bocian-pozyczki

Bocian Pożyczki: chwilówki – opinie, informacje i recenzja

Wraz ze wzrostem potrzeb klientów, na polskim rynku powstało wiele firm zajmujących się pożyczkami pozabankowymi. Do grupy tego typu firm należy także marka Bocian Pożyczki, która zdobyła rozpoznawalność m. in. dzięki zapadającym w pamięć reklamom telewizyjnym. Bocian Pożyczki funkcjonuje już od ponad 14 lat w sektorze finansowym. W tym czasie firma zdobyła pokaźne grono zadowolonych klientów, którzy regularnie korzystają z pożyczek udzielanych przez markę. Bocian Pożyczki posiada ponad 24 oddziały w całej Polsce i zatrudnia około 1800 osób. Większość formalności załatwiana jest przez internet lub telefonicznie, po czym umawiane jest spotkanie z doradcą przekazującym gotówkę, dzięki czemu z usług mogą skorzystać mieszkańcy praktycznie całego kraju. To nowoczesne i wygodne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie minimum formalności i dyskrecję na najwyższym poziomie. Oferta Bocian Pożyczki została dopasowana nawet do najbardziej wymagających klientów, którym zależy na szybkim wsparciu finansowym.

 

Na czym polegają pożyczki w Bocianie?

 

Pożyczki w Bocianie zostały opracowane w taki sposób, aby udzielać klientowi pożyczek w jego najbliższym otoczeniu a najlepiej domu. Cały proces poprzedza kontakt telefoniczny, na chacie, SMS lub za pośrednictwem formularza umieszczonego na stronie. Jedyną oficjalną stroną Bocian Pożyczki jest https://www.bocianpozyczki.pl/. Po pierwszej próbie kontaktu następuje połączenie z konsultantem. W Bocian Pożyczki zatrudniani są kompetentni przedstawiciele, którzy są w stanie odpowiedzieć na wszystkie zadawane pytania. W trakcie rozmowy ustalana jest pożyczana kwota, a także okres spłaty i wszystkie dodatkowe opłaty i warunki. Następnie otrzymuje się telefon od Doradcy Klienta, aby umówić dogodny termin na spotkanie na którym zostaną przekazane pieniądze. Spotkanie najczęściej odbywa się w domu klienta. Po zawarciu umowy klient otrzymuje kartę bankomatową VISA m-Bank Bocian Pożyczki, dzięki której może wypłacić gotówkę z bankomatu lub płacić za bieżące zakupy. To bardzo wygodne i innowacyjne rozwiązanie. W ramach współpracy każdy klient otrzymuje także darmowy dostęp do platformy z Profilem Klienta, na którym może sprawdzić saldo, ostatnie transakcje i inne szczegóły dotyczące udzielonej pożyczki.

 

Pożyczka dla rolników

W Bocian Pożyczki dostępna jest także specjalna pożyczka dla rolników. Można ją wykorzystać na dowolny cel, który w żaden sposób nie musi być powiązany z prowadzoną działalnością. Do wniosku w sprawie pożyczki dla rolnika, należy dołączyć wymienione dokumenty:

  • zaświadczenie z gminy o osiąganych dochodach,
  • akt własności ziemi do wglądu,
  • 3 ostatnie odcinki z KRUS-u,
  • do wglądu dowód osobisty, prawo jazdy lub ostatnio opłacony rachunek, który potwierdzi dane osobowe i adres zamieszkania klienta.

Bocian Pożyczki – warunki udzielenia pożyczek

Warunkiem udzielenia pożyczki jest zgłoszenie wniosku i umówienie się z Doradcą Klienta. Aby otrzymać pożyczkę należy przygotować kilka dokumentów. Niezbędne będą:

  • dowód osobisty,
  • tytuł własności lokalu, np. umowa najmu lub opłacony rachunek z danymi potwierdzające aktualny adres,
  • potwierdzenie stałego źródła dochodów – renty, emerytury, pensji.

Oprócz tego, aby móc uzyskać pożyczkę należy mieć skończone 18 lat, posiadać numer pesel oraz posiadać pełną zdolność do czynności prawnych.

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy zostanie im udzielona pożyczka jeśli widnieją w systemie BIK jako dłużnicy lub gdy mają już na swoim koncie inną pożyczkę. Wiele zależy w tej kwestii od indywidualnych ustaleń. Bocian Pożyczki podchodzi do każdego klienta w indywidualny sposób.

Raty spłaca się co tydzień, za pośrednictwem Doradcy Klienta. Doradca umawia się z klientem w dogodnym miejscu i terminie, przyjeżdża do domu w umówionym dniu i o ustalonej godzinie.

Jaki jest koszt pożyczki?

W Bocian Pożyczki wszystkie koszty zawieranej pożyczki dostępne są na oddzielnym formularzu, o nazwie „Formularz Informacyjny” jeszcze przed podpisaniem umowy. Firma dba o przejrzystość warunków i podpisywanych umów. Każda osoba, która podpisuje umowę dotyczącą pożyczki powinna zapoznać się ze wszystkimi warunkami i bardzo dokładnie przeczytać podpisywane dokumenty. W Bocian Pożyczki nie ma ukrytych kosztów, wszystkie przedstawione są na dodatkowym formularzu, przekazanym do wglądu każdemu klientowi. W kosztach pożyczki znajdują się zwykle kwota udzielonej pożyczki a także opłaty takie jak prowizja. Bocian Pożyczki jasno określa RRSO, czyli Roczną Rzeczywistą Stopę Oprocentowania, która jest jednym z najważniejszych parametrów podczas zawierania transakcji gotówkowych.

