pożyczki gotówkowe

Awaryjna gotówka od nowych pożyczkodawców?

Odkąd branża usług finansowych i kredytów konsumenckich została uregulowana przez Financial Conduct Authority, obowiązkowe jest sprawdzanie zdolności kredytowej każdej osoby ubiegającej się o kredyt konsumencki. Niezależnie od tego, czy chodzi o niezabezpieczoną pożyczkę osobistą, czy pożyczkę gotówkową w nagłych wypadkach. Czy też o jakikolwiek inny rodzaj pożyczki. Oznacza to, że odpowiedź na pytanie, czy można uzyskać nagłą gotówkę od nowych pożyczkodawców, brzmi: tak. I to niezależnie od tego, czy Twój pożyczkodawca jest nowym pożyczkodawcą, czy też istnieje od tak dawna, jak Twój najstarszy krewny. W naszym przypadku to prawie sto lat! (Najstarszy krewny nie Badger Loans)

Przed wprowadzeniem 2015 regulacji FCA możliwe było otrzymanie pożyczki bez przeszukiwania lub oceny. Ten sposób nie jest już dostępny. W Internecie można znaleźć firmy reklamujące się jako oferujące pożyczki bez sprawdzania zdolności kredytowej. Prawdopodobnie okaże się, że próbują one w nieuczciwy sposób pozbawić Cię pieniędzy. Nie klikaj na nie! Jak już wspomniano, każdy, a nawet nikt nie musi być sprawdzony pod względem zdolności kredytowej przed wypłatą jakichkolwiek środków.

Ocena kredytowa

Ocena kredytowa jest zazwyczaj częścią pakietu ze sprawdzeniem zdolności kredytowej. W przypadku kredytów krótkoterminowych większość kredytodawców nie przywiązuje zbyt dużej wagi do wyników oceny kredytowej. Zwłaszcza w przypadku klientów, którzy przed złożeniem wniosku mieli problemy z kredytem. Chociaż ocena kredytowa jest ważna, zawsze warto starać się utrzymać ją na jak najwyższym poziomie. Jednak nie ma to aż tak dużego znaczenia, gdy ubiegasz się o pilną pożyczkę online.

To, co zazwyczaj dzieje się w dzisiejszych czasach i dzieje się tutaj w Badger Loans, to fakt, że aby uzyskać dostęp do pilnej pożyczki online, zostaniesz tak zwany „miękki przeszukiwany” po złożeniu wstępnego wniosku za naszym pośrednictwem. Jest to wstępne wyszukiwanie kredytowe na Twoje nazwisko, które nie pojawia się w Twojej kartotece kredytowej. Jest to podstawowe wyszukiwanie, które da potencjalnemu pożyczkodawcy ogólne pojęcie o Twoich finansach. Ponadto pokaże, w jaki sposób przeprowadzałeś wcześniejsze transakcje kredytowe.

Po uzyskaniu zgody na pożyczkę krótkoterminową pożyczkodawca przeprowadzi szczegółowe wyszukiwanie według Twojego nazwiska i adresu. Informacje te pojawią się w Twojej kartotece kredytowej. Jest to informacja dla innych kredytodawców, że poszukujesz kredytu. Dlatego ważne jest, aby nie składać zbyt wielu wniosków w krótkim odstępie czasu. Sprawi to, że będziesz wyglądać tak, jakbyś próbował uzyskać kredyt wszędzie i nie udało Ci się to. To czerwone światło dla kredytodawców.

Zawsze czytaj to, co napisane drobnym drukiem

Chcesz szybko pożyczyć pieniądze? Masz nadzieję na uzyskanie zatwierdzenia kredytu gotówkowego tego samego dnia? W takim przypadku będziesz musiał przejść kontrolę kredytową i uzyskać punktację kredytową. Pamiętaj, aby przed podpisaniem umowy zawsze sprawdzić warunki spłaty. Zawsze zadawaj pytania o wszystko, czego nie rozumiesz lub co wydaje Ci się niejasne.

Mamy nadzieję, że to pomoże.


Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych.