finzmo opinie, informacje

Finzmo: chwilówki – informacje, opinie i recenzja

Wybór odpowiedniej pożyczki nie jest łatwy, ponieważ na rynku można znaleźć wiele ofert firm pożyczkowych. Aby ułatwić taki wybór, przygotowaliśmy serię artykułów przybliżających poszczególnych pożyczkodawców. W tym artykule koncentrujemy się na marce Finzmo.

Na polskim rynku działa coraz więcej nowoczesnych platform, które umożliwiają szybkie i komfortowe pożyczenie pieniędzy. Do grona takich platform należy także marka Finzmo. Warto ją poznać nieco bliżej, bo to fintech z bardzo dużym potencjałem.

 

Finzmo – czym jest i czy można bezpiecznie tam pożyczać pieniądze?

Finzmo jest pośrednikiem pożyczkowym, który współpracuje z bardzo wieloma firmami pożyczkowymi. Właścicielem platformy jest estońska firma z Tallina. To fintech, który jest obecny w 6 krajach na 3 kontynentach. Finzmo chwali się, że ma już ponad 500 tys. klientów. Firma ta stosuje nowoczesny, autorski algorytm, który błyskawicznie analizuje dane podane we wniosku i dopasowuje klienta do odpowiednich ofert partnerskich pożyczkodawców. Wszystko to sprawia, że nie tylko wypełnienie wniosku nie zajmuje dużo czasu (nawet 60 sekund), ale i oferty otrzymujemy bez długiego oczekiwania.

 

Podstawowe informacje o pożyczkodawcy

Główna siedziba platformy pożyczkowej znajduje się w stolicy Estonii, czyli w Tallinie, a jej właścicielem jest podmiot o nazwie FIIZY OÜ. W Polsce marką zarządza spółka zależna Fiizy Poland z siedzibą w Warszawie. Finzmo nie jest firmą pożyczkową. To pośrednik pożyczkowy, który udostępnia zaawansowaną platformę, łącząc w ten sposób pożyczkobiorców z pożyczkodawcami.

 

Jaki rodzaj pożyczki znajdziesz w Finzmo?

Za pośrednictwem platformy Finzmo można zaciągnąć pożyczkę ratalną. Minimalna kwota, jaką można pożyczyć, to 2 tys. zł. Istotne jest to, że dostępna jest naprawdę duża kwota maksymalna pożyczki – 60 tys. zł. To sprawia, że dzięki Finzmo sfinansujemy nawet bardzo duże wydatki. Okres spłaty pożyczek zaciąganych w Finzmo wynosi od 3 do 48 miesięcy.

 

Pierwsza pożyczka w Finzmo

Jeśli nawet korzystamy po raz pierwszy z usług Finzmo, jesteśmy tak samo traktowani, jak stały klient. To duży plus, ponieważ często dla nowych klientów pożyczkodawcy przeznaczają niższe kwoty pożyczki niż dla klientów powracających. W przypadku Finzmo nie ma znaczenia, czy pożyczamy pieniądze po raz pierwszy, czy po raz kolejny. Od razu dostępna jest maksymalna kwota zobowiązania. Niestety, nie znajdziemy tu pierwszej pożyczki darmowej.

 

Refinansowanie pożyczki w Finzmo

Warto pamiętać, że platforma Finzmo sama w sobie nie udziela pożyczek, a tylko w nich pośredniczy. To oznacza, że również Finzmo nie udostępnia opcji refinansowania pożyczki. Nie jest to jednak niemożliwe. Wszystko zależy od tego, ofertę jakiego pożyczkodawcy wybierzemy. Niektóre firmy pożyczkowe udostępniają opcję refinansowania pożyczek. Należy zatem sprawdzić, czy wybrany pożyczkodawca dopuszcza refinansowanie zadłużenia. W przypadku wielu pożyczek warto także pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym.

 

Kto może pożyczyć pieniądze w Finzmo?

Pożyczki za pośrednictwem platformy Finzmo dostępne są dla wszystkich, którzy mają odpowiednią zdolność kredytową. Za to mniejsza waga jest przykładana do drobnych opóźnień w spłacie wcześniejszych zobowiązań (dane z BIK) lub do historii kredytowej. To jednak nie wszystko. Pożyczkobiorca musi jeszcze spełnić następujące warunki:

 • wiek od 18 lat;
 • polskie obywatelstwo;
 • adres w Polsce;
 • aktywny numer telefonu (komórkowy lub stacjonarny);
 • stałe źródło dochodu;
 • konto w banku, na które zostaną przelane środki z pożyczki;
 • adres e-mail.

 

Jak ubiegać się o pożyczkę w Finzmo?

Zaciąganie pożyczek za pośrednictwem Finzmo nie jest skomplikowane czy czasochłonne. Należy wejść na stronę internetową Finzmo. Znajdziemy tam kalkulator pożyczkowy. Należy wybrać w nim kwotę, jaką chcemy pożyczyć, a potem kliknąć przycisk „Złóż wniosek”. Zostaniemy przeniesieni do formularza. Tam możemy raz jeszcze wybrać kwotę pożyczki i okres jej spłaty (od 3 do 48 miesięcy). W kolejnych częściach formularza należy podać swoje dane i informacje na temat swojego dochodu. Na koniec wysyłamy formularz. Wkrótce potem otrzymamy odpowiednie oferty firm pożyczkowych. Należy wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada. Pieniądze są przesyłane na konto pożyczkobiorcy w ciągu 24 godzin.

 

Jakie dokumenty przygotować?

Przy składaniu wniosku o pożyczkę wystarczy tak naprawdę podstawowy dokument, jakim jest dowód osobisty. Wpisujemy bowiem dane z tego dokumentu. Natomiast na dalszym etapie procesu pożyczkowego dokumenty, jakie trzeba dostarczyć, zależą już od konkretnego pożyczkodawcy, którego ofertę wybierzemy. Trzeba najczęściej udowodnić, że mamy stałe źródło dochodu. Może to być w formie zaświadczenia o zatrudnieniu. Akceptowane jest także udostępnienie aktu własności posiadanej nieruchomości.

 

Ile trzeba czekać na pieniądze?

To, ile trzeba czekać na pieniądze, zależy tak naprawdę od kilku czynników. Wpływ na to ma przede wszystkim bank, w którym klient ma konto. Trzeba wziąć również pod uwagę godziny księgowania przelewów na koncie pożyczkobiorcy. Pieniądze mogą zatem dotrzeć zarówno w kilkanaście minut od zatwierdzenia pożyczki, jak i po kilku godzinach. Zwykle nie trwa to jednak dłużej niż 24 godziny.

 

Finzmo – opinie

Marka Finzmo prężnie rozwija się nie tylko na polskim rynku. Szybko została zauważona przez polskich konsumentów. Co ważne, ten pośrednik w pożyczkach zbiera bardzo dużo pozytywnych opinii. Oto niektóre z nich:

Bartek: Wszystko okej, polecam!

Leonbonnet: Dla mnie bardzo w porządku firma. Jasne zasady pożyczania. Wiadomo, czego można się spodziewać.

Dead84: Bardzo miła obsługa klienta, szybka reakcja, kasa błyskawicznie na koncie. Jeśli firma popracuje nad cennikiem, to będzie bosko.

Sigma_biuro: Na pożyczkę w Finzmo zdecydowałam się przez wzgląd na długi okres spłaty pożyczki. Jak się okazało, dodatkowych 15 dni naprawdę zrobiło mi różnicę. Nie żałuję decyzji o pożyczce właśnie u nich. Polecam firmę!

 

Finzmo – plusy i minusy

Finzmo to nowoczesna platforma pożyczkowa, która pozwala pożyczyć pieniądze bez skomplikowanych formalności i zawiłych procedur. Jak każda marka pożyczkowa, również i Finzmo ma zalety oraz wady. Zebraliśmy dla Was wszystkie plusy i minusy pożyczania pieniędzy w Finzmo.

 

Plusy

Do plusów platformy Finzmo można zaliczyć:

 • bardzo wysoką kwotę pożyczki – do 60 tys. zł;
 • dużą liczbę ofert pożyczek zaraz po aplikowaniu;
 • długi okres spłaty;
 • możliwość składania wniosków przez całą dobę;
 • oferty także dla osób z nienajlepszą historią kredytową;
 • brak skomplikowanych formalności;
 • wysoką przyznawalność (wielu pożyczkodawców);
 • dostępną od pierwszej pożyczki maksymalną kwotę;
 • akceptowanie opóźnień w BIK;
 • dostępność pożyczek od 18 roku życia;
 • szybkie przekazywanie pieniędzy z pożyczek.

Minusy

Minusów Finzmo nie ma zbyt wiele. Jeśli chcielibyśmy szukać wad tej platformy pożyczkowej, należałoby wymienić:

 • problem z uzyskaniem informacji o kosztach przed złożeniem wniosku o pożyczkę;
 • brak informacji o sposobie weryfikacji klientów;
 • brak pożyczek dla firm;
 • nie zawsze jest możliwe przedłużenie terminu spłaty pożyczki.

Nie pomyl nazwy firmy

Zaciąganie pożyczki przez internet jest bardzo wygodne i szybkie. W tym pośpiechu można jednak popełnić błąd przy wpisywaniu nazwy marki pożyczkowej. Upewnij się, że wprowadzasz do swojej przeglądarki właściwą nazwę „Finzmo”. Najczęściej popełniane błędy to:

 • Finmo;
 • Fimo;
 • Finzo;
 • Fnzmo;

Jak skontaktować się z firmą?

Jedną z ważniejszych kwestii w przypadku zaciągania pożyczek jest wiarygodność pożyczkodawcy i łatwy z nim kontakt. Warto zwrócić na to uwagę, wybierając firmę pożyczkową. Jak to wygląda w przypadku Finzmo? To platforma internetowa i właśnie dlatego koncentruje się głównie na kontakcie online. Można na przykład zadać pytanie na stronie www Finzmo, a system podsunie najlepszą odpowiedź. Marka obecna jest również w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram) i za pomocą tego kanału również można nawiązać kontakt.

 

Dane kontaktowe

Właściciel marki:

Finzmo: Fiizy Poland SP. z o.o.

Numer REGON: 384451140;

Numer NIP: 5272907053;

Numer KRS: 0000804600.

 

Adres:

00-876 Warszawa, ul. Ogrodowa 58.

 

Strona www: finzmo.pl

Biuro Obsługi Klienta: [email protected]

 

Godziny pracy Biura Obsługi Klienta:

Przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia.

 

Podsumowanie

Finzmo to nowoczesna platforma pożyczkowa, której zadaniem jest jak najszybsze i jak najłatwiejsze łączenie konsumentów z firmami pożyczkowymi. Pośrednik ten korzysta z innowacyjnej technologii przy analizie potrzeb klienta, dopasowując w ten sposób do niego oferty pożyczkodawców. Pożyczanie pieniędzy za pośrednictwem Finzmo jest łatwe i szybkie.

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.