kredyt osobisty

Co należy rozważyć przed złożeniem wniosku o niezabezpieczony kredyt osobisty?

Biorąc pod uwagę, że niezabezpieczona pożyczka osobista może trwać w sumie do 60 miesięcy, niezwykle ważne jest, aby wiedzieć, jak przebiega proces aplikacji i co należy rozważyć przed złożeniem wniosku o niezabezpieczoną pożyczkę osobistą. Używamy słowa niezabezpieczona pożyczka osobista, aby odróżnić ją od krótkoterminowej pożyczki na dzień wypłaty wynagrodzenia lub pożyczki krótkoterminowej. Dla naszych celów niezabezpieczona pożyczka osobista i pożyczka osobista to to samo.

Kiedy złożysz wniosek o pożyczkę w Badger Loans, będziesz musiał podać kilka podstawowych informacji: imię i nazwisko, datę urodzenia, adres, miesięczne dochody, wydatki i dane bankowe.

Jaką kwotę chciałbyś pożyczyć?

Podejmując decyzję o wysokości kwoty, jaką chciałbyś przeznaczyć na niezabezpieczoną pożyczkę osobistą, powinieneś bardzo dokładnie rozważyć, jakiej kwoty potrzebujesz. Należy bowiem pamiętać, że będzie to również ta sama kwota, którą trzeba będzie spłacić wraz z odsetkami.

Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, radzimy dokładnie określić, ile potrzebujesz pożyczyć na takie rzeczy, jak najpilniejsze wydatki, rachunki za karty kredytowe lub naprawę samochodu. Dlaczego nie wypróbować naszego kalkulatora zdolności kredytowej.?

Na jaki okres czasu powinienem zaciągnąć pożyczkę?

W przypadku pożyczek niezabezpieczonych istnieje duża elastyczność: możesz zaciągnąć pożyczkę na okres od 12 do 60 miesięcy.

Niemniej jednak bardzo ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z faktu, że im dłuższy okres spłaty pożyczki, tym wyższy będzie jej całkowity koszt. Dzieje się tak dlatego, że odsetki będą naliczane z miesiąca na miesiąc.

Jednocześnie jednak kredyt długoterminowy może lepiej pasować do Twojej indywidualnej sytuacji, ponieważ zapewnia elastyczność i oznacza mniejsze spłaty w krótkim okresie.

Jeśli możesz dokonać wcześniejszych spłat, warto to zrobić, ponieważ możesz w ten sposób zaoszczędzić pieniądze, ponieważ narastają mniejsze odsetki.

Czy spełniam wstępne kryteria przyznania pożyczki osobistej?

Dokładne kryteria mogą się różnić w zależności od pożyczkodawcy, ale ogólne kryteria przyznania pożyczki osobistej są zazwyczaj następujące:

  • 18 years or over
  • UK resident (full-time)
  • Employed
  • Stable, regularne dochody
  • Ważne konto debetowe w Wielkiej Brytanii
  • Ważny adres e-mail w Wielkiej Brytanii
  • Konto telefonu komórkowego w Wielkiej Brytanii
  • Czy stać mnie na spłatę miesięcznych rat

Jak zamierzam spłacić moją pożyczkę osobistą?

Jeśli chodzi o spłatę niezabezpieczonej pożyczki osobistej, zazwyczaj odbywa się ona w miesięcznych ratach w równych kwotach, dzięki czemu dokładnie wiesz, ile płacisz każdego miesiąca i możesz zaplanować jej spłatę.

Powinieneś zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby upewnić się, że spłacasz pożyczkę na czas: w przeciwnym razie poniesiesz dodatkowe opłaty i może to również wpłynąć na Twoją ocenę kredytową. Jeśli masz problemy ze spłatą, warto jak najszybciej skontaktować się bezpośrednio z pożyczkodawcą, aby mógł Ci pomóc, co robić dalej.


Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych.