kredyt hipoteczny

Czy pożyczki na dzień wypłaty wpływają na szanse uzyskania kredytu hipotecznego?

Nie, pożyczka w dniu wypłaty wynagrodzenia nie zaszkodzi Twojej zdolności do uzyskania kredytu hipotecznego. Dla większości instytucji udzielających kredytów hipotecznych pożyczka na dzień wypłaty wynagrodzenia jest traktowana jak każdy inny rodzaj zaciągniętego kredytu.

Podejmując decyzję o zatwierdzeniu lub odrzuceniu wniosku o kredyt hipoteczny, instytucja udzielająca kredytu przeprowadzi wcześniejsze kontrole. Jedną z ocenianych kwestii jest to, jak dobrze radziłeś sobie wcześniej z kredytem. W rezultacie, jeśli udało Ci się spłacić pożyczkę w terminie i w całości, nie powinieneś mieć z tym problemów.

Co to jest pożyczka w dniu wypłaty?

Osoby zaciągające pożyczkę w dniu wypłaty zazwyczaj pożyczają łącznie od £100 do £1000. Pieniądze otrzymywane są z góry, z oczekiwaniem, że kwota ta zostanie spłacona w całości do następnej wypłaty, wraz z odsetkami.

Większość osób korzystających z tego rodzaju krótkoterminowego finansowania bierze je, aby sfinansować nagłą sytuację finansową. Może to być np:

  • Awaryjną naprawę samochodu
  • Rachunki medyczne
  • Rachunki domowe

Dlaczego pożyczka w banku może być niekorzystna dla kredytu hipotecznego?

Niewielka liczba dostawców kredytów hipotecznych może negatywnie ocenić pożyczkę w banku w Twojej kartotece kredytowej. Głównym tego powodem jest negatywna prasa, jaką otrzymały pożyczki w ciągu dnia, a więc reputacja, jaką sobie wyrobiły.

Pożyczki w ciągu dnia są postrzegane jako rodzaj pożyczki, którą zaciągają ludzie zdesperowani w poszukiwaniu gotówki. W rezultacie może to prowadzić do tego, że kredytodawca hipoteczny będzie się zastanawiał, czy przyznanie takiej osobie kredytu hipotecznego jest mądrą decyzją.

W końcu pojawia się pytanie, czy dana osoba nie może sobie pozwolić na spłatę kredytu do następnej wypłaty, jak więc będzie w stanie spłacać co miesiąc kredyt hipoteczny i rachunki?

Należy jednak pamiętać, że większość dostawców kredytów hipotecznych jest skłonna do pominięcia kredytów payday w dokumentacji, pod warunkiem, że spłaciłeś je w terminie.

Dzieje się tak dlatego, że większość dostawców rozumie, że mogą pojawić się nieoczekiwane sytuacje finansowe, które powodują konieczność zaciągnięcia kredytu.

Kiedy zaciągnąłeś pożyczkę jest ważne

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, kiedy zaciągnąłeś pożyczkę, co może być kluczowym czynnikiem dla niektórych kredytodawców hipotecznych.

Na przykład, niektórzy kredytodawcy hipoteczni mogą rozpatrywać pożyczki krótkoterminowe indywidualnie, kierując się uznaniem na podstawie daty ich zaciągnięcia.

Jeśli zaciągnąłeś pożyczkę kilka lat temu i spłaciłeś ją bezzwłocznie, wielu dostawców kredytów hipotecznych przeoczy to we wniosku.

Jeśli jednak pożyczka została zaciągnięta mniej niż rok temu, może się okazać, że Twoje szanse na otrzymanie kredytu hipotecznego maleją. Dostawcy kredytów hipotecznych chcą mieć pewność, że będziesz w stanie spłacić wszystkie swoje dotychczasowe zobowiązania finansowe, a to może sugerować, że jeszcze nie jesteś w stanie tego zrobić. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czy pożyczki w ciągu dnia wpływają na uzyskanie kredytu hipotecznego, skontaktuj się z nami.


Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych.