kredyt dla bezrobotnych

Czy można dostać kredyt, nie mając pracy?

Nie, w większości przypadków, niezależnie od tego, czy jest to pożyczka zabezpieczona czy niezabezpieczona, nie otrzymasz zgody na pożyczkę bez zatrudnienia. Jednak w przypadku niektórych rodzajów pożyczek, takich jak pożyczki z poręczycielem, może to być możliwe. Główną rzeczą, na którą będą zwracać uwagę pożyczkodawcy, jest dowód, że jesteś w stanie dokonywać regularnych płatności w terminie.

Dlaczego nie mogę otrzymać pożyczki bez pracy/pożyczki dla osób na zasiłku?

Większość pożyczkodawców będzie oceniać Twoją zdolność kredytową, a bezrobocie może mieć na nią wpływ.

To, jaką masz zdolność kredytową, prawdopodobnie doprowadzi do zatwierdzenia lub odrzucenia Twojego wniosku. Dzieje się tak, ponieważ pożyczkodawcy szukają dowodów na to, że nie będziesz mieć problemów ze spłatą pożyczki, jeśli zostanie Ci ona przyznana.

Jeśli nie masz pracy, sugeruje to, że udzielenie Ci pożyczki może być ryzykowne i możesz nie być w stanie dokonywać spłat.

Inne rzeczy, które wpływają na zdolność kredytową to:

  • Jak radziłeś sobie z kredytami w przeszłości (czy spłacałeś je terminowo, czy nie wywiązywałeś się ze zobowiązań)
  • CCJs lub IVAs w aktach
  • Ile wniosków o pożyczkę złożyłeś w krótkim okresie czasu
  • Miesięczny dochód
  • Status właściciela domu

Kryteria uzyskania pożyczki

Jeśli jesteś bezrobotny, jesteś rencistą lub otrzymujesz zasiłek, być może będziesz mógł otrzymać pożyczkę. Dzieje się tak, ponieważ kryteria kwalifikowalności różnią się w zależności od pożyczkodawcy. Kryteria zatwierdzenia pożyczki mogą obejmować:

  • Historia kredytowa: pożyczkodawcy będą zwracać uwagę na regularność spłat w przeszłości
  • Regularne dochody: nawet jeśli nie masz pracy, nadal będziesz musiał przedstawić dowód posiadania źródła dochodu lub regularnych dochodów, aby móc spłacać pożyczkę
  • Ocena kredytowa: jeśli masz dobrą ocenę kredytową i jesteś bezrobotny, może to zwiększyć Twoje szanse na otrzymanie pożyczki. Jeśli nie, istnieje wiele sposobów, aby poprawić swoją ocenę kredytową.

Co zrobić, jeśli mam naprawdę złą ocenę kredytową?

Jeśli nie masz pracy i masz złą ocenę kredytową, może to znacznie zmniejszyć Twoje szanse na otrzymanie pożyczki.

Je��li jeste�� bezrobotny i zmagasz si�� ze z���� ocen�� kredytow��, wci���� masz do dyspozycji pewne opcje.

Niemniej jednak nie jest to całkowicie niemożliwe. Istnieją wyspecjalizowani pożyczkodawcy, którzy udzielają pożyczek dla osób ze złymi kredytami.

Tego typu pożyczki mogą wymagać od Ciebie zapłacenia wyższych odsetek, aby pomóc pożyczkodawcy w ograniczeniu ryzyka związanego z udzieleniem Ci pożyczki.

Co jeśli nie kwalifikuję się do otrzymania pożyczki?

Jeśli ostatnio ubiegałeś się o pożyczkę będąc bezrobotnym i Twój wniosek został odrzucony, istnieją pewne opcje.

Popularną alternatywą dla wielu osób jest uzyskanie pożyczki z poręczycielem.

Co to jest pożyczka z poręczycielem?

Pożyczka z poręczycielem jest zwykle używana przez osoby, które mają złą ocenę kredytową. Główny pożyczkobiorca ma dostęp do pożyczki, a wyznaczona przez niego osoba (zazwyczaj bliski przyjaciel lub członek rodziny) „gwarantuje” pożyczkę.

Oznacza to, że jeśli główny wnioskodawca (osoba, która otrzyma pożyczkę) nie będzie w stanie jej spłacić, gwarant przyjmuje odpowiedzialność za jej spłatę.

Może to być spowodowane tym, że główny pożyczkobiorca popadł w problemy finansowe lub po prostu nie chce płacić.

Po upływie 14-dniowego okresu na odstąpienie od umowy pożyczki z gwarantem, nie ma możliwości rezygnacji z bycia gwarantem. Dlatego tak ważne jest, aby obie strony w pełni rozumiały, jak działa pożyczka z poręczycielem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pożyczkach dla osób pobierających zasiłek, skontaktuj się z nami. Jesteś już Klientem Badger Loans i chcesz zostawić recenzję?


Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych.