jurgena Klopp’a zdobył koronę króla strzelców Bundesligi i dotarł do finału Ligi Mistrzów UEFA. Następnie przeniósł się do Bayernu Monachium i razem z tą drużyną zaczął świętować największe sukcesy m.in. przekroczył barierę 250 goli w Bundeslidze, zdobył Puchar Niemiec, aż w 2021 roku został wybrany na najlepszego zawodnika Klubowych Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Bayern Monachium był prawdziwą trampoliną w karierze naszego zawodnika.

Ostatnie 5 lat to prawdziwy rozkwit kariery piłkarskiej Roberta Lewandowskiego. W ostatnim czasie zdobył najwięcej wyróżnień, świętował największe sukcesy, zarobił najwięcej pieniędzy, a także założył rodzinę.

Od 2008 roku Robert Lewandowski rozpoczął także karierę w polskiej reprezentacji w piłce nożnej, aby w 2014 roku otrzymać opaskę kapitana drużyny.

Majątek Roberta Lewandowskiego

Ile zarabia Robert Lewandowski? Trudno odpowiedzieć na to pytanie, bo majątek piłkarza ciągle się powiększa i składa z wielu źródeł. Szacuje się, że w 2020 roku polski napastnik zarobił 20 milionów euro. Kapitan reprezentacji Polski czerpie dochody z różnych źródeł do których zaliczają się:

 1. prowadzone wspólnie przez małżonków firmy,
 2. pensja piłkarza,
 3. kontrakty reklamowe (reklama Huawei, Head & Shoulders, Vistula, 4F)
 4. udziały w różnych spółkach,
 5. własny dom mediowy,
 6. inwestycja w portal Sporticos.com,
 7. aktywność w social media,
 8. nieruchomości (wspólnik w firmie deweloperskiej LS Investments),
 9. klinika medycyny sportowej na warszawskiej Ochocie,
 10. dochody z działalności żony Anny Lewandowskiej (marka by Ann),
 11. restauracja na mazurach (w planach).

Obecnie majątek pary sportowców szacowany jest na pół miliarda złotych. Lewandowski zarabia z samego kontraktu piłkarskiego 1,6 mln euro miesięcznie! Na jego konto wpływają także zyski z innych prowadzonych działalności.

Ile zarabia Robert Lewandowski na tle innych czołowych piłkarzy?

Podczas gdy Robert Lewandowski zarobił w zeszłym roku około 20 milionów euro, Leo Messi odnotował na swoim koncie 71 milionów euro w rok. Inny równie podziwiany piłkarz – Cristiano Ronaldo zarobił 26,52 mln funtów brytyjskich, a Neymar zarabia 36,8 mln euro rocznie.

Przy zarobkach tych zawodników wynik Roberta wydaje się nieco skromny, jednak warto pamiętać, że Polak zarabia już więcej niż jego ligowi koledzy jak Thomas Mueller czy Manuel Neuer. Z takimi zarobkami Robert Lewandowski plasuje się na 9. miejscu wśród najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie! Obecność w pierwszej dziesiątce to znakomity wynik.

W co inwestuje polski napastnik Robert Lewandowski?

A na czym jeszcze zarabia Robert Lewandowski? Zarobki Roberta Lewandowskiego dzięki Bayernowi Monachium nie są jedynym źródłem ogromnego majątku rodziny. Piłkarz chce także zabezpieczyć się na przyszłość i inwestuje zarobione pieniądze w liczne inicjatywy, związane ze spotem, ale nie tylko.

Robert chętnie inwestuje pieniądze w aplikacje i start-upy o dużym potencjale. W ostatnim czasie piłkarz podpisał umowę inwestycyjną z Move Games, producentem i wydawcą gier komputerowych notowanym na warszawskiej giełdzie. Piłkarz ma nawet własną markę kawy i napojów izotonicznych. Oprócz tego piłkarz zainwestował pieniądze także w aplikacje powiązane ze sprzedażą ubrań, firmę zapobiegającą przemocy w sieci i działającą w oparciu o sztuczną inteligencję, a także udziały w sklepie piłkarskim Zgoda FC.

Jak widać zarobki Lewandowskiego mają różne pochodzenie i na pewno będą w stanie zapewnić piłkarzowi spokojną emeryturę. Lewandowski inwestuje w nieruchomości, gastronomię, giełdę, własną markę, i rozwiązania z zakresu IT.

Nagrody i wyróżnienia piłkarza Bayern Monachium

Robert Lewandowski to zdecydowanie najbardziej utytułowany i utalentowany polski piłkarz. Robert nie spoczywa jednak na laurach. Wciąż ciężko trenuje, aby pozostać w dobrej kondycji. Trudno jest wymienić wszystkie jego sukcesy. Gra w piłkę nożną przyniosła mu sławę i liczne wyróżnienia. Do najważniejszych z nich należą:

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski

To państwowe wyróżnienie przyznawane w zasłudze za wybitne osiągnięcia. Prezydent odznaczył polaka w zamian za „wybitne osiągnięcia sportowe, za promowanie Polski na arenie międzynarodowej”. Prezydent RP podziękował zawodnikowi za godne reprezentowanie Polski, wytrwałość i dobry przykład sportowca i patrioty, który zawsze podkreśla swoją polskość..

Europejski Złoty But

To nagroda dla najlepszego napastnika w Europie. Robert Lewandowski jako pierwszy polak zdobył tę nagrodę. Pokonał tym samym takich zawodników jak Messi, Ronaldo, Andre Silva i Erling Haaland. Najwięcej statuetek do tej pory zgarnął Leo Messi.

Piłkarz Roku FIFA i Piłkarz Roku UEFA

W sezonie 2019/2020 Robert Lewandowski został Piłkarzem Roku UEFA, deklasując tym samym pozostałą dwójkę kandydatów do tytułu – Menuela Neuera i belga Kevina De Bruyne.

Księga Rekordów Guinnessa

Robert został zapisany w Księdze Rekordów Guinnessa po meczu Bayernu Monachium z Wolfsburgiem, kiedy to udało mu się strzelić w meczu 5 bramek. Sam wynik zasługuje na uznanie, ale dodatkowo napastnik zdobył te wszystkie bramki z zaledwie 9 minut. Numer 9 na koszulce i 5 bramek w 9 minut – to z pewnością szczęśliwa liczba dla polaka. Robert jest jedynym piłkarzem, który może pochwalić się takim wynikiem w profesjonalnych rozgrywkach.

Wyrównanie rekordu Gerarda Mullera

W 33. kolejce Bundesligi w meczu między Bayernem Monachium, a SC Freiburgiem Robert Lewandowski wyrównał rekord legendarnego Gerarda Mullera, wynoszący 40 bramek w rozgrywkach o mistrzostwo Niemiec.

Jak widać sezon 2019/2020 i 2020/2021 obfitował w serię sukcesów Roberta Lewandowskiego, zarówno pod względem zawodowym jak i finansowym. Polak jest obecnie w szczycie formy i z pewnością dostarczy kibicom jeszcze wielu niezapomnianych chwil.


Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych.