axi card karta kredytowa

Axi Card: karta kredytowa – opinie, informacje i recenzja

Karta kredytowa jest świetnym rozwiązaniem, dzięki któremu możesz w razie potrzeby wykorzystywać dodatkowe środki. Oczywiście jest to wygodne rozwiązanie jedynie w przypadku, kiedy regularność spłacania tejże karty nie stanowi dla posiadacza problemu. Z roku na rok liczba kart kredytowych w portfelach Polaków zwiększa się, a rozwiązanie to cieszy się niesłabnącą popularnością. Karta kredytowa jest swego rodzaju zabezpieczeniem oraz deską ratunkową, z którego możesz wygodnie skorzystać kiedy zabraknie Ci środków na koncie osobistym. Czym jest karta kredytowa i limit kredytowy? Jakie rozwiązanie oferuje Axi Card? Jakie są zalety i wady tego rozwiązania? Czy warto być posiadaczem karty kredytowej Axi Card? O tym wszystkim dowiesz się po przeczytaniu poniższego tekstu.

Karta kredytowa – czym jest i do czego służy?

Tak samo jak wszystkie inne karty kredytowe, tak samo karta Axi jest rodzajem karty płatniczej. To rozwiązanie, które już od wielu lat cieszy się popularnością wśród konsumentów w Polsce. To wygodny sposób, który pomaga opłacić nagłe lub nieplanowane wydatki w szybki i łatwy sposób. Czy karty kredytowe to jedynie rozwiązanie, które oferują banki? Otóż nie! Jednym z przykładów, w którym to instytucja pozabankowa umożliwia uzyskanie karty kredytowej jest właśnie oferta Axi Card. Kartę Axi Card jeśli chodzi o jej funkcje oraz działanie nie różni nic od kart kredytowej tradycyjnego banku, przeznaczenie i funkcjonalność są takie same. Dlaczego więc karta Axi Card stanowi tak konkurencyjne rozwiązanie dla banku? O tym dowiesz się już za chwilę.

Działanie karty kredytowej Axi Card– na czym polega?

Branża finansowa jest jedną z prężniej rozwijających się branży, to wszystko za sprawą tego, że idzie ona z duchem czasu i swoje rozwiązania stara się maksymalnie dopasować do potrzeb swoich klientów. Teraz zarówno banki jak i instytucje pozabankowe mają niezwykle obszerną ofertę, która nie opiera się jedynie na kredytach, pożyczkach gotówkowych. Innowacją, która zaskarbiła sobie serca klientów jest niebankowa karta kredytowa. Co to takiego? Axi Card to właśnie innowacyjna i wygodna alternatywa, która okazuje się być niezwykle konkurencyjną opcją w porównaniu do ofert, które oferują banki. Karta kredytowa Axi Card jest kartą kredytową, której działanie nie odbiega od tych kart, które oferują instytucje bankowe. Jej działanie jest niezwykle proste i wygodne, funkcjonuje w taki sam sposób jak karty oferowane przez konkurencyjne firmy. W momencie otrzymania pozytywnej decyzji dotyczącej przyznania karty Axi Card klient otrzymuje fizyczną kartę płatniczą, która daje możliwość dokonywania kilku rodzajów płatności:

 1. Transakcje internetowe – podczas dokonywania należy podać niezbędne dane z karty i potwierdzić płatność.
 2. Płatności zbliżeniowe.
 3. Płatności poprzez umieszczenie karty w terminalu płatniczym i potwierdzenie płatności poprzez wpisanie kodu PIN.

Axi Card – czym wyróżnia się na tle innych firm?

Wiele firm finansowych oferuje produkty tożsame z produktami konkurencji, podczas przeglądania tychże ofert ciężko jest znaleźć jakieś wyróżniające je parametry, jednak Axi Card w swojej ofercie stawia nie tylko na elastyczność, ale także na innowacyjność i wygodę swoich klientów. Jakie dodatkowe udogodnienia oferuje karta kredytowa Axi Card?

 1. Powiadomienia – zwiększone bezpieczeństwo posiadania i korzystania z karty. Polega na darmowej usłudze informowania klienta poprzez SMS podczas każdorazowej transakcji. Jeżeli zdarzy się, że kartę zgubisz, lub zostanie Ci skradziona, natychmiast dowiesz się, kiedy ktoś z niej skorzysta.
 2. Wypłaty z bankomatów – z karty Axi Card możesz także wypłacać gotówkę, dodatkowo rozwiązanie to umożliwia wybieranie środków z bankomatu bez ponoszenia dodatkowych opłat.
 3. Dostęp do profilu – otrzymując kartę Axi Card klient otrzymuje także dostęp do profilu osobistego. To prywatne konto użytkownika umożliwia zmianę funkcji karty, sprawdzanie na bieżąco wszystkich transakcji czy też kontaktowanie się z opiekunem klienta.
 4. Dostawa karty – po otrzymaniu pozytywnej decyzji z Axi Card, firma całkowicie za darmo wysyła kartę pod wskazany prze klienta adres.
 5. Obsługa klienta – dla posiadaczy karty Axi Card obsługa klienta odstępna jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.
 6. Brak opłat – w przypadku niekorzystania ze swojej karty kredytowej, klient nie ponosi żadnych kosztów związanych z jej posiadaniem.

Jak otrzymać kartę kredytową Axi Card?

Decydując się na wnioskowanie o kartę kredytową Axi Card trzeba pamiętać, że rozwiązanie to posiada pewne restrykcje do spełnienia. Ze względu na to, że jest to specyficzny rodzaj pożyczki trzeba więc spełniać kilka warunków:

 1. Mieć ukończone 21 lat.
 2. Posiadać udokumentowany dochód.
 3. Dochód minimalny musi wynosić co najmniej 1200 złotych miesięcznie.
 4. Posiadać ważny dowód osobisty,

Oprócz wymienionych wyżej warunków do spełnienia, trzeba liczyć się także z tym, że Axi Card w trakcie rozpatrywania wniosku sprawdzi Biuro Informacji Kredytowej, Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej, Krajowy Rejestr Długów. Jeżeli konsument widnieje w którymkolwiek rejestrze, może stanowić to przeszkodę w akceptacji wniosku. Trzeba więc posiadać zdolność kredytową.

Axi Card – limit, kwota spłaty, koszty

Jak każda karta kredytowa, także i ta ma swoje limity. Od czego one zależą? Przede wszystkim od tego, o jaką kwotę wnioskujesz, to pierwszy wyznacznik. Drugim wyznacznikiem jest ocena zdolności kredytowej. Przy pożyczce Axi Card maksymalna kwota limitu wynos 6000 zł. W celu weryfikacji niezbędnych informacji Axi Card może poprosić klienta o przesłanie wymaganych dokumentów.

Jeżeli chodzi natomiast o regulowanie należności, to minimalna kwota spłaty w przypadku Axi Card wynosi 15 % przyznanego limitu. Karta Axi Card to komfortowe rozwiązanie dla osób, które potrzebują zabezpieczenia w przypadku dodatkowych i niespodziewanych kosztów. Jak więc wygląda kwestia związana z opłatami? W przypadku Axi Card Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 83,54%. Dzienne oprocentowanie karty kredytowej Axi wynosi 0,57% miesięcznie – dotyczy to jedynie wykorzystanej przez klienta kwoty. Kartę Axi Card należy spłacać między 1 a 5 dniem następującym po wykonanej transakcji, w innym przypadku może skutkować to dodatkowymi kosztami lub karami umownymi.

Jak otrzymać kartę Axi Card?

Proces ubiegania się o otrzymanie karty kredytowej jest niezwykle prosty. Przede wszystkim należy wejść na stronę internetową https://axi-card.pl/ i w zakładce i złożyć formularz klikając w zakładkę “złóż wniosek”. W formularzu należy podać wszelkie niezbędne dane osobiste (takie jak imię i nazwisko, telefon, email, adres), sytuację kredytową oraz informacje dotyczące zatrudnienia. Musisz także uzupełnić wymagane konto bankowe, ponieważ kolejnym etapem jest zweryfikowanie podanego konta. Gdy wniosek zostanie uzupełniony specjaliści z Axi Card zajmą się przenalizowaniem wszystkich danych. Jeżeli po przenalizowaniu wszelkich danych pozwoli to na akceptację wniosku, Axi informuje klienta poprzez email i SMS, że wymagane jest elektroniczne podpisanie umowy pomiędzy stronami. Po akceptacji prze klienta umowy otrzymuje on potwierdzenie, natomiast fizyczna karta kredytowa zastaje wysłana na wskazany adres. Czy rejestracja wniosku może być opóźniona? Owszem, może zdarzyć się, że Axi będzie potrzebowało dodatkowych informacji, mogą być to między innymi:

 1. Potwierdzenie zatrudnienia na etacie – zaświadczenie od obecnego pracodawcy lub 3 ostatnie przelewy wynagrodzenia.
 2. Potwierdzenie otrzymywania emerytury – ostatni otrzymany przelew lub decyzja o przyznaniu emerytury.
 3. Potwierdzenie renty – decyzja o przyznaniu renty oraz ostatni przelew.
 4. Potwierdzenie samozatrudnienia – ostatni zrealizowany przelew do ZUS, ponadto firma koniecznie musi posiadać wpis do CEiDG i być zarejestrowana nie krócej niż 6 miesięcy.

Karta Axi Card – dostawa i aktywacja

Jeżeli wniosek o przyznanie karty kredytowej jest pozytywny, klient otrzymuje natychmiastową decyzję w formie SMSa i emaila. Następnym etapem jest przesłanie karty kredytowej Axi Card pod wskazany we wniosku adres za pomocą kuriera. Zazwyczaj karty kredytowe dostarczane są w 24 godziny od momentu zaakceptowania umowy pomiędzy stronami.

Względy bezpieczeństwa wymagają tego, że karta, która wysyłana jest do klienta nie jest aktywna. Zastanawiasz się, jak aktywować kartę kredytową? W tym celu należy skontaktować się z infolinią. PIN karty zostaje nadany oddzielną przesyłką, może być również przesłany droga elektroniczną. Wszystko to związane jest z bezpieczeństwem, zmniejsza do bowiem szansę na wykorzystanie karty przez osoby nieupoważnione.

Profil osobisty

Jeżeli konsument chce w pełni korzystać z możliwości, które daje karta kredytowa Axi Card warto zalogować się na konto osobiste. To właśnie w tym miejscu można znaleźć wszelkie informacje dotyczące posiadacza. Dodatkowo konto osobiste posiada kilka wygodnych funkcjonalności, takich jak możliwość samodzielnego zarządzania funkcjami karty, możliwość blokowania i aktywacji karty, historia transakcji, zarządzanie płatnościami, comiesięczny wyciąg z karty kredytowej.

Profil osobisty jest najwygodniejszym sposobem zarządzania kartą Axi Card. Można również indywidualnie dostosować funkcje w zależności od potrzeb klienta. W profilu osobistym można również znaleźć informacje dotyczące salda kredytowego, wysokości zobowiązań czy wyciągów z poprzednich miesięcy. W tym miejscu można również aktywować darmową usługę powiadomień SMS przy transakcji. Platforma ta umożliwia więc wygodny dostęp do wszystkich funkcji karty.

Jak więc zalogować się do profilu klienta? Należy wejść na stronę internetową i kliknąć przycisk “zaloguj się”. W otwartym oknie przejść do panelu rejestracyjnego, podczas którego należy podać imię i nazwisko, numer telefonu, email. Po wpisaniu tych danych na podany email klient otrzymuje wiadomość z linkiem weryfikacyjnym. Warto zaznaczyć, że aby móc w pełni korzystać z funkcji profilu osobistego należy zarejestrować w nim kartę Axi Card, w tym celu wymagane będzie wpisanie numeru PESEL oraz numeru zawartej umowy.

Podsumowanie

Karta kredytowa Axi Card to niezwykle komfortowe i wygodne rozwiązanie, a proces związany z jej uzyskaniem skrócony jest do niezbędnego minimum. To właśnie stanowi konkurencyjność względem kart, które oferowane są przez banki. Oferta Axi Card to jeden z wygodniejszym i nowoczesnych rozwiązań na rynku. Opiera się on nie tylko o wygodę i szybkość procesu, ale również o konkurencyjność ponoszonych przez konsumenta kosztów.

Zobacz nasz aktualny ranking pożyczek/chwilówek:

AKTUALNY RANKING

Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych. Niniejszy serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Udostępniane treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie stanowią porad finansowych, inwestycyjnych ani prawnych.