Nie pomyl nazwy firmy pożyczkowej!

Często zdarza się, że klienci mylą oficjalne nazwy firm pożyczkowych i trafiają do podszywających się pod nie nieuczciwych firm. Warto sprawdzać informacje na temat firmy pożyczkowej w rejestrze firm prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego na stronie KNF. Firma powinna być dostępna po numerze NIP, REGON, KRS lub po nazwie. Tam można dowiedzieć się więcej na temat wiarygodności firmy pozabankowej oraz sprawdzić jej dokładną nazwę. Najczęstszymi błędami w pisowni związanymi z firmą Bocian Pożyczki są określenia:

  • bociek,
  • pl,
  • bocian pożyczkowy.

Bocian Pożyczki – opinie klientów

Bocian Pożyczki zbiera wśród klientów dobre i średnie opinie. Firma chwalona jest za przejrzyste zasady oraz szybkość działania. Negatywne głosy pozostawiają zwykle osoby, którym z wyraźnych przyczyn odmówiono udzielenia pożyczki, a także te, które spóźniają się z terminowym spłacaniem rat. Wiele osób, które raz skorzystały z usług Bocian Pożyczki wraca ponownie po kolejne świadczenia. Osoby, które mają jasną sytuację, stałe dochody i nie wpadły w pętlę długu rekomendują współpracę z Bocian Pożyczki.

Dlaczego warto wziąć pożyczkę w Bocianie?

Powodów, aby wziąć pożyczkę w Bocian Pożyczki jest co najmniej kilka. Na początek warto wspomnieć, że każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. Dlatego osoby, które już mają na swoim koncie pożyczki lub nie spłacały dotychczasowych zobowiązań przez nieuwagę czy roztargnienie nie są od razu dyskwalifikowane. Po drugie cały proces wzięcia pożyczki można przeprowadzić praktycznie bez wychodzenia z domu. Zgłoszenie chęci wzięcia pożyczki można wysłać za pośrednictwem komputera lub telefonu. Następnie należy czekać na kontakt ze strony Doradcy Klienta i umówić się z nim w dogodnym terminie we własnym domu. To dobre rozwiązanie dla osób, które mieszkają poza miastami czy są tymczasowo unieruchomione np. ze względu na noszenie gipsu. Kolejnym ważnym aspektem jest pełna przejrzystość warunków podpisywanej umowy. Wszystkie szczegóły dotyczące wysokości pożyczki czy dodatkowych opłat można znaleźć w osobnym formularzu, z którym powinien zapoznać się każdy pożyczkobiorca. Po zawiązaniu umowy klient otrzymuje dostęp do panelu, w którym widoczne są wszystkie szczegóły dotyczące pożyczki, dzięki czemu może na bieżąco śledzić swoje zobowiązania. Aby wziąć pożyczkę wystarczy minimum formalności, co jest ważne dla osób, które potrzebują szybkiego wsparcia i nie mogą czekać na wnikliwą analizę dokumentów.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Czy pożyczkę otrzymuje każdy klient?

Pożyczkę może otrzymać każda osoba pod warunkiem, że spełnia podstawowe wymagania takie jak kryterium wieku, zdolność do prowadzenia czynności prawnych, adres zamieszkania i ważny dokument osobisty. Każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie i zależy od aktualnej sytuacji finansowej.

Jakie warunki należy spełnić?

Oprócz podstawowych danych należy jeszcze przedstawić wskazane dokumenty takie jak oświadczenie o zarobkach w przypadku zatrudnienia i potwierdzenie przyznania renty lub emerytury. Pożyczkę mogą wziąć osoby pełnoletnie  i nie przekraczające 74. roku życia.

Co grozi za niespłacanie pożyczki?

W przypadku trudności ze spłatą pożyczki należy kontaktować się z Doradcą Klienta. On w porozumieniu z Kierownikiem Zespołu Doradców oraz dłużnikiem znajdzie optymalne rozwiązanie. Dłuższe niespłacanie pożyczki może skutkować przekazaniem sprawy do działu windykacji.

Ile można pożyczyć?

Kwota pożyczki ustalana jest indywidualnie w trakcie rozmowy z Doradcą Klienta. Wiele zależy od aktualnej sytuacji finansowej, w tym wysokości otrzymywanej pensji, stałości zatrudnienia czy wysokości pobieranych świadczeń.

Na co można wydać pożyczkę?

Klient nie musi informować firmy na co zamierza wydać pożyczone pieniądze. Może to być większe przedsięwzięcie, spłacenie raty innego kredytu, opłacenie czynszu, zakup sprzętu AGD, remont, wakacje i jakikolwiek inny cel. Bocian Pożyczki zapewnia pełną dyskrecję.

 

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.